03 خرداد 1398/ ۲۰ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62062
1397,دوشنبه 21 آبان16:15
اشتراک گذاری در:
عکس روز

«روزگار سور کوه بانه» رونمایی شد


آئین رونمایی از کتاب روزگار سور کوه بانه برگزار شد. این کتاب تاریخ شفاهی سرهنگ فتح الله صالحی با قلم حسن توفیقیان‌فر است. در این جلسه علاوه بر دست اندر کاران کتاب مذکور و عوامل انتشارات موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سردار دکتر غلامرضا علاماتی رییس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس و سرهنگ اسماعیلی و صلاحی مدیر کتابخانه تخصصی شهید سوداگر نیز حضور داشتند.

صلاحی در این جلسه ضمن خوش آمدگویی به حاضران، به نوع فعالیت انتشارات موزه اشاره کرد و گفت: انتشارات موزه از ابتدای سال رویکرد جدیدی را در توسعه محصولات بکار گرفت. علاوه بر افزایش تعداد کتب، از لحاظ محتوایی نیز کیفیت کار رشد داشته است. حمایت از ناشران و نویسندگان این حوزه بخصوص افرادی که به صورت شخصی فعالیت می‌کنند یکی دیگر از رویکردهای موزه بوده است. وی در این جلسه از رونمایی کتاب‌های بیشتری در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد و گفت روند چاپ چند اثر دیگر نیز به پایان رسیده است.

سردار علاماتی در این نشست بیان کرد: می توان گفت مقداری از زوایای پنهان دوران دفاع مقدس به وسیله ناظران حاضر در حوادث دفاع مقدس، در کتب این چنینی، روشن خواهد شد. رهبر انقلاب نیز به این موضوع بسیار تاکید داشتند که اگر بتوانیم اطلاعات این افراد را ببینیم و ثبت کنیم، سرمایه ملی خود را افزایش داده ایم. در پایان این جلسه سرهنگ فتح الله صالحی بعنوان راوی حوادث به بیان روند آماده سازی کتاب اشاره نمود و بخشی از خاطرات خود را برای حاضرین بازگویی کرد.


منبع : مشرق


باغ موزه دفاع مقدس     کتاب     فاش نیوز                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.