30 ارديبهشت 1398/ ۱۶ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62158
1397,یکشنبه 27 آبان10:25
اشتراک گذاری در:
عکس روز

افزایش همکاری‌های موزه دفاع مقدس با حوزه هنری


حاج بابائیان معاون اداری پشتیبانی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جلسه مدیرعامل موزه با مدیر حوزه هنری، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را با تمام موزه‌ها متفاوت دانست و اظهار داشت: در زمانی که قدرتهای بزرگ با جنگ نرم درپی گرفتن باورهای این ملت است وظیفه ما به مراتب سنگین تر از قبل است و جوانان باید از این قافله عقب نمانند. 

وی در ادامه افزود: رهبری، نگاه ویژه‌ای به این موزه دارند و حوزه هنری می‌تواند بصورت حقیقی و حقوقی با موزه هم افزایی خوبی داشته باشد. ما می‌توانیم به صورت مشترک در زمینه‌های سبک زندگی ایرانی و اسلامی در همه زمینه ها تولیدات خوبی داشته باشیم.

سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در این نشست گفت: مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با هنرمندان بیش از 74 کشور دنیا در تعامل مستقیم و همکاری گسترده است. این موضوع توانسته در مواقع لازم به روز و یا در برنامه‌های از پیش تعیین شده ما شاهد حضور آثار هنرمندان جهان در برنامه‌های تجسمی حوزه هنری باشیم. این اتفاق نشان از موفقیت حوزه هنری در ماموریت‌ها و وظایف خود در امور فرهنگی و هنری است. همکاری هنرمندان کشورهای جهان در نمایشگاه‌های گوناگون تجسمی حوزه هنری که با موضوعات روز دنیا در امور استکبار ستیزی، حق‌طلبی و دفاع از مظلوم و بسیاری دیگر از این قبیل موجب شده تا کشورهایی همچون اسراییل سکوت نکنند و گزارش‌هایی مفصل علیه آن تهیه کنند. ورود رسانه‌های بیگانه به ساخت و تولید گزارش‌های ماهواره‌ای علیه فعالیت‌های هنرهای تجسمی حوزه هنری خبر از تاثیرگذاری این فعالیت‌ها در ابعاد بین‌المللی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری ایده‌های بسیاری جهت انجام همکاری‌های گسترده با موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارد که با برپایی این نشست فضای هم‌افزایی‌های بیشتر برای ما بیشتر شده است.

محمد حمزه‌زاده، قائم مقام رئیس و معاون سینمایی حوزه هنری نیز در این جلسه به معرفی ظرفیت‌های سینمایی حوزه هنری پرداخت و گفت: در اینجا فعالیت ما از مرحله تولید متن آغاز می‌شود و در مجموعه سالیانه بین 8 تا 10 فیلم تولید خواهد شد. امسال درجشنواره، 2 فیلم اولی داریم و تولیدات تلویزیونی در مرکز مستند انجمن فکری یکی دیگر از فعالیت‌های ما محسوب می‌شود. در حوزه سبک زندگی هم اقداماتی خوبی انجام شده و در همه بخش‌ها مثل کودک و نوجوان، انقلاب اسلامی، سبک زندگی فعالیت می‌کنیم.

مجدالدین معلمی معاونت هنری حوزه هنری در این جلسه با اشاره به ارتباط حوزه هنری در عرصه بین‌المللی در حوزه‌های همچون عکس، گرافیک و ... گفت: انقلاب مکزیک را با نقاشی‌های دیواریش می‌شناسند و ما آثار خوبی در این زمینه داریم که قابلیت بزرگ شدن را دارند. وظیفه اصلی حوزه هنری تولید و آموزش است و از این نظر می‌توانیم با  مجموعه موزه همکاری خوبی داشته باشیم همچنین در حوزه‌هایی چون ادبیات – رمانداستلان و طنز قدیمی‌ترین مجموعه‌ای هستیم که در کشور وجود دارد. با توجه به فضای گسترده محیطی و رو باز در موزه دفاع مقدس ما امکان همکاری در اجرای نمایش‌های خیابانی و میدانی را داشته باشیم. چرا که نمایش‌های خیابانی و میدانی امکان ارتباط گیری لحظه‌ای داشته و در انتقال پیام و مفاهیم لازم توان بیشتری دارد. همچنین تئاتر خیابانی و میدانی از پیچیدگی‌های اجرایی برخوردار نیست. در نتیجه شرایط بسیار مناسبی برای تولید و اجرا با همکاری ما دارد.

معلمی افزود: خانه عکاسان حوزه هنری دارای آرشیو کاملی از عکس‌های انقلاب و دفاع مقدس است که یکی دیگر از ظرفیت‌های قابل توجه برای همکاری و هم‌افزایی میان حوزه هنری و موزه دفاع مقدس است. این نشست آغازگر همکاری‌های مدون و برنامه‌ریزی شده بسیاری میان حوزه هنری انقلاب اسلامی و موزه انقلاب و دفاع مقدس خواهد بود.


منبع : دفاع پرس


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.