02 خرداد 1398/ ۱۹ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62221
1397,چهارشنبه 30 آبان10:40
اشتراک گذاری در:
عکس روز

افراد دارای یک‌روز سابقه بازنشستگی نیز شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شوند


افراد دارای حتی یک‌روز سابقه بازنشستگی نیز شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شوند

یک عضو فراکسیون جوانان تاکید کرد: اگر کسی در سابقه خدمت خود عنوان بازنشستگی داشته باشد، مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شده و ادامه فعالیتش قانونی نیست.

قانون منع بکارگیری بازنشستگان

احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در واکنش به برخی استنادها و استدلال‌ها برای باقی ماندن برخی مدیران همچون تاج رئیس فدراسیون فوتبال در پستشان علی رغم وجود قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: استناد آقایان هیچ مبنای حقوقی و قانونی ندارد چون قانون منع بکارگیری بازنشستگان تمامی این استنادات را نسخ کرده، بدین دلیل که این قانون جدیدتر بوده و هم اینکه براساس بندهای "چ" و "ر" ماده ۸۹ قانون برنامه ششم قوانین مورد ادعای آن‌ها نسخ شده است.

این عضو فراکسیون جوانان مجلس توضیح داد: آقایان به ماده ۶۰ قانون جامع ایثارگران استناد می‌کنند که تنها کسانی می‌توانند از این قانون و همچنین قانون برنامه ششم استفاده کنند که در سابقه خدمت آن‌ها عنوان بازنشستگی وجود نداشته باشد، لذا اگر کسی حتی یک روز در سابقه خدمتش عنوان بازنشستگی قید شده باشد مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه «مجلس استدلال‌های مطرح شده را نمی‌پذیرد»، گفت: این استدلال را یک گروه حقوقی با برداشت از قانون مطرح کرده که مورد تایید مجلس و نهادهای نظارتی یعنی سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیست. ما درباره اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان از بعد حقوقی صحبت می‌کنیم.


منبع : ایسنا


سابقه بازنشستگی     مجلس     دیوان محاسبات                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.