05 بهمن 1398/ ۳۰ جمادى الأولى ۱۴۴۱
شناسه خبر : 62432
1397,یکشنبه 11 آذر14:57
اشتراک گذاری در:
عکس روز

جمع آوری امضاء نمایندگان و ارائه به رئیس جمهور برای حل مشکلات ایثارگران


نماینده ایثارگر مجلس از جمع آوری امضاء نمایندگان ملت و ارائه آن به رئیس جمهور برای حل و فصل معضل بیمه تکمیلی ایثارگران خبر داد.

جمع آوری امضاء نمایندگان و ارائه به رئیس جمهور برای حل مشکلات ایثارگران

فاش نیوز - نماینده ایثارگر مجلس از جمع آوری امضاء نمایندگان ملت و ارائه آن به رئیس جمهور برای حل و فصل معضل بیمه تکمیلی ایثارگران خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی تفاوتی دولت و مجلس در حل معضل بیمه مکمل ایثارگران یادآور شد:

ایثارگران سرمایه نظام هستند و امنیت امروز را برای کشور ارمغان آورده اند و ایران اسلامی به یکی از امن ترین کشورهای جهان تبدیل شده است.

وی گفت: نیازهای ایثارگران باید برنامه ریزی و برای اجرای آنها تامین اعتبار و مشکلات جامعه ایثارگری برطرف شود. اما متاسفانه اینکه نمی شود، هیچ، بحث بیمه تکمیلی و بهداشت و درمان و سایر نیازهای مبرم آنها همچنان بلاتکلیف مانده است.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما تذکر خود را به رئیس جمهور ارائه کرده و می گوییم: آقای روحانی! در هیئت وزیران در بخشنامه ای که داشتید، پرداخت بیمه تکمیلی ایثارگران را از بنیاد شهید برداشتید و به وزارتخانه ها واگذار کردید. اما با کدام بودجه، آن هم وسط سال؟ الان ایثارگران ما بلاتکلیف مانده اند و کسی نیست جواب آنها را بدهد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایثارگران و جانبازان قطع نخاعی و اعصاب و روان همه در بلاتکلیفی به سر می برند و من احساس می کنم، به آنها بی حرمتی می شود، بنیاد شهید هم در هیئت دولت موضوع را توجیه و دفاع نکرده است.

خجسته با اشاره به نارضایتی جامعه ایثارگری تاکید کرد: الان هم دولت می‌گوید که بودجه ها را از «سرجمع» بدهید؛ اما از کدام «سرجمع»، در حالی که وزارتخانه ها به ما اعلام می کنند، «سرجمعی» نداریم.

نماینده آزاده دوره های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تقاضای من این است که کسانی که سرمایه های نظام محسوب می شوند و جان و جسم خود را دادند، امروز مورد بی حرمتی قرار نگیرند و در وزارتخانه ها سرگردان نشوند. چه کسی باید جواب آنها را بدهد.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم خطاب به دکتر روحانی یادآور شد: آقای رئیس جمهور و رئیس محترم دولت، دوستان مجلسی؛ وضعیت همه ایثارگران را تعیین تکلیف کنید، خیلی زود است که ما ایثارگران را فراموش کنیم.

نماینده ایثارگر مردم همدان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ایثارگران باید تا زمانی که هستند روی چشم ما قرار داشته باشند، چرا اینطور بلاتکلیف مانده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود موضوع ماموریت آموزشی فرزندان جانبازان 25 درصد را مطرح و یادآور شد: متاسفانه بحث ماموریت آموزشی فرزندان جانبازان هوا شده است، همچنان موضوع پرداخت هزینه شهریه نیز در بلاتکلیفی قرار دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس متذکر شد: من از رئیس جمهور انتظار دارم که این کار (بیمه تکمیلی) را عملی کند. دوستان امروز در حال جمع آوری سوال از آقای رئیس جمهور در رابطه با بیمه تکمیلی ایثارگران هستند، چرا که ایثارگران سرمایه کشور هستند و باید از بلاتکلیفی خارج شوند و نگذارید بیش از این به آنها بی حرمتی شود و با روح و روان و اعصاب‌شان بازی نکنید.

خجسته در پایان اظهار داشت: ان شاالله رئیس جمهور توجه ویژه‌ای به این موضوع کند و بنیاد شهید را مکلف کند تا جواب بهداشت و درمان و بیمه ایثارگران را بدهد.

 


کد خبرنگار : 24


Reply
no
0
yes
4
احمد
1397/09/11 - 16:45
سلام خدمت جناب آقای خجسته
خسته نباشید
لغو ماموریت تحصیلی فرزندان جانبازان 25٪ و بالاتر آیا جزء مشکلات ابثارگران نیست یا اینکه فرزندان جانباز جزء ابثارگران نیستند؟
.....


Reply
no
0
yes
3
رضا
1397/09/11 - 18:31
عملکرد این دولت از ابتدا تا الان مشکوک هست ، آیا واقعا نمیداند چه می کند یا عمدی هست ؟ایثار گران جز اقشار ضعیف جامعه هستند و همیشه پشتوانه نظام .نکنه قصد آین هست که پشتوانه نظام را از خط خارج کنند؟

Reply
no
0
yes
2
محمد
1397/09/11 - 19:28
بیمه تکمیلی خیلی مهم و ضروری برای ایثاران است ولی موجب فراموش شدن لغو ماموریت تحصیلی و اموزشی فرزندان جانبازان نشود.

Reply
no
0
yes
2
اصغرجانباز فرهنگی
1397/09/11 - 23:13
خیلی خیلی دبر شده همه مسئولبن قاتلان غیر مستقیم ایثارگران هستند که روزی جواب پس خواهند داد وجوانان امروز با دیدن این وضع معلوم نیست چه عکس العملی در مقابل شرایط زمان جنگ خواهند داشت وایا ایثار وشهادت در مقابل دشمنان باز هم با شور وایمان تداوم خواهد داشت ویا ..

Reply
no
0
yes
1
جانباز
1397/09/12 - 08:28
همسنگران عزیز!،مجلسی ها بطور کل دارن دروغ می گن! حرفای این آقا رو هم باور نکنین! اینا بس که پول خوردن و دارن می خورن که دیگه دل اونا سنگ شده! و توجهی به سایرین ندارن. پس دل به حرفای اینا نبندین! خدایا! تورو به حق امام زمان(عج) به داد این مردم و این قشر مظلوم برس.

Reply
no
0
yes
4
هموطن
1397/09/12 - 12:15
ماشااله به شیر غران همدان

Reply
no
0
yes
2
خسته
1397/09/12 - 22:03
بخدا خسته شدیم این ماموریت تحصیلی چرا یهو لغو شد چرا امیدمونو ناامید کردین ،چرا کاری نمیکنید

Reply
no
1
yes
2
Saro
1397/09/13 - 01:03
کاش مشکل ایثارگران فقط بیمه تکمیلی بود !!!

Reply
no
0
yes
0
فرزندجانباز
1397/09/13 - 17:13
شمانمایندگان که زحمت کشیدین امضاجمع می کنید
لطفابرای بازنشستگی جانبازان حالت اشتغال که ازبنیادحقوق می گیرند
ودوازده سال ازموعدبازنشستگی شون گذشته وبیشترشون به رحمت خدارفتن
درخواست کنیدکه چراباقول دادن های مکررسردارشریفی درسال ۹۲هنوزاجرایی نشده

Reply
no
0
yes
1
1397/09/14 - 12:57
بنده رزمنده دوران دفاع مقدس هستم خادم مسجدم ماهی پنجاه هزار تومان حقوقم از مسجد وشش صد هزار توملن ابعنوان رزمنده معسر دریافت میکتم داری چهار سر عایله هستم که کفاف نان خالی را نمی دهد به فکر رزمندگان باشید

Reply
no
0
yes
0
یک رزمنده جانباز غیرشاغل
1397/09/14 - 14:24
شما رابه خدا ایثارگران فقط ایثارگران شاغل دولتی نیستند.کمی هم به فکر ایثارگران غیرشاغل دولتی باشید.دولتیها صداشون بلنده وهروقت ذره ای امتیازاتشون جابجا میشه صاشون روهمه میشنوند اما غیرشاغلین صداشون به هیچ کجا نمیرسه.یک جانبازشاغل دولت ازامتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر وگروه وحق ایثارگری وعدم پرداخت کسور بیمه ومالیات وبازنشستگی ومامورت تحصیلی و...برخورداراست ولی غیرشاغلین متاسفانه فقط باید عنوان معسر رو دارا باشند که باکلی منت آقایان دلشون به رحم بیاد و از یک کمک معیشت مختصر بدون بازنشستگی برخوردار شوند.شمارا به خدا این عدالت است

Reply
no
0
yes
0
رضا
1397/09/14 - 23:07
سلام. خسته نباشید.مسئولین و همه متولیان به امورایثارگری را بایدعرض کنم توان روحی جسمی خودرابابت قشرفراموش شده ایثارگرلازم نداریم. جامعه ای که تنهابرای زینت سخنرانی فرصت طلبان کارایی دارد برخودلزومی نمیبینداین دلسوزیهای بیجاوشعارگونه راانهم برای سه ماه باقیمانده اخرسال بکارگیرندزیراهیچ سودی جزضرردران نمیبینند.ایثارگرانی که صدقه سری بعضی معنویات پیشین باهرمشقتی قادربه تامین مخارج درمانی خودهستندکه هیچ وانانکه از تامین ان محرومندبالاخره خدایی دارند لذابه همه مقدسات قسمتان میدهیم ازعناوین ایثارگری برای صحبت ارایی خوددیگربهره نبریدوان اندک اعتبارمان رانزدجامعه محفوظ بدارید.زیرابه این باوررسیده ایم هرقانونی برای این قشروضع شده قبل ازفایده برای جامعه هدف .به بهره فرصت طلبان میرسد. همین چندی پیش بود که درجامعه ازعنوان جانبازسواستفاده ای نابخشودنی شد که همه دست اندرکاران چشم به ان تخلف بستند. جانبازی پنج درصدبا داشتن رابطه ویک زدوبندساده به55درصدافزایش جانبازی اقدام تا ازمزایای قانونی ان بتواندبهره ببرد.دراینباره ایثارگران واقعی شدیدامورد اعتراض وهجمه عموم واقع شدندبتصوراینکه تمام این قوانین بخواست ایثارگر وبارابطه هاوزدوبندمطابق باخواسته های جانباز قابل انجام است.انان متصورشدندهمه قوانین برای ایثارگران بهمین سهولت وبازدوبند قابل تغییراست.ازسهمیه تحصیلی بگیریدتاجزیی ترین موارد ایثارگری ؟ازهمین روی اعتباروابروی ایثارگرانی که به هیچ نمیاندیشیدند جز ابروی انقلاب موردخدشه واردشد. اگرقصدخدمت به جامعه ایثارگری دارید:لطفا این مباحث راکه منافع شخصی درپس ان نهفته است راتعطیل نمایید؟

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.