03 خرداد 1398/ ۲۰ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62449
1397,پنجشنبه 15 آذر08:56
اشتراک گذاری در:
عکس روز

جزئیات ثبت‌نام ایثارگران در آزمون فراگیر استخدامی کشور تشریح شد


برای اعمال سهمیه آزمون استخدامی برای ایثارگران متقاضی باید ایثارگر عزیز با کد ملی در سامانه بنیاد شناسایی شود و باید از مشمولان قانون استخدامی باشد

جزئیات ثبت‌نام ایثارگران در آزمون فراگیر استخدامی کشور تشریح شد

سردار حسن‌زاده، مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران، با اشاره به برگزاری ششمین دوره آزمون فراگیر استخدامی کشور گفت: طی چند سال اخیر سازمان سنجش مجری برگزاری آزمون‌های استخدامی فراگیر بوده اما در این دوره، این وظیفه از سوی سازمان امور اداری و استخدامی کشور به جهاد دانشگاهی واگذارشده است. جهاد دانشگاهی، سامانه به‌روز و کاملی را برای ثبت‌نام و درج اطلاعات مربوط به آزمون فراگیر استخدامی کشور اختصاص داده است در این راستا بنیاد نیز امکان تبادل اطلاعات لازم با آن سامانه را فراهم کرده تا ایثارگران با سرعت و سهولت بیشتری کارهای مربوط به ثبت‌نام برای شرکت در آزمون را انجام دهند.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد با اشاره به جمع‌آوری اطلاعات ایثارگران برای استفاده از سهمیه تحصیلی در سامانه سجایا خاطرنشان کرد: اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد، درگذشته فهرست ایثارگرانی را که به‌صورت خود اظهاری در سامانه سجایا اطلاعات مربوط به ایثارگری خود را ثبت کردند، دریافت و سپس صحت سنجی و راستی‌آزمایی کرد و ایثارگرانی که با کد ملی شناسایی نمی‌شدند از لیست حذف شدند و افراد مورد تأیید چنانچه مشمول ماده 21 قانون جامع خدمات‌رسانی می‌شدند (یعنی شامل فرزند شهید، جانباز، آزاده، فرزند جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزند آزاده یک سال اسارت و بالاتر، همسر شهید، همسر جانباز 25 درصد و بالاتر، همسر آزاده یک سال اسارت و بالاتر، خواهر و برادر شهید) می‌توانستند از سهمیه مربوطه بهره‌مند شوند.

حسن‌زاده ادامه داد: در این آزمون فراگیر استخدامی آینده حدود 15 دستگاه از طریق آزمون، نیروی انسانی موردنیاز خود را جذب و حدود 3200 نفر را استخدام می‌کنند که 25 درصد یعنی 800 پست، مختص ایثارگران خواهد بود، همچنین 5 درصد نیز سهمیه مربوط به سایر ایثارگران است و تعدادی از ایثارگران نیز از محل تبصره دو ماده 21 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران جذب می‌شوند. در حال حاضر باوجود تغییر مجری آزمون، اقدام به تغییراتی در راستای توسعه و به‌روزرسانی سامانه سجایا کرده‌ایم و با همکاری حراست و اداره کل فناوری اطلاعات بنیاد، بانک اطلاعاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سامانه سجایا با سامانه طراحی‌شده توسط جهاد دانشگاهی مرتبط می‌شود و سامانه اطلاعات ایثارگر را به‌صورت هوشمند و آنلاین، راستی آزمایی می‌کند به این معنا که ایثارگری وی و شمول سهمیه استخدامی توسط سیستم مشخص می‌شود.

حسن‌زاده ادامه داد: برای اعمال سهمیه آزمون استخدامی برای ایثارگران متقاضی باید ایثارگر عزیز با کد ملی در سامانه بنیاد شناسایی شود و باید از مشمولان قانون استخدامی باشد، همچنین وضعیت شغلی فرد بیکار باشد و عدم وجود هرکدام از این شروط به معنای تأیید نشدن سهمیه ایثارگری برای آزمون استخدامی است بنابراین ضروری است ایثارگران با مراجعه به سامانه سجایا اقدام به تصحیح و به‌روزرسانی اطلاعات خود کنند.

وی با اعلام این خبر که زمان ثبت‌نام ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های دولتی احتمالاً هفته آتی خواهد بود خاطرنشان کرد: در حال برگزاری جلساتی با سازمان جهاد دانشگاهی و سازمان امور اداری و استخدامی کشور هستیم تا موارد و امتیازات مربوط به ایثارگران در سامانه جهاد دانشگاهی لحاظ شود. دانشجویان شاهد و ایثارگر در سامانه سجایا بیکار محسوب نمی‌شوند و بنابراین نمی‌توانند با استفاده از سهمیه 25 درصدی ایثارگران در آزمون‌های فراگیر شرکت کنند ولی با تمهیدات در نظر گرفته‌شده توسط بنیاد، دانشجویان دکترای تخصصی از این امر مستثنا شدند و برای اولین بار می‌توانند با ثبت مشخصات خود در سامانه سجایا، در ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌ها شرکت کنند.

وی تأکید کرد: چنانچه دانشجویان دکترای تخصصی بخواهند در آزمون استخدامی فراگیر شرکت کنند و از سهمیه ایثارگران برای استخدام در دستگاه‌های دولتی، بهره‌مند شوند باید به اداره آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان محل پرونده مراجعه یا به‌صورت آنلاین اقدام به ثبت وضعیت دانشجویی خود کنند، بنابراین دانشجویانی که در مقطع دکترا تحصیل می‌کنند در صورت احراز شرایط شغل مورد درخواست خود، مجاز به شرکت در آزمون هستند، مشروط بر اینکه در سیستم سجایا وضعیت آموزشی آنان لزوماً دانشجوی مقطع دکترا ثبت‌شده باشد.


منبع : tasnimnews
کد خبرنگار : 21


مدیرکل اشتغال     ایثارگران     فرزندان     فاش نیوز     بنیادشهید                        
Reply
no
0
yes
1
1397/09/15 - 11:05
سلام باید یاد آور شویم تمام پستهای اختصاص داده شده به سهمیه ایثارگران شامل پستهای بسیار نامناسبی بوده که حتی بیکاران بومی تمایلی به احراز آنها نداشتند زیرا در بدترین مناطق آب و هوایی و دورترین نقطه کشور هستند لذا میبایست پستهای تعیین شده برای ایثارگران و سهمیه آزاد آزمون تفکیک نشوند تا شرایط مساوی و عدالت در آزمون رعایت شود.
بدیهی است چنانچه پستهای فاقد متقاضی استخدام برای ایثارگران تعیین شود و پستهای مناسب برای سهمیه آزاد تعیین شوند بطور کلی آزمون را تحریم خواهیم کرد.

Reply
no
0
yes
1
1397/09/15 - 11:09
سلام در صحبتهای مسئول مربطه شرایط پذیرش بعنوان سهمیه ایثارگران کاملا روشن نشده که سایر شرایط بجز دانشجو نبودن و بیکاری و ثبت نام در سامانه چه چیز دیگری است؟
متاسفانه چنانچه ایثارگری بصورت موقت بیمه پرداخت کرده باشد از سهمیه ایثارگران حذف میشود لذا میبایست چنانچه ایثارگری در شغل غیر دولتی بیمه پرداخت کرده از چنین شرایط ناعادلانه اصلاح شود. موارد دیگری نیز وجود دارد که موجب حذف سهمیه ایثارگران از آزمون میشود لیکن بدرستی اطلاعی در دست نیست.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.