28 بهمن 1397/ ۱۲ جمادى الثانية ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62462
1397,سه شنبه 13 آذر10:34
اشتراک گذاری در:
عکس روز

عذرخواهی رهبر انقلاب از یک طلبه


رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه اجرای قانون بازنشستگان راه را برای جوانان و رسیدن آنها به حوزه‌های مدیریتی می‌گشاید، فرمودند: نمایندگان محترم مجلس، قانون را جوری ترتیب بدهند و اصلاح کنند تا مجبور نشوند برای به کارگیری افرادی که من نمی‌شناسم به اجازه‌ رهبری متوسل بشوند.

بیانات رهبر معظم انقلاب درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان/ عذرخواهی رهبر از یک طلبه

به گزارش دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای، متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای درس خارج فقه امروز صبح ایشان  منتشر شد که به شرح ذیل است: 

رهبر انقلاب: دیروز یکی از آقایان بعد از درس تشریف آوردند جلو ــ بعد از درس که می‌بینید همین‌طور یُسرعونِ إلینا(۱) ــ‌ و با اوقات تلخی تمام گفتند که این بازنشسته‌هایی که طبق قانون باید برکنار بشوند، اینها را برمی‌گردانند و این را به پای شما می‌نویسند، یعنی به پای من. [البته] این محبت است، این نشان دهنده‌ این است که این برادرمان نسبت به اینکه یک چیزی را به ما نسبت می‌دهند که ایشان نمی‌پسندد، ناراحت است. منتها اشکالش این بود که سر من داد می‌کشید.(۲) من هم به ایشان یک قدری تند گفتم آقا! چرا داد می‌کشید؟! به هر حال ما خواستیم از ایشان هم معذرت‌خواهی کنیم.  

طلبه: من معذرت می‌خواهم. ببخشید.

معظم له: خیلی خب، ما هم از شما معذرت می‌خواهیم.

این قانون بازنشستگان، یک قانون بسیار خوبی است. این از آن قوانینی است که ما به آن احتیاج داشتیم، جایش هم خالی بود. این قانون  در واقع حلقه‌ بسته‌ مدیریتی را که گاهی اوقات در بعضی از جاها سال‌های سال طول می‌کشد، این حلقه‌ مدیریتی بسته را باز می‌کند، می‌شکند، راه را برای جوان‌ها می‌گشاید که بتوانند خودشان را برسانند به مراکز مدیریتی. بنابراین اصل قانون، قانون خوبی است منتها اطلاق قانون، اطلاق درستی نیست یعنی اینکه هر بازنشسته‌ای باید به کار گرفته نشود، این اطلاق درست نیست. چون بعضی از افراد هستند بله، مثلاً سی سال هم خدمت کرده‌اند، بازنشسته هم شده‌اند، فرض کنید که بیست ساله بوده، هجده ساله بوده استخدام شده، حالا هم یک مردی چهل و هشت ساله، پنجاه ساله است، وقت کارش است و تجربه‌ خوبی هم پیدا کرده، جایگزین هم ندارد؛ این است دیگر؛ قانون این را هم شامل می‌شود، اما شمول قانون نسبت به این جور آدم‌هائی که کم و بیش پیدا می‌شوند، ممکن است زیاد هم نباشند، درست نیست.

رهبر انقلاب فرمودند: خب حالا [آن] مسئول، آن مدیر چه کار کند برخلاف قانون؟ اینجا به فکر ولایت فقیه می‌افتند که بالاخره ولی‌فقیه اجازه بدهد. می‌آیند از ما سؤال می‌کنند، ما هم مواردی را، بنده اینهایی را که [نسبت به آنها] می‌آیند سؤال می‌کنند که نمی‌شناسم، مگر بعضی معدودشان را؛ ممکن است دو نفر، سه نفرشان را بشناسیم؛ معدودی از آنها را می‌شناسیم، آنهایی را هم که نمی‌شناسیم، اگر به آن مدیر اعتماد داشته باشیم قبول می‌کنیم. مسئله این است و الّا اصل این قانون، قانون خوبی است، باید هم اجرا بشود و بهترش هم همین است که خود نمایندگان محترم مجلس قانون را جوری ترتیب بدهند و اصلاح کنند که دیگر این اشکالات پیش نیاید، مجبور نشوند که به اجازه‌ رهبری متوسل بشوند.
Reply
no
0
yes
0
1397/09/16 - 10:48
سلام چی میشدواقعاً چی میشدکه مسئولین البته اشتباه عرض شدمسئول نه روُسا همچون آقا پاک وصادق ومبرا ازهرگونه دلبستگی بدنیاکه حتی دشمن همیشه اذعان داشته وداردکه رهبرانقلاب اسلامی ایران نه رهبرمعظم ونه فرزندانش هیچ نقطه سیاهی چه ازلحاظ اقتصادی وغیره ازطرفی هم همه شاهدندکه بدون تشریفات وبدون تجملات فقط روی میزشون یک لیوان آب وازنظرگفتار ورفتارهم که بازهمه شاهدیم که باایثارگران وهمه اقشارجامعه که به ملاقاتشان میروندچقدرخودمانی وحتی این آخری ازطلبه ای درجمع عذرخواهی کردندوچه زیباولی دولتیان ومجلسیان میزهای جلویشان رانگاه میکنی دهنت آب میفته انواع واقسام میوه ها بدون کوچکترین لکه ای ودسته گلهای که جلویشان قرارداده میشودکه بعضاً حضرات دیده نمیشوند آقادردوبلاتون بخوره توسردولتیان ومجلسیان ومتمولان که از آب کره میگیرندختم کلام خداوندحضرت آقارو برامون نگهداره ان شاءا...واین دولت ومجلس وغیره راکه دلبسته بدنیاشده اندوحق الناس را اصلاً نمیفهمندیانمیخواهندبفهمنددیگرچه گویم که اگرخواسته باشم بگم اولاً میشودمثنوی هفتادمن کاغذ دوماً به قول معروف اگرگویم زبان سوزداگرپنهان کنم مغزاستخوان سوزدهمان به که مغزاستخوانم سوزد.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.