27 خرداد 1398/ ۱۴ شوال ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62538
1397,یکشنبه 18 آذر13:19
اشتراک گذاری در:
عکس روز
بیمه ایثارگران (۱۴)

بازگشت به شیوه قبل بیمه تکمیلی تنها راه است!


تنها راه ایثارگران برای روبرویی با مشکلات درمانی، بازگشت به شیوه قبل بیمه تکمیلی از طریق واگذاری به بنیاد شهید و امور ایثارگران است

بازگشت به شیوه قبل بیمه تکمیلی تنها راه است!

فاش نیوز - سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ابطال بخشنامه هیات وزیران در خصوص واگذاری بیمه تکمیلی ایثارگران را خواستار شد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری نمایندگان ملت در بهارستان برای لغو بخشنامه دولت اظهار داشت: در مصوبه اخیر هیئت وزیران در مورخه مهرماه ۹۷ به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد شده بود که تامین مالی"خدمت رسانی به ایثارگران درباره بیمه تکمیلی" از سر جمع اعتبارات مصوب درقالب تخصیص اعتبار ابلاغی انجام و نسبت به پرداخت هزینه بیمه درمانی و تکمیلی ایثارگران و افراد تحت تکفل آنها اقدام شود، که این مصوبه حتی ایثارگران و بازنشسته را در بر می گرفت.

 نماینده مردم خوزستان در خانه ملت تصریح کرد: به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات به وجود آمده برای ایثارگران در بحث بیمه مکمل باید بگویم اولاً با توجه به سر فصل اعتبارات در کشور که نامشخص است و هر کدام بنا به هزینه های خودشان بودجه های پیشنهادی خود را ارائه می کنند.

مختار خاطر نشان کرد: بحث بیمه مکمل، خود یک هزینه نامشخص است که از این لحاظ باعث می شود ایثارگران در پرداخت هزینه درمان، متضرر شوند و علاوه بر خسارت های بسیار زیاد نمی توانند آن را مطالبه کنند

 وی ادامه داد: از این لحاظ بنده به عنوان سخنگوی کمیسیون اجتماعی از "کمیته تطبیق مصوبات مجلس شورای اسلامی" و  دولت درخواست ابطال این مصوبه را ارائه کردم که مکاتبات آن انجام شده است و امیدوارم در دستور کار کمیته قرار بگیرد تا بتوانیم برای حمایت از ایثارگران عزیز اقدام کنیم.

نماینده مردم خوزستان تاکید کرد: تنها راهی که ایثارگران به وسیله آن می توانند با بیماری ها و مشکلات درمانی دست و پنجه نرم  کنند، بازگشت به شیوه قبل بیمه تکمیلی از طریق واگذاری به بنیاد شهید و امور ایثارگران است تا بلکه بتوانند مطالبات خود را پیگیری کنند.
 
 نماینده ایثارگر آبادان در مجلس دهم متذکر شد: امیدوارم وقتی که دولت لایحه بودجه را در 25 آدر به مجلس ارائه کند واگذاری درمان ایثارگران و بیمه مکمل به بنیاد شهید و اور ایثارگران در بخش پیشنهادات گنجانده شود تا بتوان اعتبارات خوبی به جامعه ایثارگری و نیازهای آن تزریق کرد.
 
 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: متاسفانه همیشه این موضوعات در کمیسیون تلفیق به عنوان پیشنهاد ارائه می شود اما به هنگام تصویب ناگهان کنار گذاشته می‌شود اما امیدوارم با پیگیری‌های نمایندگان ایثارگر و پرداختن هر چه بیشتر رسانه ها به موضوع بیمه مکمل، ردیف خاصی به ایثارگران در لایحه بودجه سال ۹۸ اختصاص یابد.


کد خبرنگار : 23


Reply
no
0
yes
0
ناشناس
1397/09/18 - 18:30
نماینده محترم جناب اقای جلیل مختار نماینده محترم سلام انشالا عاقبت بخیر شوید خداوند تندرستی و سلامتی به شما خانواده محترم اعطا فرماید از اینکه بفکر بیمه تکمیلی ایثار کران بازنشسته و شاغل به بنیاد شهید هستید و همین طور مدیران سایت فاش نیوز به خاطر اطلاع رسانی تشکر می کنم

Reply
no
0
yes
1
ایثارگر آزاده
1397/09/18 - 23:10
تمام امورات بیمه مکمل ایثارگران باید زیر نظر خود بنیاد باشد چون کسی که ایثارگراست باید بنیاد شهید مسئولیت آنها را بر عهده بگیرد و نمیشود به دیگر ارگانها سپارد .

Reply
no
0
yes
0
1397/09/19 - 09:48
با توجه به اينكه بر همگان روشن است اكثريت ايثارگران در زمان زنگ از ادامه تحصيل باز مانده اند به جهت دفاع از ميهن عزيز ايران اسلامي . خواهشمند است دولت مردان به فكر نفس كشيدن اين عزيزان باشند با قطع بيمه تكميلي ايثارگران انگار نفس كشيدن را بالجبار از ايشان صلب مي كنند

Reply
no
0
yes
0
ناشناس
1397/09/19 - 10:06
ضمن تقدير وتشكر از نمايندگان محترم مجلس در خصوص دفاع از بيمه تكميلي ايثارگران به جاي اين همه حرف وحديث مرد عمل باشند

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.