29 خرداد 1398/ ۱۶ شوال ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62589
1397,چهارشنبه 21 آذر11:53
اشتراک گذاری در:
عکس روز
مشهد؛

استفاده ایثارگران از حمل و نقل عمومی شهری رایگان شد


مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از اجرای طرح استفاده رایگان ایثارگران مشهدی از حمل و نقل عمومی شهری خبر داد.

محمدجواد رجاییان اظهار کرد: براساس مصوبه شورای اسلامی مشهد و در راستای اجرای ماده ۴۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، استفاده از حمل و نقل عمومی با شرایط خاص برای خانواده شهدا و جانبازان رایگان است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای شهریورماه سال گذشته نسبت به ارائه تسهیلات رایگان حمل و نقل عمومی به ایثارگران اقدام شده است، ادامه داد: در راستای اجرای مصوبه، این مهم با معرفی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران، نسبت به استفاده رایگان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، آزادگان، خانواده شهدا و خانواده جانبازان ۷۰ درصد مقیم مشهد مقدس، از خطوط اتوبوسرانی و قطارشهری (سفر درون شهری) برای حداکثر ۶۰ نوبت در هر ماه انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: در این راستا شارژ کارت قابل انتقال به ماه بعد نبوده و فقط از طریق صدور کارت ویژه امکان‌پذیر است.

رجاییان با اشاره به اینکه تسهیلات واگذاری شده بلیط رایگان حمل و نقل درون شهری مخصوص ایثارگر (خانواده شهید، جانباز و ...) صاحب عکس بوده و فقط هزینه کارت‌المثنی دریافت می‌شود، گفت: برای استفاده از تخفیف در ابتدای هر ماه لازم است افراد به یکی از باجه‌ها و یا مراکز شارژ و فروش "من کارت" مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه با اتمام تعداد سفر ماهانه، سفرهای بعدی با کسر هزینه انجام خواهد شد، لازم است فرد از مبلغ اعتبار "من کارت" خود اطمینان داشته باشند که در این خصوص شماره پشتیبانی ۳۱۲۹۱۵۱۳ آماده پاسخگویی به سئوالات احتمالی در این موضوع خواهد بود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به نحوه استفاده از این تسهیلات خاطرنشان کرد: خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، برای بهره‌مندی از این تسهیلات لازم است به آدرس اینترنتی https://mancard.mashhad.ir و بخش ثبت‌نام "من کارت" ایثارگران مراجعه کنند.


منبع : ایمنا


تسهیلات رایگان     شهرداری مشهد     فاش نیوز                                
Reply
no
0
yes
2
ناشناس
1397/09/21 - 13:20
طبق قانون رزمنده ها و زیر25% ها هم باید معاف باشند ولی شهرداری ها با ان همه درامد حاضر به اجرای قانون نیستند
و نمایندگان نیز سکوت

Reply
no
0
yes
0
محمد
1397/09/21 - 20:21
سلام لطف کردند مگر جانباز در سطح شهر چقدر تردد دارد

Reply
no
0
yes
1
ایثارگر
1397/09/22 - 01:05
درقانون خدمات رسانی به ایثارگران گفته شده ( تمام ایثارگران ) ولی باز هم بین درصد فرق میگذارید تا این تبعیض ها هست همه کارها می لنگه .

Reply
no
0
yes
0
1397/09/24 - 19:19
لعنت خدا بر هر مسولی که ما بین ایثارگران تفرقه بوجود میاورد در این مملکت اسلامی یک حاکم عادل پیدا نمیشود مگر مملکت فقط متعلق بخانواده ایثارگران 25درصد ببالا هستند ان ایثارگری که 24درصد دارد برای اسرایل جنگیده که باید از صفه روزگار هذف شوند بحساب همین مسولین کشور اسلامی ولی فقیه در راس امور است این همه تبیض و بی عدالتی با حکومت اسلامی همخوانی دارد یا اینکه کار دشمنان این مردم میباشد بخدا اگر فرمانده کل قواه از رزمندان دوران جنگ و ایثارگران اماری دستر بدهند انجام بگیرد 99درصد ناراضی هستند بخاطر تبیض و بیعدالتی در کل امور اداری کشور زمانی شاه بود رفت الان که حکومت اسلامی است دیگر چرا

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.