شناسه خبر : 62691
سه شنبه 27 آذر 1397 , 14:31
اشتراک گذاری در :
عکس روز

بیمه ایثارگران (۱۸)

تعیین متولی بیمه مکمل ایثارگران در بودجه ضروریست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، شفافیت در بودجه مورد نیاز جامعه ایثارگری و تعیین دستگاه متولی را مهم ترین راهکار رفع مشکلات بوجود آمده برای ایثارگران دانست.

فاش نیوز -  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، شفافیت در بودجه مورد نیاز جامعه ایثارگری و تعیین دستگاه متولی را مهم ترین راهکار رفع مشکلات بوجود آمده برای ایثارگران دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، محمدرضا پورابراهیمی نماینده ایثارگر مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارسال نامه به رئیس جمهور و تذکر به معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید در خصوص رها شدن بیمه مکمل جانبازان و ایثارگران در دو ماهه اخیر خاطرنشان کرد: از مدتی قبل اختلافی در این مورد پیش آمد که آیا هزینه های مربوط به بیمه مکمل را دستگاه های دولتی پرداخت کند یا اینکه این امر در نهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران متمرکز شود اما وقتی قرار شد دستگاه های آن را پرداخت کنند چون از قبل منابع مالی را به هر شکلی در شرایط قبلی دیده شده بود که موضوع به صورت متمرکز اداره شود باعث شد که یک سردرگمی در میان جانبازان و ایثارگران بوجود آید.

وی اضافه کرد: بر این اساس این موضوع مطرح شد که آیا دستگاه ها متولی امر هستند یا اینکه همانند گذشته بنیاد شهید و امور ایثارگران آن را بر عهده داشته باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ظاهرا با توافقی که انجام شده است بعد از تذکری که ما دادیم و نامه ای که به شخص رئیس جمهور نوشتیم و موضوع دارو، درمان و بیمه مکمل ایثارگران را به عنوان یک دغدغه مطرح کردیم، جلسه ای در روز پنجشنبه هفته گذشته با معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید برگزار کردیم و در آن جلسه بر اساس گزارشی که آقای شهیدی ارائه و اعلام کرد: با توافقی که با دستگاه ها و بنیاد شهید از طریق بیمه دی انجام شده است، تعهدات بیمه ایثارگران طبق روال گذشته قابل انجام است و یک وقفه زمانی که بین این موضوع ایجاد شده است، با توجه به این توافق قابل حل و انجام است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان متذکر شد: البته ایشان اظهار نظر کردند که حجم زیادی به عنوان مطالبات از دولت وجود دارد که به عنوان بدهی بنیاد شهید به بیمه است و بیمه هم به دستگاه های دیگر بدهکار است و درخواست ایشان این بود که دولت بدهی خود را کارسازی کند تا بتواند تعهدات حوزه بیمه ایثارگران را انجام دهد.

نماینده ایثارگر مردم کرمان در پاسخ به این سوال که اگر بنیاد شهید به تعهدات خود عمل نکرد چه باید کرد اظهار داشت: طبیعتا دولت باید به عنوان هزینه های اجتناب ناپذیر و ضروری این منابع را کارسازی کند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در خصوص راهکار پیشگیری از بروز این مشکلات در حوزه دارو، درمان و بیمه مکمل ایثارگران در لایحه بودجه سال آینده تاکید کرد: پیشنهاد من برای جلوگیری از بروز اینگونه مشکلات برای جامعه ایثارگری این است که دولت با صراحت مشخص کند که چه عددی، عدد بودجه ایثارگران است و با همان رویکرد تعیین شود که چه سازمان یا دستگاهی به اجرای بیمه ایثارگران مکلف است. اگر این دو موضوع شفاف دیده شود و عدد اعتباری مورد نیاز و دستگاه متولی برای سال آینده مشخص شود، به نظر من این موضوع قابل حل است.

کد خبرنگار: 17
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
بنام خدا
با سلام وعرض ادب واحترام
جناب پور ابراهیمی
شمارا بخدا قسم میدهیم شما توان کار دارید بیمه دی برای فاکتورها اینقدر ازیت میکند که چند مرحله از خیر گرفتن هزینه درمان گذشتم حد اقل 6 ماه طول میکشد تا هزینه درمان به حساب واریز شود . بیمه ایران خیلی هم مودبانه تر برخورد میکردن وحد اکثر هزینه درمان اونهم کاملا ظرف یکماه پرداخت میشد به بنیاد فشار بیارید که بیمه تکمیلی ما جانبازان حالت اشتغال بنیاد به عهد سابقش برگردانند یعنی تحت پوشش بیمه ایران . این درخواست تمام جانبازان است شما را به حرمت امام حسین قدمی در این راه بردارید خیلی در فشاریم از نظر دارو درمان با این مستمری که به ما میدهند خیلی زجر میکشیم .... ؟
با تشکر جانباز 50 درصد حالت اشتغال بنیاد
هر مسئولی نظر میدهدو حق را به ایثارگران میدهند ولی فقط حرف میزنند بابا ما 3 ماهه بیمه نداریم جانبازان مریض هستند و به دارو و دکتر و بیمارستان نیاز دارند وباید متوالی ایثارگران خود بنیاد باشد .
فرزندان معلول شهدا از بنیاد رانده،از بهزیستی مانده،هیچ کس مسئولیت قبول نمی کند. سلام،فرزندان شهدای معلول را نه بنیاد خدمات لازم بهشون میده و نه بهزیستی قبول میکنه که اینا معلول هستند و باید به عنوان بخشی از جامعه باید خدمات بهشون بده.وقتی به بنیاد مراجعه میکنی میگن شما هم عین سایر فرزندان شهدا فقط از مزایای ایجاد شده در قانون می توانید استفاده کنید و می گویند برای فرزندان معلول هیچ قانون دیگری نداریم و اگر هم باشد بودجه نداریم حال وقتی به بهزیستی مراجعه میکنیم و خواستار تحت پوشش قرار گرفتن خود در آن مجموعه هستیم می گویند شما خدمات راجب به خود را باید از بنیاد بگیرید و به این نکته توجه نمی کنند که بنیاد فقط به جانبازان معلول خدمات می دهد و عملا هیچ خدماتی به فرزندان معلول شهدا نمی دهد. لطفا این مسئله از طریق بنیاد و بهزیستی پیگیری بشه ممنون
سلام من جانباز بازنشسته ام از سمنان با داشتن 4 فرزند تحصیلکرده بیکار که 3 تا متاهل هستند به حد کافی مشکل و بدبختی داریم این بیمه تکمیلی هم شده دردی مضاعف بر دردهایمان. از شما که دستتان به بالاها میرسه عاجزانه . استدعا داریم کمکمان کنید من و همسرم درد مزمن داریم و مرتب دارو مصرف میکنیم دو ماهه به همین دلیل قادر به خرید و مصرف دارو نیستیم کمکمان کنید بابت این بیمه تکمیلی جانبازان بازنشسته راه اندازی بشه ...ضمنا کانون بازنشسته ها هیچ چیزی تحت درمان تکمیلی نداره یعنی مثل اینکه نیست به درد هیچ کی نمیره. . ممنون
آخرش ما جانبازان بازنشسته نفهمیدیم متولی بیمه تکمیلی ما کیست و کی بر قرار می شود ؟؟؟؟
برقرار شدذه بیمه دی هستش .
آقای پور ابراهیمی کل هزینه بیمه مکمل ایثارگران را دولت پرداخت میکند چرا دولت به جای اینکه این بودجه بین 50دستگاه تقسیم کند چرا یکجا به حساب بنیاد شهید واریز نمیکند ؟ دولت به چه منظور کارها را دشوار میکند ؟ ایثارگر باید زیر نظر خود بنیاد باشد.
بحث بیمه مکمل،یکطرف!وبحث دزدی بیمه هاازطرف دیگر!!!قانون اشاره دارد100%رایگان...،،،...امابنیادوبیمه هارعایت نمیکنندوکارشکنی وقصورمیکنند!!!ودررأس آنهادکترعباسپور،معاونت بهداشت و درمان بنیاد!!!!!مسئولین دلسوزوانقلابی،،،به دادجانبازان عزیزبرسیدکه درحال محوشدن هستند!!!!!!!!!!و..........
باسلام بنده جانبازم بعدا۲۵سال بدبختی مدارک ارایه نمودم همه تاییدشده ولی برای تایین درصدبایدکمیسیون مرکزتاییدنمایدفقط بایارانه ویک فرزندمعلول روزگارمیگذرانیم لطفازمان این دوره جدیدچه زمانیست باتشکر
سلام هر جا میروم برای «اسکن» با بیمه دی قرارداد ندارند و باید پول واریز کنیم بیمه دی هم که از تیر تا الان واریزی نداشته بعد اقای شهیدی راضی آقای اسد باشید خودتون بیمه مال خودتون هست اقای شهیدی تو بوق وکرنا هم می دارید شما تو خانه وقتی با خواهرزاده که مدیر بخشی از اونجاست وابستگان هم می تونید جلسه. بگذارید چرا رد گم میکنی خدا حیرت بده پول فاکتورها بدهند همه مثل شما ندارند که دولتی جانباز و شهدا پشت میز دم دستگاه و میراث خوار خون شهدا و جانباز دست از جان شسته یدهند.اقای شهیدی وجدانا شبها راحت می خوابی باید از، جانباز نظر خواهی کنید طرح جبران و اعتبار شامل وقرار داد بیمه دی شامل آنان میشه نه شما که راحت طلبی نداریم از پول دارو ودرمان مانده ایم .اقای شهیدی و دکتر عباسپور فکری برای واریزی بیمه دی بکنید
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi