شناسه خبر : 62719
چهارشنبه 28 آذر 1397 , 11:44
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

شرط پیروز در فضای مجازی، رفتار مجاهدانه است

سردار غیب‌پرور در همایش فعالان فضای مجازی گیلان: برای حفظ انقلاب باید حضور مؤثر در فضای مجازی داشته باشیم. رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شرط پیروز در عرصه فضای مجازی، رفتار مجاهدانه است.

برای حفظ انقلاب باید حضور مؤثر در فضای مجازی داشته باشیم

سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور صبح امروز در اولین همایش فعالان فضای مجازی بسیج استان گیلان گفت: استان گیلان اولین استان در کشور است که بعد از مرکز کشور این همایش را برگزار می کند که لازم می دانم از فرمانده سپاه قدس گیلان در این زمینه تشکر کنم‌.

سردار غیب پرور با اشاره به مناسبت های بزرگ در دی ماه اظهار داشت: در دی ماه ما با مناسبت های بزرگ مواجه هستیم از جمله عملیات های کربلای ۴ و کربلای ۵ که در یک عملیات عدم فتح داشتیم و در عملیات دیگر پیروزی بزرگ نصیب ملت ایران شد که باید ببینیم چرا در کربلای ۵ آن پیروزی بزرگ را به دست آوردیم و باید بدانیم اولین شرط نصرت خدا وجود انسان های مجاهد در صحنه است و هیچ تفاوتی نمی کند که این عرصه در میدان نبرد سخت باشد و یا میدان نبرد در فضای مجازی با دشمن لذا وجود انسان های مومن و مجاهد که نظام و آرمان ها را باور داشتند و در مسیر پیروزی حتی جان خود را برای نیل به هدف شان در طبق اخلاص قرار دادند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به ویژگی های یاران امام حسین(ع) تصریح کرد:مهمترین ویژگی یاران سیدالشهدا بذل جان است و در جنگ تحمیلی همین ویژگی را شهدای ما داشتند و مجاهدان در راه خدا اگر بذل نکنند، بذلی مومنانه برکات خداوند محقق نخواهد شد و در این جبهه جدیدی که ایجاد شده است برای اثر بخشی و پیشرفت فعالیت هایمان باید مجاهدانه رفتار کنیم و سوز و گداز دین و انقلاب داشته باشیم.

وی در ادامه در رابطه با دلایل دیگر نوفقیت در عملیات کربلای ۵ متذکر شد:در کربلای ۵ سال ۶۵ دلیل دیگر پیروزی این بود که به داشته های خود باور عمیق پیدا کردیم اما متاسفانه مشاهده می کنیم که امروز برخی از دشمن تعریف می کنند لذا ما اگر خودمان را باور نداشته باشیم و اعتماد به نفس نداشته باشیم نباید توقع پیشرفت داشته باشیم بنابراین باید به خودباوری برسیم تا به فتح و ظفر خداوند نائل شویم.

سردار غیب پرور در ادامه بیان داشت: در عرصه فضای مجازی اگر ما اعتماد به نفس نداشته باشیم و اگر خودمان را باور نداشته باشیم قدم از قدم برنخواهیم داشت و راه این خودباوری شبکه سازی است و باید یک شبکه پویای اثربخش فعال و انقلابی ایجاد کنیم و چگونگی این شبکه را شما فعالان فضای مجازی باید تعیین کنید.

وی با اشاره به دلایل دیگر پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات کربلای ۵ یادآور شد: یکی از دلایل دیگر پیروزی در کربلای پنج شناخت عمیق نسبت به دشمن بود و می دانستیم که دشمن ما چه تاکتیک، امکانات و برنامه هایی دارد و دشمن را دست کم نگرفتیم اما در عرصه فضای مجازی دشمن همه جوانب و اطراف ما را گرفته است بنابراین شرط پیروزی در این عرصه این است که بدانیم دشمن مان کیست و باید باور کنیم که آمریکا و رژیم صهیونیستی از طریق همین فضای مجازی باور ما را و تمام داشته های ارزشی و انقلابی ما را می خواهند از بین ببرند و حتما حماقت است اگر هنوز باور نکرده باشیم که دشمن چه برنامه ای برای ضربه زدن به فرهنگ و انقلاب ما تدوین کرده است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود تاکید کرد: آیا آمریکا تا کنون کاری می توانسته که انجام نداده است از جمله اینکه برای ضربه زدن به کشور جنگ راه انداختند، ترور را راه انداختند، فشار اقتصادی را پیش گرفتند، تحریم کردند لذا دشمن آیا از عرصه فضای مجازی چشم پوشی می کند؟ بنابراین ما برای حفظ آرمان های امام و شهدا هیچ راهی نداریم مگر اینکه حضوری پویا و هدفمند در فضای مجازی داشته باشیم.

سردار غیب پرور در پایان خاطر نشان کرد: از اولویت های ما در عرصه فضای مجازی این است که نیازمند آموزش مداوم در عرصه فضای مجازی، شبکه سازی و تقویت بنیان خانواده در عرصه فضای مجازی باشیم چرا که امروز فضای مجازی تبدیل به یک آسیب برای خانواده ها شده است بنابراین حتما موفقیت در این عرصه شدنی است و باید فکر کرد، کار کرد، گروه های اندیشه ورز تشکیل داد، اولویت بندی و زمان بندی بشود تا ان شاالله در این عرصه بتوانیم به موفقیت نائل شویم.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi