27 خرداد 1398/ ۱۴ شوال ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62958
1397,چهارشنبه 12 دي09:56
اشتراک گذاری در:
عکس روز

اختصاص پست سازمانی به نیروهای قرارداد کار معین


یکی از ایثارگران درمورد اختصاص پست سازمانی به نیروهای قرارداد کارمعین اشاره به بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی به شماره 533555 مورخ 97/10/2 کرده است. این مسئله صحت دارد. و تصویر آن را از سایت سازمان کپی کردم البته در قسمت بخش نامه ها آن را نمی بیند. در بند اول آن چنین آمده است:

1- به کارگیری نیروهای قرارداد انجام کار معین موضوع تبصره ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشوری برای انجام وظایف پست سازمانی در دستگاه های اجرایی منوط به رعایت شرایط احراز شغل و سایر ضوابط مربوط می باشد. دستگاه های اجرایی موظف اند به ازای تعداد نیروهای قرارداد انجام کار معین از مجموع پست های بلاتصدی خود مسدود نموده و تعداد و عناوین پست های مسدودی رابه این سازمان اعلام نمایند.

2- برای اخذ مجوز به کارگیری نیروهای قرارداد انجام کارمعین، دستگاه های اجرایی باید عنوان پستی که مقرر است وظایف آن به نیروی قراردادی واگذار گردد، به همراه عنوان شغلی که پست در آن تخصیص یافته است را برای تطبیق با شرایط احراز به این سازمان اعلام نمایند.
 این بخشنامه چه کمکی می تواند به فرزندان ما کند؟ باتشکر

پاسخ:

بله با عنایت به اینکه برای پرسنل قراردادی پست سازمانی تخصیص پیدا کرده ولی به نظرم سازمان امور اداری واستخدامی در بخشنامه ای جداگانه اعلام نموده برای پیمانی شدن الزاما" باید در آزمون شرکت کنند، به هرحال به نظرم تبدیل وضع از قراردادی به پیمانی یا رسمی شدن الزاماً نیاز به شرکت در آزمون دارد.


کد خبرنگار : 20


ایثارگران     نیروهای قرارداد     قرارداد کارمعین     فاش نیوز                            
Reply
no
1
yes
0
1397/10/12 - 11:49
سلام ، با تشکر اختصاص پست سازمانی به کارمند قراردی کار معین طبق قوانین کشوری میبایست ابتدا تبدیل به رسمی کارگری شود. از سوی دیگر مطابق قانون کار مصوب در شورای عالی کار کشور چنانچه کارگاه یا ارگانی بیش از 50 نفر شاغل قراردادی داشته باشد موظف است طرح طبقه بندی مشاغل را اجرا کند که در اینصورت میبایست به کارکنان قراردادی پست سازمانی مرتبط و سایر مزایای کارکنان رسمی کارگری اختصاص داده شود اما رسمی محسوب نمیشود و شرط شرکت در آزمون نیز بطور عمومی برقرار است.
پیشنهاد میشود با توجه به شرایط خوب بیمه تامین اجتماعی نسبت به تامین خدمات درمان هیچکس حاضر به تبدیل تامین اجتماعی به تامین خدمات نشود و بصورت طرف تامین اجتماعی باقی بماند.

Reply
no
0
yes
0
علی جیم
1397/10/12 - 18:37
فاش نیوز سلام .دیروز از طریق ایمیل از آقای جمشید انصاری مورد بخشنامه را سئوال کردم و ایشان این جواب را برایم ایمیل کرد.جهت اطلاع.ضمنا منظورش را نفهمیدم شما می توانید توضیحی بدهید یا ایثارگران روشن شوند.با تشکر
سلام آقای انصاری
این درست است که می گویند که می گویند بخشنامه ای به شماره ۵۳۳۵۵۵ مورخ ۹۷/۱۰/۲ از طرف آن سازمان صادر شده که در ماده ۱ این بخشنامه گفته شده دستگاههایی اجرایی به ازای هر نیروی قراردادی کار معین یک پست سازمانی باید بلوکه نمایند یعنی نیروهایی قراردادی هم دارای پست میباشنداگر صحت دارد چرا آنرا در سایت سازمان نزده اند .با تشکر از حضرتعالی
جواب آقای انصاری


باسلام
این بخشنامه صادر شده و در سایت سازمان هم موجود است ولی برداشت شما از آن صحیح نیست . در این بخشنامه گفته نشده است که کارکنان قرارداد کار معین را به پست سازمانی منصوب کنند ، بلکه گفته شده متناظر هر کارمند قرارداد کار معین یک پست سازمانی بلوکه میگردد و اجازه انتصاب کارکنان رسمی و پیمانی به آن پست وجود نخواهد داشت

Reply
no
0
yes
0
1397/10/12 - 18:46
طبق بخشنامه شماره 144189مورخ 97/3/28سازمان امور اداری و استخدامی مبنی بر شرایط تبدیل وضعیت استخدامی ، که در مااده 11 همین بخشنامه گفته تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران بر اساس قوانین و مقررات مربوط به خود صورت می گیرد ،که آخرین قانون تبصره یک بندذ ماده 87 است.
آزمون را هم بی خودی مطرح می کنند .

Reply
no
0
yes
2
همقطار
1397/10/19 - 15:46
سلام
آقاجون ای بخشنومه فقط برای آقازاده‌های سازمون ااد صادر شده تا آقازادهاشون پست بگیرن

Reply
no
0
yes
1
1398/01/11 - 12:30
این بخشنامه دولت کاملا سیاسی است،و مغایر سیستم ارتقاو برنامه ریزی شغلی است و فقط و فقط یک نتیجه دراینده در بر خواهد داشت ...حذف تمام نیروهای با تجربه و کارامدی که از طریق صلاحیت و ازمون وارد دولت شد هاند و جایگزینی اقازاده ها و پارتی دارهای بیسوادی که با سفارش نماینده و ،،وارد دولت شده اند به جای انها...سونامی مدیریتی در راه است....گفته میشد احمدی نژاد ارکان امور اداری و سازمان مدیریت را نابود کرد...حالا میبینیم که همه یکجور هستند و سازمانها ابزاری هستند برای پیشبرد امور شخصی و سیاسی...متاسفم

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.