30 مهر 1398/ ۲۳ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 62995
1397,شنبه 15 دي09:37
اشتراک گذاری در:
عکس روز

اقدام۱۸۳دستگاه نسبت به برقراری بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل


حجت الاسلام محمدعلی شهیدی امروز در نشست فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران، اظهار داشت: بر اساس این قانون، بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته بر عهده دستگاه‌ها است و بنیاد نیز وظیفه پرداخت بیمه ایثارگران غیر شاغل را که شامل یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر است بر عهده دارد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشکر از حساسیت و توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مشکلات ایثارگران گفت: بنیاد آماده استفاده از نظرات کارشناسی نمایندگان مجلس برای اجرای دقیق قوانین و مقررات است و پیشنهاد می‌کند مشکلات ایثارگران در مورد درمان و سایر مسائل به صورت اصولی با مصوبات دقیق و شفاف مجلس حل و فصل شود. بنیاد نیز تابع قوانین و ضوابط مصوب است و اگر بودجه مورد نیاز در بخش درمان و بیمه ایثارگران محقق شود، بنیاد مسئولیت بیمه ایثارگران شاغل را نیز بر عهده می‌گیرد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۳ به دلیل مشکلات ادارات و دستگاه‌ها، دولت مصوب کرد از سرفصل بودجه دستگاه‌ها کاسته شده و بنیاد مکلف به پرداخت حق بیمه همه ایثارگران شود اما متأسفانه دستگاه‌ها از سرفصل خود پولی به بنیاد پرداخت نکردند و این مسئله مشکلاتی را در رابطه با بیمه ایثارگران به بنیاد تحمیل کرد.

معاون رییس جمهور در ادامه درباره پرداخت بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل توسط دستگاه‌های محل خدمت خاطرنشان کرد: با توجه به عدم تعهد دستگاه‌ها در پرداخت سرفصل‌های اعتباری خود به بنیاد و افزایش بیش از ۵۰ درصدی هزینه‌های بیمه تکمیلی و اینکه امکان افزایش بودجه وجود نداشت، به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه، مجدداً مسئولیت بیمه ایثارگران شاغل به دستگاه‌ها محول شد.

شهیدی با اشاره به قرارداد بسیاری از دستگاه‌ها با بیمه دی برای پرداخت بیمه تکمیلی ایثارگران گفت: تاکنون ۱۸۳ دستگاه از جمله وزارت آموزش و پرورش و قوه قضائیه که ایثارگران زیادی در آنها شاغل هستند نسبت به برقراری بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل اقدام کرده‌اند و تأمین اعتبار بیمه تکمیلی ایثارگران بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری نیز توسط سازمان برنامه‌وبودجه ابلاغ شده است و بنیاد انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته را به صورت مستمر پیگیری می‌کند.

وی یادآور شد:همه هدف و تلاش بنیاد در جهت رضایت ایثارگران است. پرداخت بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل توسط دستگاه‌ها مسبوق به سابقه است و از سال ۹۱ که قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب شد تا سال ۹۴ خدمت رسانی به ایثارگران شاغل در این حوزه توسط خود دستگاه‌ها انجام می‌گرفت ولی چون سطح خدمات مشخص نبود و مشکلات اعتباری که برای بعضی از ادارات و دستگاه‌ها به وجود آمد، دولت مصوب کرد خدمات رسانی یکپارچه و توسط بنیاد صورت گیرد.

 شهیدی با اشاره به تمایز موضوعات درمانی برخی ایثارگران با سایر اقشار جامعه گفت: درمان ایثارگران دو جنبه دارد؛ یک بخش عمومی که مانند همه مردم است و یک بخش هم تخصصی است که مربوط به جانبازان است و با توجه به افزایش قیمت ارز، هزینه‌های آن افزایش چشمگیری داشته است.

براساس این گزارش، در این نشست اعضای فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی به بیان مشکلات و دغدغه‌های خود درباره موضوع بیمه تکمیلی ایثارگران پرداختند و در نهایت مقرر شد تا پایان سال جاری دستگاه‌ها و صندوق های بازنشستگی نسبت به برقراری بیمه مکمل ایثارگران شاغل و بازنشسته اقدام کنند.

 

 


منبع : دفاع پرس


Reply
no
0
yes
0
1397/10/15 - 18:59
دیروریکی ازمسولان محترم صندوق بازنشستگی کشوری اعلام فرمودند منظور از بازنشستگان ایثارگر فقط ایثارگران شاغل وبازنشسته خود دستگاه سازمان بازنشستگی کشوری است نه ایثارگرانی که از دستگاههای دیگر بازنشسته شدندواز صندوق بازنشستگی کشوری حقوق می گیرند با این اوصاف امروز من بازنشسته جانباز آموزش وپرورش با بیمه دی تماس گرفتم گفتند اسم شما در لیست آموزش وپرورش که با بیمه دی قراردادبسته نیست؟؟؟؟!!!سوال امروز پانرده دی است 75روز ازقطع بیمه تکمیلی می گذرد آزمایش داشتم نوبت دکتر داشتم و.....نتوانستم بروم محض رضای خدا تا چه موقع باید انتظار بکشم؟؟؟؟؟؟؟؟

Reply
no
0
yes
0
علی
1397/10/15 - 19:36
سلام ریس بنیاد امور جانبازان میگن دروغگو دشمن خداست اسم چند نهاد یا وزارت خانه رو بگو که بیمه تکمیلی جانبازان درست شده باشد تا کی دروغ ۱۸۳رو از کجا آوردی براد

Reply
no
0
yes
0
نوري
1397/10/16 - 09:06
اين دروغ بزرگي است كه گفته مي شود از سر فصل اعتبارات دستگاهها به بنياد پرداخت نشده .پس اين پول كجا هزينه شده

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.