27 خرداد 1398/ ۱۴ شوال ۱۴۴۰
شناسه خبر : 63105
1397,پنجشنبه 20 دي11:42
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تعارف و تهدید کافی است، مقابله به مثل کنیدسخنگوی وزارت خارجه گفت: در مقابل تحریم وزارت اطلاعات و چند تبعه ایرانی از سوی ایران، مقابله به مثل می‌کنیم.
به گزارش خبرگزاری‌ها، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه محکومیت تصمیم اتحادیه اروپا که بر پایه اتهامات بی‌پایه و اساس، چند تبعه ایرانی را مورد تحریم قرار داده، این اقدام را نشانه عدم صداقت کشورهای اروپایی در مبارزه با تروریسم خواند و افزود: اتحادیه اروپا به جای قرار دادن نام گروه‌های تروریستی و جنایتکاری همچون منافقین و الاحوازیه در فهرصت تحریم خود، آنان را در اقدامات ضدانسانی و تروریستی خود آزاد گذارده و حتی تحت حمایت خود قرار می‌دهد؛ اما جمهوری اسلامی ایران را که پرچمدار مبارزه با تروریسم در منطقه بوده و اروپا امنیت خود را مدیون آن است، مورد اتهام قرار می‌دهد.
قاسمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این اقدام و در چارچوب عمل متقابل مقتضی را اتخاذ خواهد کرد.
خبرگزاری ایرنا نیز به نقل از یک مقام آگاه دیپلماتیک نوشته با توجه به حمایت کشورهای اروپایی از گروه‌های شناخته شده تروریستی، جمهوری اسلامی ایران در حال تجدیدنظر در همکاری اطلاعاتی و امنیتی خود با این کشورهاست و به زودی تصمیمات مهمی در این زمینه اتخاذ خواهد شد.
کیهان امیدوار است این تاکید و تهدید، به سرنوشت تهدیدهای قبلی وزارت خارجه دچار نشود و موجب بی‌اعتباری و نامعتبر شمردن تهدیدهای این وزارت نباشد. به عنوان مثال قریب 6 ماه است اروپایی‌ها برخلاف آداب دیپلماتیک، آقای اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت کشورمان در اتریش را با اتهامات و ادعاهای واهی بازداشت کرده‌اند؛ و درست و عزتمندانه این بود که وزارت خارجه بلافاصله دست به اقدام متقابل در همان زمان بزند و لااقل احترام پاسپورت ایرانی را برای دیپلمات‌هایمان  حفظ کند. این بازداشت اهانت‌آمیز مقارن با سفر آقای روحانی به اتریش، صورت گرفت. دولت فرانسه نیز مقارن سفر وزیر خارجه به پاریس، اجازه برگزاری نشست به سازمان تروریستی منافقین با شعار براندازی را داد که متاسفانه با واکنش درخور وزارت خارجه روبرو نگردید. اکنون باید دید آیا وزارت خارجه می‌تواند در تراز عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ظاهر شود و معطل فربیکاری و خدعه اروپایی‌ها نماند؟!
سخنگوی وزارت خارجه     بهرام قاسمی     اتحادیه اروپا                                
Reply
no
0
yes
0
1397/10/22 - 00:05
سلام ، اصلاح طلبان ناامید و مایوس از سرخوردگی و دروغگویی غربیها بهت زده شدند و مدام تقصیر را به گردن یکدیگر انداختند زیرا دولت قبلی خودشان هستند. باید اینطور باشد کسانیکه تبعیت از ولی فقیه نکنند همیشه گرفتار چنین دوزخی هستند.
اما چاره کار اینست که بجای پا گذاشتن به پله آخر و انتخاب اقتصاد دان و حقوق دان که مرحله آخر توسعه پایدار است میبایست در پله اول توسعه پایدار به متخصصین جغرافیا و شهرسازان رجوع شود زیرا توسعه پایدار در تخصص این دو گروه تخصص است.
جای توضیح بیشتر نیست اما اصلاح طلبان خودخواهانه با اعتماد به غرب رو دست خوردند و راه را اشتباه رفتند. دولت و مجلس بعدی میبایست بوسیله متخصصین جغرافیا و شهرسازان مدیریت شود.از یکطرف دنبال توسعه پایدار تمام کنوانسیونهای جهانی را قبول کردند و از طرف دیگر ناتوان در اجرای توسعه پایدار و جهانی شدن درمانده هستند.
ایکاش به توصیه ها و هشدارهای ایثارگران توجه شود تا نظام اسلامی اینگونه دچار تخریب متوهمین قرار نگیرد البته ایران بزرگ آنقدر تمدن و فرهنگ اصیل دارد که اینگونه تخریبها در او اثر نکند. فرهنگ و تمدن ایرانیان طی هزاران سال از زیر زمین و آسمان در تمام جهان ریشه دوانده و تخریب ایران مساوی با تخریب جهان خواهد بود کما اینکه با تجربه ثابت شده است.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.