04 تير 1398/ ۲۲ شوال ۱۴۴۰
شناسه خبر : 63134
1397,یکشنبه 23 دي10:22
اشتراک گذاری در:
عکس روز

دیدار با خانواده شهید عملیات کربلای پنج


همزمان با فرا رسیدن سالروز عملیات کربلای ۵ تعدادی از رزمندگان آبادانی به دیدار خانواده شهدای این عملیات رفتند و مزار مطهر شهدا را زیارت کردند.

دیدار با خانواده شهید عملیات کربلای پنج

فاش نیوز - همزمان با فرا رسیدن سالروز عملیات کربلای 5 تعدادی از رزمندگان آبادانی به دیدار خانواده شهدای این عملیات رفتند و مزار مطهر شهدا را زیارت کردند.

شهید ابراهیم رضایی یکی از شهدای عملیات کربلای 5 بود که خانواده اش در نجف آباد ساکن هستند.

لازم به ذکر است شهید "ابراهیم رضایی" خدمت سربازی خود را در تیپ 72 محرم آبادان شروع کرد و به پایان رساند اما او که ماندن در جبهه ها را تکلیف خود می دانست، بعد از پایان سربازی، به عنوان نیروی بسیجی، در تیپ 72 محرم ماند و در گردان زرهی مقداد، گروهان سیدالشهداء به رسالت پاسداری خود از انقلاب و مرزهای جمهوری اسلامی ادامه داد.

او با شهید "اسماعیل باورصاد" ارتباط صمیمی و عاطفی داشت. تانک اسماعیل در روز چهارم عملیات افتخار آفرین کربلای 5 مورد اصابت قرار گرفت و جسم مطهرش در تانک کاملا سوخت و ذوب شد.

بعد از آن، ابراهیم دیگر آرام و قرار نداشت. او می گفت: ما قرار گذاشته بودیم که با هم شهید شویم. بالاخره طولی نکشید که روح پاک او نیز به سوی الله عروج کرد و در تاریخ 26 دی ماه 1365 ابراهیم نیز خلعت سرخ شهادت را به تن کرد.

* جعفری از اهواز


کد خبرنگار : 23


عملیات کربلای 5     خانواده شهدا     نجف آباد                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.