30 مرداد 1398/ ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 63369
1397,چهارشنبه 03 بهمن11:41
اشتراک گذاری در:
عکس روز

شناسایی پیکر شهید«زیبرم» پس‌از ۳۰سال


هویت پیکر مطهر شهید «علیرضا زیبرم» بعد از گذشت ۳۰ سال از شهادتش شناسایی شد.

شناسایی پیکر مطهر شهید «علیرضا زیبرم» پس از 30 سال

هویت پیکر مطهر شهید علیرضا زیبرم، یکی از شهدای تهرانی دفاع مقدس، شناسایی شد. این شهید که در سال 67 به شهادت رسیده‌ است، 30 سال مفقودالاثر بود که پیکر مطهر او طی عملیات اخیر تفحص توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شد و پیکرش به کشور بازگشت. خانواده این شهید 21 ساله، بعد از گذشت سه دهه، ظهر امروز سه‌شنبه، دوم بهمن ماه 97 در معراج شهدای تهران با او دیدار می‌کنند.

شهید علیرضا زیبرم متولد 30 شهریور ماه 1346 بود. او دانشجوی رشته مدیریت بازرگانی بود که حضور در جبهه‌ها را مقدم شمرد و از طریق لشکر 19 فجر شیراز عازم جبهه جنگ تحمیلی شد و سرانجام در آخرین ماه‌های جنگ یعنی در چهارم خرداد ماه سال 67 در پاسگاه زید به شهادت رسید.

بخشی از وصیت‌نامه این شهید در ادامه می‌آید:

حمد و سپاس خداى را که غفور و رحیم است. خدایا تویى که در سختى‌ها یاورم و در شادى و آسایش مواظبم هستى. اى که هر چه دارم از توست، امیدوارم که از عهده امتحان تو برایم. خدایا تو آگاهى که من براى جذب منفعت و دفع شرّ، اراده ندارم پس مرا به حال خودم مگذار.

اى امت شهید پرور این حقیر چند کلمه به عرض شما مى‌رسانم و آن اینکه: شما خود، شاهد قتل عام‌ها، و زجر کشیدن‌ها، معلول و مجروح و شهید شدن‌ها، بى‌خوابى‌ها و حقارت کشیدن مردم بودید، همه آن‌ها براى پیاده شدن احکام خداوند و ایجاد حکومت ولایت فقیه که همان ولایت رسول(ص) است، بود. شکر خدا به آرزوى خود، که تشکیل حکومت ولایت فقیه بود، رسیدیم؛ پس قدر این رهبر و ولى فقیه را بدانید و مبادا سرگرمى‌هاى دنیا و وسوسه‌هاى شیاطین شما را از ثمره خون شهدا که همان ولى فقیه است دور کند، که اگر چنین کردید، اسلام چنان ضربه‌اى خواهد خورد که حالا حالاها جبران نخواهد شد.

اى امت شهید پرور! مبادا در اقامه نماز جمعه و جماعت کوتاهى کنید. مبادا این رهبر بزرگوار را تنها بگذارید، مبادا پشت جبهه را خالى کنید و از آمدن فرزندانتان به جبهه جلوگیرى کنید.

اى پدر و مادر عزیز! مبادا حب دنیا شما را بگیرد(دوست داشتن دنیا سر حد گناه است) پس این دنیاى فانى را رها سازید و فکر آخرت باشید. اى ملت شهید پرور! مبادا فقط به فکر خود و فرزندانتان باشید و فقرا و ایتام را از یاد ببرید.

انتهای پیام/
شهید     علیرضا زیبرم     شهادت                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.