شناسه خبر : 63440
یکشنبه 07 بهمن 1397 , 11:39
اشتراک گذاری در :
عکس روز

فیلم/دیدار جانسوز مادر شهید معظمی با پیکر فرزندش

دیدار مادر شهید عباس معظمی بعد از گذشت ۳۶ سال از شهادت فرزندش یادآور چند دهه چشم انتظاری مادران شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی است که صبورانه ترین مبارزه را در این میدان داشتند.

دیدار جانسوز مادر شهید معظمی با پیکر فرزند پس از 36 سال+فیلم

طی روزهای اخیر پیکر مطهر 10 شهید از شهرهای شیراز، قائم شهر، زاهدان، تهران، زنجان، لرستان و شاهرود شناسایی شده‌اند. شناسایی شهید حمزه کرمی، شهید حسین سهامی فرد و شهید جهانگیر امیری از شیراز، شهید هوشنگ مرتضوی از قائم‌شهر و شهید حسن عیسی‌زایی از زاهدان، شهید ازبرعلی احمدی از زنجان، شهید علیرضا زیبرم از تهران، شهید علی محمد ترک و شهید عباس معظمی گودرزی از لرستان و شهید حسین جودانه از شاهرود سمنان

شهید «عباس معظمی گودرزی»، فرزند شاه‌ولی، اول فروردین ماه سال 1340 در شهرستان اشترینان شهر بروجرد در استان لرستان به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا سیکل ادامه داد و بعد به مشاغلی همچون کارمند و متصدی پرداخت. هنوز ازدواج نکرده بود که از طریق لشکر 27 محّمد رسول الله(ص) به جبهه اعزام شد. سرانجام در سن 21 سالگی در 25 تیرماه سال 1361 در منطقه "شلمچه" مفقودالاثر شد. او در عملیات رمضان در مجروح و اسیر شد، اما در همان زمان اسارت و قبل از انتقال به کشور عراق به درجه رفیع شهادت نائل شد. پیکرش در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. حالا با تلاش گروه‌های تفحص شهدا پس از 36 سال به کشور بازگشت و از طریق کارت شناسایی، هویتش مشخص شد.

دیدار و وداع مادر این شهید تازه تفحص شده در بروجرد لرستان بعد از گذشت 36 سال از شهادت فرزندش جانسوز بوده و یادآور چند دهه چشم انتظاری مادران شهدای 8 سال جنگ تحمیلی است که صبورانه ترین مبارزه را در این میدان داشتند.

download

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi