30 مرداد 1398/ ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 63757
1397,یکشنبه 21 بهمن15:02
اشتراک گذاری در:
عکس روز

برگزاری یادواره شهید محمودوند در معراج الشهدا


یادواره شهید «علی محمودوند» و شهدای تفحص و عملیات والفجر مقدماتی لشکر ۲۷ محمدرسول الله (ص) ۲۳ بهمن سال جاری بعد از نماز مغرب و عشا در معراج الشهدای تهران برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، «علی محمودوند» در سال ۱۳۴۳ در روز هفدهم صفر (ماه قمری) در تهران متولد شد. تحصیلاتش را تا پایان دوره راهنمایی ادامه داد. با آغاز جنگ تحمیلی به عضویت بسیج مسجد درآمد و با شوری وصف ناشدنی به فعالیت مذهبی پرداخت؛ تابستان سال ۱۳۶۱ همزمان با شروع عملیات رمضان در ۱۷ سالگی به جبهه رفت و کارش را در گردان تخریب لشکر ۲۷ محمدرسول الله (ص) آغاز کرد.

در عملیات والفجر مقدماتی همراه گردان حنظله به منطقه فکه رفت و از ناحیه دست مجروح شد؛ در عملیات والفجر ۸ نیز برای همیشه پایش را از دست داد و با وجود ۷۰ درصد جانبازی (شیمیایی، اعصاب، قطع پا و با ۲۵ ساچمه در دست) باز هم به دفاع از میهن اسلامی پرداخت.

او در سال ۱۳۶۷ ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد، علی به علت علاقه خاص به نظام جمهوری اسلامی به عضویت نهاد مقدس سپاه درآمد. او در سال ۱۳۷۱ بعد از شهادت سیدعلی موسوی به یاری برادران گروه تفحص شتافت و ۸ سال در میان خاک‌های تفتیده جنوب برای یافتن پیکر شهداء تلاش کرد، به گونه‌ای که دو مرتبه پای مصنوعی خود را بر اثر کار زیاد از دست داد.

فرمانده دلیر گروه تفحص لشکر ۲۷ محمدرسول الله (ص) سرانجام در تاریخ ۲۲ بهمن سال ۷۹ در منطقه فکه بر اثر انفجار مین در جرگه شهیدان قرار گرفت. علی در سن ۳۶ سالگی تنها پسرش عباس را که نابینا و فلج بود، به همراه دخترش در نزد ما به یادگار گذاشت. پیکر پاک این شهید بزرگوار را طبق وصیت او در قطعه ۲۷ بهشت زهرای تهران به خاک سپردند.
شهید علی محمودوند     شهدای تفحص     عملیات والفجر مقدماتی                                
Reply
no
0
yes
0
1397/11/21 - 23:35
روحش شاد

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.