30 مرداد 1398/ ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 63827
1397,پنجشنبه 25 بهمن12:03
اشتراک گذاری در:
عکس روز

شایعات ضدانقلاب از راهپیمایی ۲۲ بهمن + عکس


شایعه

رسانه‌های ضدانقلاب پس از سکوت اولیه در قبال راهپیمایی ۲۲ بهمن، دست به انتشار تصاویر و فیلم‌های نامشخصی زدند تا از عظمت این راهپیمایی بکاهند.

بدون شک راهپیمایی امسال از جهات مختلف برای نظام ما دارای اهمیت بود. دشمنان قسم خورده این نظام در خیال خودشان فکر نمی‌کردند که جمهوری اسلامی چهلمین سال پیروزی خودش را جشن بگیرد همانطور که جان بولتون ۱۱ ماه پیش توئیت کرده بود که جمهوری اسلامی چهلمین سالگردش را نخواهد ندید.

اما مردم ایران یک راهپیمایی تماشایی را در چله انقلاب آفریدند؛ از روستاهای کم جمعیت تا کلانشهرها صحنه حضور مردان و زنان، دختران و پسرانی شد که علی‌رغم تمام مشکلات اقتصادی چندماهه اخیر آمدند تا بیعتشان با امام و رهبری را تمدید کنند و ادامه‌دهنده راه شهدای سرافراز کشورمان باشند.

حضور میلیونی مردم و ثبت یک روز تاریخی در تقویم انقلاب در بسیاری از رسانه‌های مطرح جهان بازتاب داده شد اما رسانه‌های ضدانقلاب که در طول چندماه، تمام ابزارهای خودشان را برای ایجاد نارضایتی از نظام به کار گرفته بودند، در ساعات ابتدایی حضور مردم شوکه شدند و سکوت اختیار کردند.

اما پس از چند ساعت رسانه‌های ضدانقلاب به ترفند همیشگی خود برای زیرسوال بردن راهپمیایی عظیم ۲۲ بهمن روی آوردند؛ فوتوشاپ دانستن تصاویر منتشر شده، آرشیوی خواندن ویدئوها از یک سو و از سوی دیگر منتشر کردن ویدئوهای ادعایی که مشخص نیست از کدام خیابان و در چه ساعتی گرفته شده است! از دیگر حربه‌های آنان به شمار می‌رود.

نکته راهبردی در فهم این شایعات، توجه به این موضوع است که اساساً راهپیمایی‌هایی همچون ۲۲ بهمن در چند خیابان و در سه الی چهار ساعت انجام می‌شود و طبیعتاً در خارج از این محدوده زمانی و مکانی جمعیتی حضور نخواهد داشت.

در ادامه به تعدادی از این شایعات می‌پردازیم:

* نیشابور

رسانه‌های ضدانقلابی مانند آمدنیوز پس از راهپیمایی ۲۲ بهمن فیلم کوتاهی از یکی از میدان‌های نیشابور را منتشر کردند و بدون اشاره به ساعت آن اعلام کردند که این میدان در روزهای عادی شلوغ‌تر از روز راهپیمایی است.

این دروغ درحالی در این رسانه‌ها دست به دست شد که تصاویر و حتی فیلم‌های گرفته شده از راهپیمایی نیشابور، خیل جمعیت را در مسیر اصلی راهپیمایی نشان می‌دهد، واقعیتی که هیچیک از بازوهای رسانه‌ای ضدانقلاب حاضر به انتشار آن نیستند.

* خمینی شهر

خمینی شهر، یکی از شهرهایی بود که رسانه‌های معاند با انتشار فیلمی نامعلوم که مشخص نیست از کدام خیابان و در چه ساعتی گرفته شده، مدعی شدند در ۲۲ بهمن امسال جمعیت معدودی حضور پیدا کردند. اما تصاویر دوربین سسول مختاری از راهپیمایی امسال حقیقت راهپیمایی امسال خمینی شهر را بهتر نشان می‌دهد.

* آرادان

آرادان، نام شهر دیگری بود که سعی کردند حضور مردم در آنجا را کمرنگ نشان دهند. یکی از اهالی از پشت بام خانه‌ای ویدئویی را منتشر کرد که مشخص نبود از کدام خیابان بوده و مدعی عدم اسقبال مردم آرادان از راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷ شدند در حالی که تصاویر مسیر راهپیمایی نشان از حضور پرشور مردم این شهر دارد.

* اراک

درحالی که مردم اراک علی‌رغم مشکلات، یکی از پرشورترین راهیپیمایی‌های کشور را رقم زدند، کانال‌های تلگرامی معاند، فیلمی را بدون اشاره به ساعت و نام خیابانش منتشر کردند تا این گونه جلوه دهند که مردم اراک به راهپیمایی امسال بی‌توجه بودند. تصاویر منتشر شده در خبرگزاری‌های معتبر نشان از حضور غرورآفرین مردم این شهر دارد.

* نجف آباد

یکی از شهرهایی که ضدانقلاب روی کم‌جمعیت بودن آن تاکید کرد، «نجف آباد اصفهان» بود. رسانه‌های ضدانقلاب با انتشار تصویری نامشخص از یک جمعیت محدود مدعی شدند که از جمعیت ۵۰۰ هزار نفری نجف آباد فقط همین تعداد در راهپیمایی شرکت کردند.

ابتدا باید گفت که جمعیت نجف آباد در آخرین سرشماری کمتر از ۳۰۰ هزار نفر برآورد شد نه آن عدد ادعایی. نکته بعدی آنکه یک جستجوی ساده از رسانه‌های معتبر نشان از حضور پر شور مردم این شهرستان دارد.

* بوکان

بوکان هم شهر دیگری بود که سعی کردند با انتشار ویدئویی نامعلوم از شور مردم این شهر بکاهند، اما تصاویر هوایی گرفته شده از حضور مردم این شهر که در رسانه‌های محلی بوکان منتشر شد، نقشه آنان را نقش بر آب کرد.

به نظر می‌رسید که رسانه‌های ضدانقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، شایعات بهتری را مطرح می‌کردند که چنین نشد و از همان دروغ‌ها شبهات قدیمی استفاده کردند.

به نقل از فارس
شایعه     ضد انقلاب     آمدنیوز     راهپیمایی 22 بهمن                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.