22 مهر 1398/ ۱۵ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 63842
1397,شنبه 27 بهمن09:46
اشتراک گذاری در:
عکس روز

کاش از شهدا خاطرات بیشتری داشتیم


سالروز گرامیداشت شهادت شهید «محمد عبادیان» معاون پشتیبانی و تدارکات لشکر 27 محمد رسول الله (ص) هر ساله بر سر مزار این شهید در بهشت ثامن حرم مطهر امام رضا برگزار می شود. در این مراسم جمعی از خانواده فرماندهان دوران دفاع مقدس حضور یافتند و یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را زنده کردند.

همسر شهید «رضا چراغی» از فرماندهان لشکر 27 محمد رسول الله در دوران دفاع مقدس در حاشیه این مراسم و در گفت‌‎وگویی کوتاه با دفاع‌پرس گفت: مدت آشنایی و زندگی ما در مجموع یک سال بود که در منطقه آشنا شدیم و در این مدت هیچگاه فرصت رفتن به مشهد و زیارت را نداشتیم.

وی با اشاره به ویژگی های شهید عبادیان اظهار داشت: شهید عبادیان از شهدای شاخص و از فرماندهان لشکر 27 و از شهدای مخلص بود، تعریف ایشان را از دوستان شهید چراغی شنیده بودم.

همسر شهید چراغی احساس خود از حضور در بین خانواده شهدا را اینطور بیان کرد: زمانی که با خانواده شهدا بر سر مزار شهدا می آییم و با این شهدا آشنا می شویم می فهمیم این خانواده ها یادگاران دفاع مقدس هستند، انسان احساس می کند شهدا زنده هستند و حضورشان به خوبی درک می شود من این حضور را به خوبی حس می کنم. همیشه از شهید چراغی می خواهم ما را دعا کند تا ذره ای از راه ولایت و شهدا خارج نشویم. زمانی که خانواده شهدا را می بینم دوران دفاع مقدس برایم زنده می شود.

وی با اشاره به توقع شهدا از ما گفت: شهدا از ما توقع دارند زینبی بمانیم و ائمه را الگو قرار دهیم. همیشه به جوانانی که کنار ما هستند می گویم زمان در حال گذر است مراقب زمان های از دست رفته باشد. ما زنان امروز همان دختران 18 ساله دوران جنگ بودیم، زمان چنان به سرعت گذشت که می گوییم کاش بیشتر فرصت داشتیم در کنار شهدا بمانیم و از آن ها خاطره داشتیم.

یاد کردن از یک شهید یاد کردن از همه شهداست

همسر شهید سعید مهتدی از شهدای عرفه درباره آخرین سفرش با شهید به مشهد مقدس گفت: آخرین سفر ما به مشهد یک سال قبل از شهادت همسرم بود. سمیناری مربوط به فرماندهان سپاه برگزار شد که خانواده شهدا در آن شرکت داشتند.

وی احساسش از حضور در بین خانواده شهدا را اینطور توصیف کرد: شهدا اهدافشان مشترک بود خیلی از خصلت هایشان مشترک بود وقتی از شهیدی یاد می کنیم انگار از همه شهدا یاد می کنیم. در این جمع ها دردهای و احساس های مشترک وجود دارد و با حضور در آن احساس سبکی می کنیم و این توفیقی برای ماست.

 


منبع : دفاع پرس


شهید رضا چراغی     شهید سعید مهتدی     شهدای دفاع مقدس                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.