30 آبان 1398/ ۲۴ ربيع الأول ۱۴۴۱
شناسه خبر : 64148
1397,سه شنبه 07 اسفند16:03
اشتراک گذاری در:
عکس روز

نقش اثرگذار مبارزاتی ۸۰۰۰ بانوی جانباز کشور


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برخی از بانوان جانباز ما به خاطر پیروزی انقلاب مبارزات انقلابی به زندان رفته و شکنجه شده‌اند. در جنگ هم بانوان نقش بسیاری داشتند.

 جشن شمیم کوثر، آیین تقدیر از بانوان جانباز و خانواده شهدا و ایثارگران به مناسبت روز بزرگداشت مقام زن عصر روز گذشته، ششم اسفند ماه 97 با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و حجت الاسلام کاویانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه هنری برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید در این مراسم با اشاره به نقش بانوان در پیروزی انقلاب و قبل از پیروزی انقلاب گفت: خانم‌ها همیشه نقش متفاوتی در پروزی انقلاب داشتند و هیچ کسی نمی‌تواند منکر نقش زنان در انقلاب شود وقتی امام خمینی رحمت الله علیه به مدرسه علوی آمد، زمانی را برای دیدار خانم‌ها هماهنگ کرده بود اما معتقد بود که زنان خیلی بیشتر از مردان در انقلاب نقش داشته‌اند.

وی افزود: برخی از بانوان جانباز ما به خاطر پیروزی انقلاب مبارزات انقلابی به زندان رفته و شکنجه شده‌اند. خانم مرضیه دباغ از این جمله بود. در جنگ هم بانوان نقش بسیاری داشتند. همین که یک مادر فرزندانش را به جبهه بفرستد یعنی نقش پررنگی ایفا کرده است. در تدارکات و پشتیبانی جنگ همزمان نقشه تأثیرگذاری داشتند. وقتی در مساجد جمع شده و با جمع‌آوری کمک‌های مردمی آن‌ها را برای ارسال به جبهه‌ها بسته بندی می‌کردند.

شهیدی خطاب به حضار با بیان اینکه برای نخستین‌بار توانستیم بانوان جانباز را در چنین مراسمی تقدیر کنیم، گفت: 8000 بانوی جانباز در سراسر کشور داریم که شما نمایندگان آن‌ها محسوب می‌شوید. ما وظیفه مهمی در انتقال مسائل چهار دهه گذشته به نسل جوان دارید. فرزندان امروز ما از حماسه‌های قدیم خبر ندارند. باید بتوانیم بچه‌های‌مان را با مسائل جنگ آشنا کنیم. اگر فرهنگ ایثار منتقل نشود ضرر می‌بینیم و دشمن دنبال فراموشی این فرهنگ است. نیمی از جمعیت ایران را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و این نشان می‌دهد که آن‌ها در همه حوزه‌ها نقش‌آفرین هستند. بنیاد شهید نسبت به بانوان جانباز توجه ویژه‌ای دارد و مرکز توانبخشی درست کردیم که بخشی از زمان آن را به بانوان جانباز اختصاص داده است.

در پایان جشن شمیم کوثر از 20 زنان جانباز در سراسر کشور تجلیل شد. این جانبازان عبارت بودند از : پروین سلیحی از استان تهران، فروغ نیلی احمد آبادی از استان تهران، گلون شجاعی چراتی از استان مازندران، حلیمه بیورانی از استان کردستان، لیلا معروف زاده از استان آذربایجان غربی، مژده پور حسین چزشخکی از استان خوزستان، صدیقه امیر شاه کرمی بادجانی از استان اصفهان، صدیقه سیدیان هاشمی از استان اصفهان، فریده پزشکی از استان آذربایجان شرقی، عاطفه دالوند از استان لرستان،  فائزه جهان تیغ از استان سیستان و بلوچستان، بهجت قاسمی از استان تهران بزرگ، سوسن نجفی از استان کرمانشاه، نسرین شهمراد زاده فهرجی از استان سیستان و بلوچستان، ایمانه اهل برف از استان خوزستان، فاطمه ناهیدی از تهران، فریبا رضایی از ایلام و معصومه قاسمی از آذربایجان شرقی.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم


رئیس بنیاد شهید     ایثارگران     ایثارگران     معاون رئیس جمهور                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.