04 خرداد 1398/ ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 64506
1397,یکشنبه 19 اسفند14:41
اشتراک گذاری در:
عکس روز
خجسته:

بودجه ۹۸ در شان ایثارگران نیست/از دولت بخواهید پاسخگو باشد!


عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به تصویب بودجه سال ۹۸ توسط نمایندگان ملت، توجه دولت به مطالبات و خواسته های جامعه ایثارگری را خواستار شد.

بودجه ۹۸ در شان ایثارگران نیست/از دولت بخواهید پاسخگو باشد!

فاش نیوز - عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به تصویب بودجه سال 98 توسط نمایندگان ملت، توجه دولت به مطالبات و خواسته های جامعه ایثارگری را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بررسی لایحه بودجه سال 98 در خانه ملت که شورای نگهبان به برخی از بندهای آن ایراد گرفته بود، اظهار داشت: درخصوص لایحه بودجه، آنچه که دولت برای جامعه ایثارگری برای سال 98 پیش بینی کرده بود، به تصویب نمایندگان مجلس رسید، اما بودجه بنیاد شهید در شان ایثارگران نیست.

وی اضافه کرد: دلیل آن نادیده گرفتن برخی موارد از جمله بهداشت و درمان، بیمه تکمیلی و معیشت ایثارگران در لایحه بودجه سال 98 است. متاسفانه ایثارگران، اعم از جانبازان و خانواده های معظم شهدا در سخت ترین شرایط معیشتی به سر می برند و کسی هم پاسخگو نیست.

عضو مجمع نمایندگان استان همدان خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و بیمه دی جوابگوی مشکلات ایثارگران نیستند، آنچه که به عنوان بودجه برای ایثارگران در مجلس تصویب شد، یکی دو بند پیشنهادی دولت بودجه است، اما سوال اینجاست که آیا این شان ایثارگران است؟!

خجسته یادآور شد: هر چه به ایام آخر سال نزدیک تر می شویم، هزینه های درمانی، بهداشتی و معیشتی جامعه ایثارگری افزایش می یابد، اما در مقابل، توان آنها برای مقابله با گرانی ها بسیار کاهش یافته است.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا راه حلی پیشنهاد می کند متذکر شد: به نظر من مسئولان بنیاد شهید و در راس آنها آقای شهیدی باید با طرح مطالبات و نیازهای ایثارگران، از دولت بخواهند که پاسخگو باشد.

به طور مثال مسئولان کمیته امداد و یا بهزیستی با مطالبه گری، بسیاری از نیازهای جامعه هدف خود را برآورده کرده است. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید کرد: برای رفع پاره ای از مشکلات ایثارگران می توان از بودجه ای که در اختیار دولت، مجلس، ملی و سرگردان می توان برای این منظور استفاده کرد، درحالی که وضعیت ایثارگران روز به روز سخت تر می شود.


کد خبرنگار : 17


امیر خجسته     بودجه سال 98     ایثارگران     فاش نیوز                            
Reply
no
1
yes
3
جانباز معسر مضطر
1397/12/20 - 00:10
نگذارید ریشه ایثارگری خشکانده شود ای کاش رئیس کمیه امداد رئیس بننیاد بود که از جنس ایثارگران است

Reply
no
0
yes
5
1397/12/20 - 07:21
دست ما کوتاه و خرما بر نخیل
ما نمی توانیم کاری کنیم و صدایمان را بجایی برسانیم برای همین بشما رای دادیم تا قدای ما باشید نکند جایگاه خودتان را فراموش کرده اید جناب نماینده که کار را حوالت بما میدهید ، وا عجبا !!!

Reply
no
0
yes
4
علئ
1397/12/22 - 22:46
باسلام
آقاجان مااصلابیمه تکمیلی نداریم که به فکر
کم یازیادآن باشیم چندماهی است نه پزشکان ونه
داروخانه هادرشهرستان دورودلرستان ایثارگرانرا
ویزیت نمی کنند میگویندبنیادپول مارانمی دهدحالاشما
ازکم یازیادان صحبت میکنیداقای خجسته عزیزوسلام

Reply
no
0
yes
0
علیرضااحسانی نیا
1397/12/23 - 21:29
با سلام
با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود...
شما نماینده هستید و بودجه دست شماست...چه اقدامی کردید؟...هیچ

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.