28 شهريور 1398/ ۲۰ محرم ۱۴۴۱
شناسه خبر : 64973
1398,پنجشنبه 15 فروردين12:34
اشتراک گذاری در:
عکس روز

گزارش تصویری از بسیج مردمی خوزستانی ها در مقابله با سیل


مردم "خوزستان مظلوم و محروم" نیز با وقوع سیل، باز هم ثابت کردند پشت در پشت هم و با دست خالی شریک درد و غم هم هستند.

گزارش تصویری از بسیج مردمی خوزستانی ها در مقابله با سیل

فاش نیوز - "باران" می بارد.

 باران تند می بارد.

 باران الهی به سیلی تبدیل شده که در قاموس واژه های ما "بلا" نام دارد.

هر تصویر و گزارشی از حادثه، فریاد دردآلودی است از کمبود امکانات و رسیدگی؛ نامناسب بودن زیر ساختهای شهری برای مقابله با سیل.

در این باره هر چه بگویم کم است و بیانم قاصر است از بازگو کردن عمیق دردناک حادثه . شهر ها و روستاها تا ارتفاع باورنکردنی زیر آب رفته اند و خیلی از منازل تخریب شده، مخصوصا در روستاها. بعضی خانواده ها عزیزانشان را از دست داده اند و داغدار شدند در ایام عید و شادی ! پس کدام قلم قادر است این حجم از اندوه را به درستی بیان کند و به نگارش دربیاورد!؟

اما در هر تصویر و هر گزارشی که از مناطق "بلا زده"می بینیم، یک چیز با تمام وجود حس می شود و آن روحیه همکاری و همیاری مردم نسبت به آسیب دیدگان و سیل زده هاست. این مردم بارها ثابت کردند که در بدترین شرایط هیچ وقت همدیگر را تنها نمی گذارند و "بسیجی وار" به کمک هموطنان خود می روند؛ حتی اگر مسئولین بدرستی پا کار نباشند. گرچه این روزها از گوشه و کنار می شنویم عده ای زالو صفت از این شرایط بحرانی سوء استفاده می کنند و هر جور شده خون ملت را می مکند . ولی مردم خونگرم و مهربان ایران سال هاست ثابت کرده اند دست خالی و با استفاده از امکانات ساده ، هر جور شده از آرامش و سلامتی هموطنان خود "پاسداری" می کنند.

باری در همین راستا مردم "خوزستان مظلوم و محروم" نیز با وقوع سیل، باز هم ثابت کردند پشت در پشت هم و با دست خالی شریک درد و غم هم هستند. ما خوزستانی ها یک بار با همین روحیه در هشت سال دفاع مقدس مقابل دشمنان تا بن دندان مسلح ایستادیم و پیروز شدیم. ما با همین روحیه مقابل دشمنان دیرینه خود که امروز اسمشان "گروه تکفیری"است و در آخرین بار مردم بیگناه و بی سلاح ما را در سی و یکم شهریور 97 در شهر اهوازآماج گلوله های خود کردند و بارها تعداد زیادی از فرزندان ما را در نقاط مرزی شهید و جانباز کرده اند، ایستاده ایم.

پس در این شرایط آمریکا و ایادیش که ما را تحریم کرده اند و مانع ارسال کمکهای هلال احمر جهانی به ایران شده اند، بدانند امروز بسیج مردمی خوزستان آنقدر تجربه دارد که با همان روحیه و باز هم با دست خالی در مقابل "کارون خروشان" که از خودمان است و "نزول برکات آسمان الهی" بعد از سالها خشکسالی بیش از اندازه او را به وجد آورده، آماده باش بایستیم و با دلی نگران ، گذر ویرانگر کارون را بر سر خانه هایمان نظاره گر باشیم اما یک سخن می ماند برای عبرت گرفتن در حوادث بعدی: " ای کاش کارشناسان، اکوسیستم هیچ نقطه ای از ایران را دستکاری نمی کردند و ای کاش مسئولین ما بدانند حالا که ایران چهارمین کشور آسیا و ششمین کشور دنیا از نظر کثرت وقوع بلایا است و حتی ایران را به عنوان بهشت زلزله ها می شناسند ، امکاناتمان برای رویارویی با این حوادث نباید در حد بیل و گونی باشد ، و ای کاش  ... "

تصاویر ارسالی از طرف گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و آقای محمد مقدم ورزشکار نام آور جامعه معلولین خوزستان

 

گزارش از جعفری


کد خبرنگار : 20


بسیج مردمی     خوزستان     سیل زدگان     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
1
قنبر مبارز
1398/01/15 - 13:21
خیلی شرم آور است که دشمنان قصد ترور سردار را داشتند .
پس معلومه سپاه و ارتش بیش از اندازه تصور ما آرامش و جان سیل زده ها را پاسداری کردند که دشمن عصبانی شده .
نیروهای سپاهی دست تک تک شما را می بوسم
نیروهای ارتش دست تک تک شما را می بوسم
نیروهای جهادی و بسیجی دست تک تک شما را می بوسم
ممنون . ممنون . ممنون . هزاران شاخه گل تقدیم شما باد .
در این وقت اذان از هر مسئولی که وظیفه اش را در استانهای سیل زده درست انجام داد تشکر می کنم . خدا بر توفیقاتش بیفزاید .

Reply
no
0
yes
1
جعفری
1398/01/15 - 17:49
سلام . دقایقی پیش از طریق یکی از ساکنان روستای ملیحان مطلع شدم سیلاب تمام آن تلاش های مردم را با خود برد . تصاویر مربوط بود به ایجاد سیل بند توسط اهالی ملیحان
از دوستان التماس دعای مخصوص دارم . امشب برای مردم اهواز شب حساسی است . خدا خودش رحم کند .

Reply
no
0
yes
0
ناشناس
1398/01/24 - 17:35
کاش دولت محترم قبل از وقوع سیل طی چهل سال گذشته تجهیزات و سیل بند را تهیه کرده بود . همیشه که ما تحریم نبودیم


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.