01 آبان 1398/ ۲۴ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 65338
1398,سه شنبه 27 فروردين12:32
اشتراک گذاری در:
عکس روز

درخواست خروج از برجام


فاش نیوز -  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر دشمنان زورگو، تکیه بر توانمندی و ظرفیت های داخلی و ارتباط با کشورهای غیر مستکبر است. آمریکا و این سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان حتی اگر در مقابل چشم ما، جنگ زرگری هم راه بیاندازند باز دو روی یک سکه اند. مگر یادمان رفته که امام راحل (ره) فرمود: «آمریکا از انگلیس بدتر، انگلیس از آمریکا بدتر.»
     امام خامنه ای قبل از روی کار آمدن دولت ترامپ فرمودند: «برجام را ابتدائاً نقض نخواهیم کرد این را همه بدانند ... آن ها اگر پاره کردند ما آتش می زنیم.»
   
  ایشان سال گذشته، پس از خروج آمریکا از برجام در جلسه خصوصی با هیأت دولت فرمودند: «در روزنامه خواندم که ترامپ گفته که من می خواستم به ترزا مِی سفارش کنم راجع به سخت‌گیری نسبت به ایران، [امّا] او به من سفارش کرد درباره‌ی سخت‌گیری راجع به ایران! اینها این [جور] هستند دیگر. آن‌وقت تلفن می زند به آقای دکتر روحانی و اظهار ارادت و اخلاص هم به ایشان می کند. اینها را بایستی این‌جوری و با این چشم نگاه کرد؛ بدند اینها، اینها خیلی بدند. بنده یک سینه حرف دارم در زمینه‌ی اروپایی‌ها - نه به‌خاطر سیاستهای امروزشان ‌- به‌خاطر ذات خبیثی که حکومت های اروپایی در طول این چند قرن از خودشان نشان داده‌اند؛ خیلی حرف گفتنی اینجا زیاد است، نمیخواهیم حالا وارد آن مسائل بشویم.»
    
 سپس در یک جلسه عمومی فرمودند: «حالا گفته می‌شود که برجام را می‌خواهیم با این سه کشور اروپایی ادامه بدهیم؛ من به این سه کشور هم اعتماد ندارم. من می‌گویم به اینها هم اعتماد نکنید؛ [اگر] می‌خواهید قرارداد بگذارید، ... تضمین به دست بیاورید، تضمین واقعی، تضمین عملی، والا فردا اینها هم همان کاری را خواهند کرد که آمریکا کرد، [امّا] به یک شیوه‌ی دیگر.»
     علیرغم تمام این نصایح متأسّفانه دولت پس از گذشت نزدیک به یازده ماه از خروج آمریکا از برجام منتظر وعده سر خرمن اروپایی ها ماند! آن هم وعده ای که از SPV به اینستکس تنزّل یافت. این در حالی بود که اروپایی ها خود اعتراف کردند، هیچگاه تحریم های آمریکا را دور نمی زنند، بلکه فقط در چارچوب آنچه ارباب آمریکایی به آن ها اجازه داده است، فقط به ایران کمک های انسان دوستانه می کنند، یعنی غذا و دارو را در برابر فروش نفت می دهند و همزمان بارها ما را تحت فشار می گذاشتند که در برابر همین وعده های ننگ آور توخالی بدون تضمین، به برجام های 2، 3، 4 و 5 ( خود تحریمی مالی FATF، موشکی، منطقه ای و حقوق بشر)  بپیوندیم.
    
  بالاخره رهبر معظم انقلاب در ابتدای امسال در حرم رضوی فرمودند: « در مورد ایران، از اواسط قاجار، اروپایی‌ها به ما ضربه زدند. در جنگ های ایران و روس، انگلیس‌ها به ایران خیانت کردند؛ به عنوان واسطه وارد میدان شدند، امّا از پشت خنجر زدند. در قضیّه‌ی امتیاز تنباکو، در قضیّه‌ی امیرکبیر و رفتاری که با امیرکبیر کردند؛ فشارهای انگلیس‌ها و سفارتخانه‌های اروپایی در تهران بود که پادشاه ابله قاجار را وادار کرد خون امیرکبیر را بریزد و او را که می توانست ایران را متحوّل کند، کنار بگذارد. [همچنین] رفتار اروپایی‌ها در روی کار آوردن حکومت دیکتاتوری رضاخان، رفتار اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در ساقط کردن دولت مصدّق، رفتار آنها در قضایای گوناگون اقتصادی و سیاسی و امنیّتی ما و رفتار آنها در قضیّه‌ی جنگ تحمیلی و بعد هم رفتار آنها در قضیّه‌ی تحریم؛ اینها را ما نباید از یاد ببریم. غربی‌ها با ما همیشه همین جور رفتار کرده‌اند؛ نمی توانیم به آنها هیچ امیدی داشته باشیم. در همین قضیّه‌ی اخیر، در قضیّه‌ی برجام، وظیفه‌ی اروپایی‌ها چه بود؟ خب یک قرارداد هفت‌جانبه‌ای بسته شده بود -شش کشور و ایران این طرف؛ هفت کشور- یک طرف که آمریکا است خارج شد؛ وظیفه‌ی طرفهای دیگر چه بود؟ وظیفه‌ی اروپایی‌ها این بود که می‌ایستادند در مقابل آمریکا، میگفتند ما به تعهّد خودمان پایبندیم؛ تعهّد آنها این بود که تحریمها به طور کلّی برداشته بشود؛ باید محکم می‌ایستادند، [امّا] با بهانه‌های مختلف نَایستادند. علاوه بر اینکه در مقابل آمریکا نَایستادند، خودشان هم در عین اینکه مدام به ما تأکید کردند و می کنند که «نبادا از برجام خارج بشوید»، عملاً از برجام خارج شده‌اند؛ یعنی حتّی تحریمهای جدیدی را علیه ایران به وجود آورده‌اند. این رفتار اروپایی‌ها است؛ از اینها می شود توقّع داشت؟ این کانال مالی‌ای هم که اخیراً مدام گفته میشود یک کانال مالی درست کرده‌اند، این به شوخی شبیه‌تر است؛ البتّه شوخی تلخی است. این هیچ معنی‌ای ندارد؛ آن چیزی که وظیفه‌ی آنها است با آنچه آنها دارند مطرح میکنند زمین تا آسمان فرق میکند. در آخرین مسئله‌ی بین‌المللی ما، باز اروپایی‌ها مثل گذشته از پشت خنجر زدند، به ما خیانت کردند. از اینها توقّع نمی شود داشت؛ هیچ توقّعی نمی شود داشت.»
    
در واقع این به اصطلاح کانال اینستکس، دامی برای بلوکه کردن درآمدهای ارزی کشور، جهت افزایش فشار بیشتر بر ماست. لذا لازم است علاوه بر رد اینستکس، صادرات و واردات خود را با هر پول دیگری غیر از دلار آمریکا و در قالب پیمان های دو جانبه با کشورهای غیر مستکبر غربی انجام داده؛ و در یک اقدام انقلابی از برجام خارج شویم؛ ضمن آن که از تصویب لوایح استعماری پالرمو و CFT ممانعت به عمل آورده و اجرای الزامات FATF را خاتمه دهیم.


کد خبرنگار : 20


برجام     FATF     اینستکس     فاش نیوز                            
Reply
no
1
yes
2
1398/01/28 - 11:30
سلام مشکلات روی مشکلات هنوز یک مشکل حل نشده چند مشکل دیگر اضافه میشود که بقول تمامی کارشناسان و دلسوزان ناشی از بی کفایتی و سوء مدیریت است.
در کشور ایران انقلاب صورت پذیرفته و میبایست برخورد با مشکلات انقلابی انجام شود لذا چنانچه بنا باشد برنامه ریزی کشور که دارای صدها دشمن گرگ صفت هست مثال کشورهای اروپایی که هیچ مشکل و دشمنی ندارند انجام شود و از سوی دیگر تعهدات یکطرفه مثال بچه های مثبت و خوب انجام شود اینطور فشارها فقط بر دوش مردم اضافه میشود تا مشکلات به نقطه ای برسند که غیر قابل تحمل و غیر قابل حل شوند.
مردم میگویند مسئولان در رفاه هستند و از مردم میخواهند صبر و تحمل داشته باشند از این موضوع دشمنان انقلاب در خارج و داخل سوء استفاده میکنند اما مسئولان باید واقعیت را قبول کنند و کمی از مشکلات را بر دوش خودشان بگذارند. مسئولان با جیبهای پر و زندگی تجملاتی و خانواده گرین کارتی نمیتوانند به مردمی که شش سال با تورم بی سابقه و غیر قابل تحمل و روز افزون مواجه بودند صبر و شکیبایی بخواهند زیرا عادلانه نیست.
سال گذشته برای تامین آورده 100 میلیون تومن وام مسکن جانبازی یک فقره وام گرفتم تا از گوشه و کنار 100 میلیون آورده آماده شود و با 100 میلیون وام جانبازی بتوانم خانه 200 میلیونی بخرم لذا روزهای آخر سال آورده 100 میلیونی تهیه شد اما پس از مراجعه به مشاوران املاک متوجه شدم قیمت خانه های 200 میلیونی دو برابر شدند.
امروز زانوی غم بغل کردم که چطور میتوانم اقساط وام و اجاره خانه را همزمان پرداخت کنم؟ برنامه این بود که بعد از دریافت وام و خرید خانه دیگر اجاره خانه ندارم اما معلوم نیست مملکت دست چه کسانی افتاده که از روزهای قبل از عید تا بعد از عید قیمت خانه ها دو برابر و بیشتر شد؟ هیچگونه توجیه اقتصادی و منطقی برای دو برابر شدن قیمت خانه در مدت کوتاه وجود ندارد مگر اینکه دشمنان انقلاب و مردم بوسیله پولهای هنگفت در حال نابود کردن اقتصاد و زندگانی مردم هستند و هیچکسی کوچکترین اقدام و برخوردی با تروریستهای اقتصادی بعمل نیاورده است.
امیدوار بودیم رییس محترم قوه قضاییه تغییراتی در مدیران سازمان بازرسی ایجاد کند اما هنوز اقدامی دیده نشده است.

Reply
no
0
yes
1
1398/01/31 - 11:43
سلام ، مثال برجام همان مثال است که دیوانه ای سنگی در چاه انداخت و هزاران عاقل جمع شدند تا آن سنگ را بیرون بیاورند.
هر انسان عاقلی میداند هنگام مذاکره و معامله با دشمن بایستی تمام جوانب در نظر گرفته شوند لیکن معلوم نیست تایید کنندگان برجام در چه فکری بودند لابد فکر کردند تافته جدا بافته یا با دشمن پسر خاله هستند که اینگونه محابا و بدون نظر گرفتن جوانب سالها دشمنی بدون هیچگونه تضمین و شرط گام به گام پس از انجام تعهدات طرف مقابل به تعهدات عمل کنند.
علیهذا اشتباهی بزرگ در تاریخ ایران بوقوع پیوست که سالها این تعهدات به گردن دولتهای بعدی و دوش مردم منتقل و سنگینی خواهد کرد که یقین داریم نسلهای آینده از برجام بعنوان خیانتی بدتر از ترکمانچای و گلستان یاد خواهند کرد فلذا میبایست از همین تریبون به آیندگان بگوییم اکثریت جمعیت شیعه در راه وطن عاشقانه و مظلومانه جانبازی و صبر کردند اما نسخه دمکراسی غربی مانع از رسیدن به اهدافمان شد بنابراین هیچ موضوعی بجز سنت و فرهنگ ایرانی - شیعی نمیتواند باعث موفقیت و پیروزی شود.

Reply
no
0
yes
0
فرزند شهید
1398/05/13 - 14:07
من فرزند شهید هستم
از عملکرد دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری و دکتر محمد جواد ظریف
در مذاکرات بزجام باید تقدیر کرد .
برجام ثابت کرد که ایران دنبال بم هسته ای نیست و نخواهد بود
ترامپ احمق بود که به خاطر منافع شخصی اش از برجام خارج شد
اما چالش اصلی ما فرزندان شهدا و ایثارگران عملکرد ضعیف مدیران ضعیف بنیاد شهید
و ایثارگران هست که فقط بلد هستند از زیر کار در به روند .ای کاش شخص دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری شخصا به ادرات بنیاد شهید بروند و از مشکلات ایثارگران با خبر شوند .

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.