شناسه خبر : 65348
سه شنبه 27 فروردين 1398 , 16:31
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نمایندگان مجلس: به داد ایثارگران سیل زده برسید

نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی هرچه سریع تر به وضع ایثارگران سیل زده شدند.

فاش نیوز - نائب رییس فراکسیون ایثارگران مجلس بر چاره اندیشی سریع و جدی بنیاد شهید برای  ایثارگران سیل زده تاکید کرد.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا، نماینده ایثارگر مردم سنقر و کلیائی در مجلس دهم خاطرنشان کرد: رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران رسیدگی ویژه به سیل زدگان ایثارگر است، اگر چه یکی از نقاط ضعف مدیریت های ما، عدم توجه کافی به جامعه ایثارگری است.

وی ادامه داد: جامعه ایثارگری، جامعه مظلومی است و بر گردن نظام و مسئولان حق دارند و در این شرایط جاری شدن سیل هولناک در خوزستان، گلستان، لرستان و سایر نقاط وظیفه مسئولان ایجاب می کند که به نیازها و خواسته های آن رسیدگی شود.

https://www.imna.ir/d/2018/09/23/3/1529000.jpg

نایب رییس فراکسیون ایثارگران متذکر شد: یکی از وظایف بنیاد، ارائه گزارش از مناطق سیل زده کشور در رابطه با رسیدگی به وضعیت جامعه ایثارگری است که باید آن را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

ساری: بازدید خشک و خالی چیزی را تغییر نمی دهد

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی مسئولین در بازدید از مناطق سیل زده اظهار داشت: در خصوص وضعیت سیل زدگان ایثارگر و نیازها و مطالبات آنها باید بگویم متاسفانه برخی از مسئولان در مناطق سیل زده تنها به بازدید خشک و خالی خود اکتفا می کنند، در حالی که مردم مصیبت دیده از سیلاب احتیاجی به بازدیدهای صرف ندارند.

وی اضافه کرد: در این وضعیت دشوار نباید فقط تراکم بازدید مسئولان بالا باشد، بلکه وظیفه و رسالت اصلی تامین مطالبات و نیازهای سیل زدگان به ویژه ایثارگران در راس وظایف باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس که خود از جامعه ایثارگری است متذکر شد: بنیاد شهید در پاره ای از مناطق خدماتی را ارائه کرده است، اما متاسفانه در برخی از استانها مانند خوزستان که ایثارگران بیشتری در آن زندگی می کنند، به آنها بی توجهی شده است. انتظار می رود این نهاد انقلابی به طور شفاف و ارائه آمار برنامه مدون خود را در مورد جامعه ایثارگری در مناطق سیل زده اعلام کند.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان ادامه داد: به عنوان یک نماینده مردم حتی بعد از فروکش کردن سیلاب در جنوب، تا مدت ها آثار و تبعات آن وجود خواهد داشت. بنابراین بنیاد شهید در ارتباط با جامعه ایثارگری برنامه خود را بایستی هر چه زودتر ارائه دهد، پس از  آن مشخص خواهد شد به چه تعداد خدمات رسانی شده و نیازهاِی آنها را برآورده است و چه اعتباراتی را اختصاص داده است.

ساری نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه اضافه کرد: مسئولان بنیاد شهید هنوز در حال بازدید از خسارت در منطقه هستند و امیدوارم پس از پایان این بازدیدها، گزارش شسته و رفته و شفاف خود را به نمایندگان مجلس ارائه دهند.

کریمی: بنیاد گزارشی به نمایندگان مجلس نداده است

سخنگوی فراکسیون ایثاگران مجلس گفت: هنوز بنیاد شهید گزارشی از وضعیت سیل زدگان ایثارگر به نمایندگان ملت ارائه نکرده است.

حمدالله کریمی نماینده مردم اراک و خنداب در مجس دهم با اشاره به وسعت و حجم خرابی های ناشی از سیل اخیر و لزوم توجه ویژه به سیل زدگان ایثارگر تاکید کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران هنوز گزارش دقیقی در مورد سیل زدگان ایثارگر به مجلس ارائه نداده است، اگر چه بنیاد به عنوان دستگاه متولی امور ایثارگران، این وظیفه را بر عهده دارد که موضوع را رصد و پایش کند و آن بخشی از خانواده های شهدا و ایثارگران که زندگی، مسکن و امکانات آنها در جریان سیل آسیب دیده است و با توجه به امکانات و تسهیلات بنیاد می توانند مورد حمایت قرار بگیرند در اولویت قرار دهد.

وی اضافه کرد: همانطور که نهادهای دیگر مانند کمیته امداد و بهزیستی به طور ویژه رسیدگی به جامعه هدف خود را در راس کار قرار داده اند، بنیاد شهید هم جامعه ایثارگری را تحت حمایت خود قرار دهد، هر چند که در برنامه دولت برای آسیب دیدگان از جریان سیل، اقشار ویژه مانند ایثارگران قطعا باید دارای اولویت باشند.

 

خضری: بنیاد شهید باید به رسالت خطیر خود عمل کند

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی ارائه گزارش شفاف و قابل استناد از عملکرد بنیاد شهید در مناطق آسیب دیده از سیلاب به قوه مقننه را مورد تاکید قرار داد.

رسول خضری نماینده ایثارگر مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: علیرغم اینکه رسالت اصلی بنیاد شهید رسیدگی به خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران است ولی متاسفانه در سال گذشته شاهد کاهش خدمات این نهاد به جامعه ایثارگری بودیم. امسال نیز با توجه به شرایط خاص ناشی از جاری شدن سیل در کشور انتظار داریم رییس جمهور محترم که  بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از معاونت هایش به شمار می رود  در مدیریت بنیاد بازنگری کند.

Related image

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم ادامه داد: رییس بنیاد شهید که در جایگاه معاونت ریاست جمهوری  قرار دارد باید در شرایط کنونی این بازنگری را به خصوص در مورد مدیران کل استان ها که افرادی به شدت ضعیف و ناکارآمد هستند اعمال کند، چرا که اکنون نارضایتی در میان این عزیزان که ولی نعمت ما هستند را شاهدیم و اگر قطع به یقین این کار را نکنیم در مقابل حق الناسی که به گردن ما است مسئول و باید پاسخگو باشیم.

نماینده ایثارگر مجلس که اخیرا بازدیدی از مناطق سیلزده کشور داشته است در خصوص جمع بندی هایش متذکر شد: تاکید من هم در این زمینه در مورد  جریان سیلاب اخیر است که شاهد بروز مشکلات بسیاری برای هم وطنان هستیم؛ اگر چه جامعه ایثارگری از آن جدا نیست و همه عزیزان ایثارگر که در استان های سیل زده گلستان، خوزستان و لرستان دچار مشکلاتی شدند قطعا در میان آنها خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران وجود دارند. بنابر این بنیاد شهید باید به رسالت خطیر خود به خوبی عمل کند و اگر تاکنون کم کاری کرده است در این خصوص بازنگری شود.

نماینده ادوار نهم و دهم مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه با این روندی که من در مسئولان بنیاد شهید  و در راس هرم  و مجموعه  استان ها می بینم نیاز به یک بازنگری اساسی بیش از گذشته احساس می شود. بنابر این  یکی از رسالت های رییس جمهور این است که در این خصوص اقدام کند. هر چند در جریان سیل اخیر در کشور گزارش های مبهم و غیر شفافی وجود دارد اما هنوز بنیاد شهید گزارشی که قابل استناد باشد در خصوص عملکرد خود به نمایندگان ارائه نکرده است.

خضری عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در پایان یاد آور شد:  همه دستگاه ها شامل کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر و بنیاد مسکن به عنوان سازمان های امداد رسانی تاکنون آمار و اطلاعات عملکرد خود را در مناطق سیل زده اعلام کرده اند اما همچنان این رسالت سنگین  بر دوش ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران سنگینی می کند.

کد خبرنگار: 17
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نمایندگان محترم خبر دارندکه امروز دولت به ما رزمندگان و مجاهدان راه خدا جانبازان معسر و مضطر زیر 25 درصد حقوق تحقیر آمیز پرداخت کرد
تشکر می کنیم از کمیته امداد امام و بهزیستی که بعد از سیل خبر مدجویان خود را گرفتند و حتی از ظرفیت سایر نهادها مثل سپاه و ارتش و هلال احمر و000 هم استفاده کردند اما متاسفانه در خراسان شمالی مسئولین بنیاد شهید حتی خبر نگرفتند که خانواده شهدا را که دارای کهولت سن می باشند آیا سیل آنها را برده یا خانه آنها خراب شده به داد خانواده شهدا برسید
سلام خدمت مدیریت محترم سایت فاش نیوز
طی متنی که قبلا در سایت فاش نیوز درج کردین در خصوص عملکرد ضعیف آقای نوروزی و اعضا کمیسیون ایثارگران در پیگیری ماموریت آموزشی که باعث انتقاد و گلایه فرزندان جانباز شده بود. آقای نوروزی قول دادند که بعد از حل مشکل مقطع تحصیلی رزمندگان حتما مشکل مارو پیگیری میکنند. البته چنین وعده هایی را از ایشان زیاد شنیدیم. اما بازهم به ایشان اطمینان کردیم. ولی متاسفانه از وقتی مشکل مقطع تحصیلی رزمندگان حل شده. اقای نوروزی حتی جواب پیامها و تماس‌های مارو نمی‌دهد یا خیلی کم جواب میدهد. حالا مطمئن هستیم ایشان اصلا برای فرزندان جانباز ارزشی قایل نیستند و همه این وعده های پوچ فقط جهت تبلیغات و شانتاژ خبری بوده. نمی‌دانم ما که دستمان به جایی نمیرسد. اما از خدا میخواهم که سزای ظلم بزرگی که ایشان و اعضای فراکسیون ایثارگران در حق فرزندان جانباز کردند و به وظیفه شان عمل نکردند را ببینند.آقای نوروزی دنیا دار مکافاته. معلوم نیست سال دیگه بر روی صندلی‌های که برای خدمت به ایثارگران نشسته اید، باز هم تکیه زنید. پس همین روزها را دریابید که گره از مشکلاتمان باز کنید.

لطفا بزارید سایتتون ممنونم
دوصدگفته چون نیم کردارنیست...سی سال ازپایان جنگ میگذردوتمام جانبازان بخصوص جانبازان زیر25درصدمعیشت بگیر..همگی درشرایط سختی بسرمیبرند..برای ایثارگران که بقول شماعزیزان ولی نعمت هستندجزتصویب قانون وحرف چکارکردید؟؟چراهمش شعارمیدید...بجزعده ای معدودکه ازحقوق وامتیازات بنیادبرخوردارند،،بیشترایثارگران محروم هستند..پس کی میخواهیدبه این قشردلاورکمک کنید؟؟؟؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi