شناسه خبر : 65461
دوشنبه 02 ارديبهشت 1398 , 11:14
اشتراک گذاری در :
عکس روز

سوابق «سردار سلامی» از دفاع مقدس تا فرماندهی کل سپاه

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده جدید کل سپاه سال ۱۳۳۹ در شهرستان گلپایگان متولد شد. وی در سال ۱۳۵۷ همزمان با اوج‌گیری انقلاب در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت قبول شد، اما پس از وقوع انقلاب فرهنگی و همزمان با آغاز جنگ تحمیلی در آبان ۱۳۵۹ به سپاه پیوست.

آشنایی با سوابق فرمانده جدید کل سپاه

وی در طول دوران دفاع مقدس در کردستان و عمدتاً در جبهه جنوب مسئولیت‌های مختلفی را در لشکر‌های ۲۵ کربلا و ۱۴ امام حسین (ع) عهده‌دار بوده و مسئول عملیات قرارگاه دریایی نوح نیز بوده است.

سردار سلامی پس از پایان دوران دفاع مقدس، دوره دانشکده فرماندهی و ستاد را گذراند و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی از دانشگاه آزاد اسلامی شد. وی همزمان با تدریس در دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه، از دانشگاه علم و صنعت نیز فارغ‌التحصیل شد.

وی همچنین مؤسس و فرمانده دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶، معاون عملیات ستاد مشترک سپاه از سال ۱۳۷۶ الی ۱۳۸۴، فرمانده نیروی هوایی سپاه از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸، جانشین فرمانده کل سپاه از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸، سرپرست معاونت هماهنگ‌کننده سپاه از تیر تا شهریور ۱۳۹۷ و عضویت در هیأت علمی دانشگاه عالی دفاع ملی را در کارنامه خدمتی خود دارد.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی بعد از عباس آقا زمانی (ابو شریف)، مرتضی رضایی، محسن رضایی، سیدیحیی صفوی و محمدعلی جعفری، ششمین فرمانده کل سپاه از بدو تاسیس این نهاد انقلابی محسوب می‌شود.

 

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi