30 مهر 1398/ ۲۳ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 65813
1398,شنبه 21 ارديبهشت13:31
اشتراک گذاری در:
عکس روز
تقاضای رئیس فراکسیون ایثارگران از رهبری:

نوروزی: نمایندگی ولی فقیه از ریاست بنیاد مجزا گردد


رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با استمداد از مقام معظم رهبری برای مساعدت در حل معضلات و برطرف کردن مشکلات ایثارگران، از ایشان تقاضا کرد نمایندگی ولی فقیه از معاونت رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران مجزا شود.

نوروزی: نمایندگی ولی فقیه از ریاست بنیاد مجزا گردد

فاش نیوز - رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با استمداد از مقام معظم رهبری برای مساعدت در حل معضلات و برطرف کردن مشکلات ایثارگران، از ایشان تقاضا کرد نمایندگی ولی فقیه از معاونت رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران مجزا شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی نوروزی با استمداد از مقام معظم رهبری برای مساعدت در حل معضلات و برطرف کردن مشکلات ایثارگران، خواستار منفک شدن نمایندگی ولی فقیه از معاونت رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شد.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی از تعیین ضرب‌الاجل برای بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور حل معضل بیمه ایثارگران در آینده نزدیک خبر داد.

وی با اشاره به گلایه و نارضایتی شدید جامعه ایثارگری از اجرای نیم بند بیمه تکمیلی ایثارگران تاکید کرد: متاسفانه بیمه ایثارگران دچار مشکل شده است در حالی که ما مصوب کردیم که تمام آن را بنیاد شهید و امور ایثارگران بپردازد، اما متاسفانه مشکلات و ضعف جسمانی که برای آقای شهیدی وجود دارد باعث شده است که ایشان نتواند به خوبی موضوع را مدیریت کند.

وی افزود: انتظار داریم ایشان یا اینکه دولت به فکر چاره‌ای برای حل معضل بیمه تکمیلی ایثارگران باشد، چرا که ایثارگران و به ویژه قطع نخاعی ها در مراجعاتی که به بنده به عنوان رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس دارند گلایه هایی از اقدام مورد نیاز  مانند ویلچر دارو و ده ها مورد دیگر داشته اند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس دهم خاطرنشان کرد: انتظار می رود که رئیس‌جمهور محترم هم یک فکر اساسی برای بنیاد شهید بکند و تحولی را در این نهاد انقلابی به وجود آورد و با انتصاب یک مدیر جوانِ پرکار و ایثارگر از جامعه ایثارگری، معضلات این قشر تاثیرگذار جامعه را برطرف کند.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی متذکر شد: بنده به عنوان رئیس فراکسیون از بنیاد شهید و کم کاری آن به ویژه نسبت به جانبازان قطع نخاعی که واقعاً تحت فشار و مضیقه هستند گلایه دارم.

وی خواستار سرکشی به جانبازان نخاعی در تهران و شهرستان ها از سوی مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران و رسیدگی به مسایل و مشکلات عدیده آنان شد و افزود: مسئولان بنیاد با سرکشی به خانواده های ایثارگران به ویژه جانبازان ویلچری قطع نخاع، شیمیایی و اعصاب و روان در تهران و شهرستان ها باید تلاش کنند تا حداقل پاره ای از مطالبات آنان را در شرایط نامناسب اقتصادی برآورده کنند.

نماینده ایثارگر مجلس دهم در پایان از احتمال تعیین ضرب الاجل برای رفع مشکلات ایثارگران توسط بنیاد شهید و ارسال نامه به مقام معظم رهبری در صورت بی‌توجهی آقای  شهیدی به این درخواست از سوی نمایندگان ایثارگر مجلس در آینده نزدیک خبر داد.

گفتنی است طی ماه های  اخیر با اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف به پرداخت هزینه های بیمه تکمیلی ایثارگران کرده بودند و دولت نیز ردیف بودجه ای برای آن از سرجمع اعتبارات پیش‌بینی کرده است اما معضل بیمه تکمیلی ایثارگران همچنین لاینحل  مانده است.

لازم به ذکر است انتظار می‌رود دولت دوازدهم که خود به عنوان منتخب ملت بر صندلی هایی تکیه زده که حاصل خون شهیدان و ایثارگری های و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس است هر چه زودتر در جهت پاسخ به مطالبات جامعه ایثارگری و حل مشکلات آنان گام های اساسی بردارد.


کد خبرنگار : 23


Reply
no
0
yes
9
جانباز معسر مضطر صدقه بگیر ساتا
1398/02/16 - 16:53
به چه دلیل ایثارگران را شکنجه روحی می کنند چطور دولت به فرهنگیان و کمیته امداد پرداختی دارد اما به ایثارگرن کم توجهی می کند باید نوبخت و شهیدی برکنار شوند تا ریشه ایثار و ایثارگری نسوزد به نظر میرسد بهترین گزینه برای بنیاد خود آقای نوروزی باشند

Reply
no
1
yes
2
1398/02/16 - 19:20
باسلام حاج آقا خدا بهت خیر بده رزمندگان داوطلب که مورد ظلم وتبعیض قرار گرفتن مایل به ادامه خدمت ۳۵ سال بودن متاسفانه اکثرا طی ماهای کذشته هنوزاستفساریه دستور کار مجلس بوده باز نشسته کردن این ظلم وتبعیض غیر قابل بخشش است لطفا مارا باز گردانید رزمندگان امیدشان به شما بزرگوار است سپاسگزارم

Reply
no
0
yes
7
دختر ایثارگر
1398/02/16 - 19:28
امیدوارم امام خامنه ای با جدایی بنیاد شهید و، امور‌،ایثارگران،،از دولت موافقت فرمایند ،،،،و،بنیاد،،شهید،،فقط،زیر نظر،،،حضرت اقا یا،،مجلس،باشد و،سرلشکر جعفری،،که یک انسان بزرگ و باکفایتی،است، رییس،بنیاد شهید انتخاب،گردد،،،الهی،امین

Reply
no
0
yes
13
هموطن
1398/02/16 - 20:37
با سلام و سپاس از جناب اقای دکتر نوروزی
باور بفرمایید کار از تعیین ضرب العجل گذشته شده و برای رفع مشکلات ایثارگران باید اقدمات آنی تری انجام شود .
جانبازان از نظر جسمی تاب بالایی ندارند و بخصوص جانبازانی که در شهرهای محروم زندگی می کنند، حتی نمی توانند صدایشان را به گوش نماینده ها برسانند .
پیشنهاد تفکیک نمایندگی ولی فقیه در صورتی که در اسرع وقت اجرا شود، قطعا موجب وضعیت بهتری خواهد بود .


Reply
no
0
yes
1
چانباز
1398/02/17 - 11:42
باتشکر از آقای نوروزی به نظر من سرلشکر جعفری گزینه مناسبی است.خانواده شهدا و جانبازان به کسی نیاز دارن که بتونه دفاع کنه از حق و حقوقشون.مثلا الان دارن به نمایندگان فشار میارن که سهمیه دانشگاه ایثارگران کم کنن به عبارتی نابود کنن!هیچ واکنشی آقای شهیدی به این قضیه نداشت که دفاع کنه!باید کسی بیاد که درد ایثارگران بفهمه همرنگ ما باشه.


Reply
no
0
yes
4
ایثارگر
1398/02/17 - 14:07
عملکرد بنیاد واقعا ضعیف است و عجیب تر آنکه هرسال از نظر دولت شاگرد اول و نمونه هم شناخته می شود!
اقای دکتر نوروزی، موضوع مهمی که از دیروز فکرم را مشغول کرده، گفتگو با فرزند جانباز25% متوفی شیمیایی بود که پدرش به دلیل عوارض و بیماریهای ناشی از بمباران شیمیایی پس از درد کشیدن فراوان فوت کرده است و نامش از نظر قانون جانباز متوفی است و مشمول حداقل حمایت،
چرا عنوان " شهید " به این گونه جانبازان متوفی داده نمی شود؟Reply
no
0
yes
3
رزمنده بردبار
1398/02/17 - 15:30
سلام خداقوت / عرض تبریک ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خدا/ جناب نوروزی گرامی ممنون وسپاس بیکران ازنمامی کوشندگان امورایثارگران امتحان پس داده های دفاع مقدس که به هردلیلی مظلوم واقع شده ایم ازاینکه مطالبات بحق مارافریادگریدبی بی فاطمه ی زهرافریادگرتون باشه امیدبه خداکه زحمات شماپیشقراول حسنات وخدمات شماواقع گرددخدابه همه ی شمااجرخیروعاقبت بخیری عطابفرماید/امین

Reply
no
0
yes
5
حمید
1398/02/18 - 10:47
حاج آقا نوروزی لطفا ماموریت آموزشی فرزندان جانباز را فراموش نفرمایید.
با تشکر از زحمات و پیگیریهای جنابعالی. اجرتان با خداوند متعال

Reply
no
0
yes
0
رزمنده داوطلب
1398/02/18 - 13:26
باسلام جناب آقای نوروزی اکثر رزمندگان اول بازنشسته کردن ای کاش شرط اول شما عدالت محوری بوده ایامیدانی درحق چند نفر ظلم وتبعیض شده ایا این طلم قابل بخشش است مابااعتماد به قانون اجرا شده سی سال خدمت صادقانه وآینده فرزندانمان به فنا رفته خدا بهت خیر بده پیگیر باشید ونگزارید این بی عدالتی در حق رزمندگان داوطب شود که مایل به ادامه خدمت ۳۵ سال بودیم مادیابرای ما اهمیتی نداره لطفا مارا باز گردانید سپاسگزارم

Reply
no
0
yes
1
جواد ادبی ممقانی جانباز 50 درصد از تبریز
1398/02/18 - 17:30
بسمه تعالی
محضر حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن نوروزی سخنگوی محترم کمسیون قضایی و حقوقی و ریاست محترم فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
چنانچه قوانین ایثارگری مصوب مجلس و دولت ضمانت لازم اجرایی را مخصوصا در شرکتهای واگذار شده بر اساس اصل ( 44 ) قانون اساسی را ندارد و با توجه به اینکه مادتین (16 ) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی مصوب 1374 مجلس شورای اسلامی و (58) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران متضمن اجرای قوانین ایثارگری در قوانین موضوعه میباشد دارای اشکالات اساسی حقوقی و قضایی میباشد که قوانین مورد تعبیر و تفسیر مختلف قرار گرفته و فاقد تحکم لازم در مقام الزام به اجرا میباشد لذا با عنایت به گذشت چندین سال از تصویب قانون تسهیلات استخدامی جانبازان علی الخصوص ماده (16 ) آن که در خصوص تضامین اجرایی قانون اخیرالاشاره و با تنفیذ ماده مذکور در ماده (58 ) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و وجود اشکالاتی در ساختار سازمانی و تشکیلاتی کمسیون ماده (16 ) و تحت سیطره بنیاد شهید و امور ایثارگران بودن این کمسیون مشکلاتی را بشرح زیر داراست :
1. عدم پیش بینی مجازاتهای لازم برای مدیران شرکتها و سازمانهای غیر دولتی مشمول واگذاری اصل (44 ) در قوانین جزایی و حقوقی از جمله اشکالات تضامین اجرای قوانین ایثارگری بوده ومستلزم بازنگری و اصلاح پاره ای از قوانین تضمینی اجرای مصوبات ایثارگری به نفع جامعه هدف میباشد .
2. اقدامات لازم در خصوص تفکیک کمسیون ماده (16 ) رسیدگی به شکایات جانبازان با عنایت به نظر حضرتعالی در خصوص تفکیک نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید جهت اعمال نظارت عالیه برعملکرد دستگاههای اجرایی دولتی و عمومی در اجرای قوانین ایثارگری مورد پیشنهاد و انتظار است چون بر اساس رای وحدت رویه دیوان محترم عدالت اداری نیز کمسیون یاد شده شخصیت حقوقی مجزایی از بنیاد شهید دارد ولی در عمل متاسفانه چنین نیست و آرای صادره تحت نظر بنیاد و دولت بر علیه ایثارگران صادر میگردد .
3. عدم صلاحیت رسیدگی کمسیون ماده (16 ) در رسیدگی به سایر دعاوی قوانین متفرقه ایثارگری که بر اساس ماده (16 ) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی و ماده (58 ) قانون جامع ایثارگران که نوجبات سرگردانی ایثارگران در سایر مراجع اداری و قضایی شده و منتج به نتیجه هم نمیشوند لذا به نظر میرسد دایره شمول صلاحیت کمسیون یاد شده مورد بازبینی و اصلاح قرار گیرد .
با تشکر و امتنان فراوان
Reply
no
0
yes
6
جانبازدفاع مقدس
1398/02/18 - 19:53
نوبخت بایدبرود.والسلام...+...روحانی و...................$

Reply
no
0
yes
6
ایثارگر
1398/02/19 - 07:45
امید داریم هرچه سریعتر این خواسته بحق ایثارگران محقق شود.

Reply
no
0
yes
0
1398/02/21 - 17:03
باسلام آقای نوروزی تبعیض وبزرگترین ظلم درحق رزمندگان کردن واکثرا طی چند ماه گدشته بازنشسته کردن باید مارا باز گردانن عدالت عدالت عدالت عدالت

Reply
no
0
yes
5
راد جانباز
1398/02/21 - 18:12
با سلام جناب اقای نوروزی شما چه نماینده ایثار گر مجلس هستید چرا در ماده 51 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران یه جانباز بالای 25% فوق العاده ایثارگری انچه شاغل است می گیرد وانهایی که در استخدام دولت نیستد از بنیاد می گیرند ولی این مبلغ به جانبازان باز نشسته نمی دهند چرا مجلس این مورد را بیگیری نمی کند مگر این ها جانباز نیستند اقای نوروزی این ماده چه می گوید 51 کلیه دستگاههای اجرایی مشمول این قانون موظفند به شهدا و جانبازان بیست و بنج درصد 25% و بالا تر و ازادگان شاغل مبلغی معادل بیست بنج درصد 25% حداقل حقوق کارکنان دولت را که هر سال توسط دولت تعیین می شود به عنوان فوق العاده ایثازگری بهماهانه برداخت نماید تبصره 1 به افرادموضوع ماده مذکور که در استخدام دولت نیستند مبلغ یاد شده توسط بنیاد تامین و برداخت می گردد. اقای نماینده واقعا این قانون است چه تصویب کرده ؟یک جانباز ان مبلغ را به گیرد ولی یکی نه؟جهت استحضار نمایندگان مجلس که امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد؟چرا مجلس وارد نمی شود و...جناب اقای نو روزی حرف زیاد است؟ولی کسی عمل نمی کند حتی جنابعالی شعار می دهید؟با تشکر از سایت فاش نیوز

Reply
no
0
yes
0
محسن
1398/02/22 - 20:56
باسلام مشکل اصلی بیمه دی اینه که اکثرقراردادهابادکتروبیمارستانهاوازمایشگاه هاوهمچنین اکثرمراکزدرمانی رو لغوکرده حتی یک ازدوستان دکتره وبه ایثارگران خیلی لطف داشت متاسفانه قراردادش لغو شده ومیگه فقط پارتی میخوادکه دوباره بامن قراردادببندن جالبه بنیادبابیمارستانهای دولتی وسپاه که بیشترین خدمات روداره نمیتونه قراردادببنده چقدراقای شهدی ضعیفه که نمیتونه توهیت دولت ازبالا باوزرا صحبت کنه وخدمات روگسترش بدن مشکل اساسی اینه وکسی هم در دولت نمیخوادحلش کنه ازمقام عظمای ولایت درخواست داریم تا دراین وضعیت کمکی بکنندجانبازا خیلی مشکل دارن وجامعه هم فکرمیکنندخدمات لاکجری دولت داره به ایثارگران میده جون تبلیغات توخالی خیلی داره میکنه ولی متاسفانه همش رو کاغذه واجرایی نمیشه حداقل بالای 50درصدقوانین ایثارگران قابلیت اجرا رو نداره یعنی نمیخوان

Reply
no
0
yes
0
رزمنده دفاع مقدس
1398/02/25 - 08:39
سلام حاج آقا نوروزی این همه انتظار کشیدیم با زحمات و پیگیری شما تا اینکه یک مقطع تحصیلی از هفت خان رستم عبور کرد حالا در بعضی از سازمانها و ارگانها اصلا اعتنا نمی کنند بخش نامه دستورالعمل دریافت شده ولی انگار نه انگار اصلا این دستگاه های اجرایی که زیر نظر ریس جمهور هستند امضای رئیس خودشنو قبول ندارند لطفا رسیدگی فرمائید

Reply
no
0
yes
1
سعیدی
1398/02/25 - 11:23
باسلام وعرض تشکرازدست اندرکاران گرانقدرسایت فاش نیوز ونیزخدمات ارزنده جناب آقای نوروزی به استحضارمیرساند پس ازپیگیری های بی شایبه شما عزیزان درخصوص ارتقای تحصیلی رزمندگان عزیز موضوع قانون برنامه ششم توسعه وتصویب استفساریه دراسفندماه 97 درمجلس شورای اسلامی متاسفانه مجدداآقای شاه نظری ازمدیران سازمان اداری واستخدامی درصدداعمال نفوذوابلاغ مصوبه جهت اجرائ ازتاریخ سوم اردیبشت ماه سال 98میباشد واین امر دربعضی ازدستگاههای اجرایی من جمله وزارت اقتصاداتفاق افتاده است مگر استفساریه تفسیر همان جزءششم ماده88قانون برنامه ششم توسعه نیست چرا اینگونه با اعصاب وروان مردم بازی میکنند چرااینقدرکارشکنی واعمال نفوذ صورت میپذیرد شمارو به خداپیگیری بفرمایید ممنون میشویم

Reply
no
0
yes
0
1398/02/25 - 16:00
سلام حاج آقا نوروزی ابن همه تلاش فرمودی تا ظلم وبیعدالتی در حق رزمندگان شود ای کاش شرط اول تصویب استفساریه عدالت بود ومسئولینی باعث این ظلم در حق ما شدن می دانستن منظور قانونگزار چه بود عمدا سنگ انداختن وبه اکثر رزمندگان ظلم کردن استفساریه دستور کار مجلس بوده صبر نکردن واکثرا بهمن واسفند ۹۷ بازنشسته کردن مسئول محترم ظلم ظلمه وبدترین ظلم درحق ما کردین اقای نوزوزی ای کاش تلاش نمی کردی چون حق اکثر رزمندگان ضایع شده وما حلالشان نمی کنیم باید مارا باز گردانن وواگزارشان می کنیم به خدا به حق این ماه عزیز الهی آمین

Reply
no
0
yes
1
حسینعلی نچفی
1398/02/26 - 03:12
باسلام خئمت جناب اقای نوروزی اجرای ماده 51 بعد از چندین سال چند ماهی اجرا کردید اما حالا عده ای از همه چیز بی خبر با نشستن دور ظرف بادمجان با صدور بخشنامه ای من ذراورد ی دستور به لغو پرداخت ان در دوران بازنشستگی نمو ده اند جالب که مهر آنی وخیلی فوری روی بخشنامه مورخ 1397/11/2 2085/ص 25010 کوبیده اند که به اختلاس ها کمکی شود سئوال این است که چرا برای اجرا اینقدر عجله نداشتید دیون مدت که پرداحت نشد به جیب کدامتان رفت والا خجالت داره عوض اینکه یار دوران بازنشستگی باشید ولی؟؟؟؟؟؟؟؟

Reply
no
0
yes
0
حسینعلی نچفی
1398/02/26 - 03:14
خدایا تو را به این ماه عزیز مسئو لین ما را به را راست هذایت بفرما مخصوصا نوبخت و شهیدی را انشالله

Reply
no
0
yes
0
1398/02/27 - 10:47
سلام حاج اقا نوروز ی چرا اصلاحیه تبصره 2 ماده 39 قانون جامع ایثارکران اجرا نمی شود لطفا پیگیر نمایید ممنون

Reply
no
0
yes
3
ناشناس
1398/03/02 - 08:31
تاریخ ضرب الاجل تمام شد دکتر

Reply
no
0
yes
0
ناشناس
1398/04/24 - 12:40
جناب آقای نوروزی وزارت نیرو از سال 1398 یک مقطع تحصیلی را اعمال نموده لطفا پیگیری شدید داشته باشید ما چشم امیدمان شما هستید برادجان جانم فدای شما

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.