08 اسفند 1398/ ۰۴ رجب ۱۴۴۱
شناسه خبر : 65844
1398,سه شنبه 17 ارديبهشت08:51
اشتراک گذاری در:
عکس روز

روحانی، لیبرال ها را کنار بگذارد و به اقتصاد مقاومتی عمل‌کنداستاد دانشگاه اوزنا بروک آلمان گفت نسخه‌های لیبرال، دست و پا زدن اقتصاد در چنگ اختاپوسی دلار است و باید اقتصاد مقاومتی اجرایی شود.
دکتر محسن مسرت در گفت و گو با ایلنا اظهار داشت: اینکه اقتصاد ایران از هر جهت کاملا ضربه‌پذیر شده و اکنون در چنگ اختاپوسی دلار دست و پا می‌زند، نتیجه نسخه‌های نئولیبرالی به اصطلاح بازار آزاد در تجارت خارجی بوده است.
وی می‌افزاید: این سیاست‌ها زدودن کلیه ریشه‌های مقاومتی از اقتصاد ایران بوده و آن را خلع سلاح نموده است. این‌طور به نظر می‌رسد که دولت روحانی حتی قدرت شنوایی خود را هم از دست داده است. به نظر من تغییر، سیاست‌های اقتصادی به طرف ساختار اقتصاد مقاومتی احتیاج به نوعی اجماع و تحول ساختاری درونی داشته باشد. پیش‌شرط موفقیت این راهبرد زدودن کلیه روزنه‌های فساد اقتصادی است که می‌تواند هر اقدام خود به خود مثبت را هم به عکس خود تبدیل کند. پیش‌شرط دیگر ساختن اقتصاد مقاومتی این است که مشاورین نئولیبرال دولت کنار گذاشته شوند. عقل سلیم اقتصادی درست در این شرایط بحرانی فقط می‌تواند به این نتیجه برسد که ایران به تقویت تولید داخلی و استفاده از کلیه منابع طبیعی و انسانی خود در این راه احتیاج دارد اما همان‌طور که گفتم این کار بدون تجدیدنظر جدی و اجماع داخلی انجام‌پذیر نمی‌باشد.
دانشگاه اوزنا     لیبرال     اقتصاد مقاومتی                                
نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.