شناسه خبر : 65884
چهارشنبه 18 ارديبهشت 1398 , 11:32
اشتراک گذاری در :
عکس روز

جهاد اسلامی:

با بمباران تل‌آویو چند ساعت فاصله داشتیم

جهاد اسلامی: با بمباران تل‌آویو چند ساعت فاصله داشتیم/ احتمال آغاز جنگ بزرگ در تابستان

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد: در صورتی که جنگ اخیر در نوار غزه ادامه می‌یافت ما فقط چند ساعت با بمباران تل‌آویو و تمامی شهرها در فلسطین اشغالی فاصله داشتیم.

جهاد اسلامی: با بمباران تل‌آویو چند ساعت فاصله داشتیم/ احتمال آغاز جنگ بزرگ در تابستان

«زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی، عصر دیروز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «المیادین» اظهار داشت که رژیم اشغالگر، غیرنظامیان در نوار غزه را به‌منظور فشار به مقاومت هدف قرار می‌دهد.

النخاله تأکید کرد: «در صورتی که نبرد اخیر در نوار غزه ادامه داشت ما چند ساعت با بمباران تل‌آویو و تمامی شهرهای اسرائیلی فاصله داشتیم».

او گفت: «آنچه در غزه اتفاق افتاد تمرین نظامی با مهمات بود برای آماده شدن به نبردی بزرگ‌تر که ناگزیر در آینده، شاهد آن می‌‌شویم».

وی افزود: «توافق‌های ضمنی میان نیروهای مقاومت فلسطین برای پاسخ فوری به تجاوزات اشغالگر وجود دارد. ما با حماس در قاهره بودیم و تصمیمی مشترک برای راه‌اندازی اتاق عملیات مشترک برای پاسخ به اشغالگر اتخاذ کردیم».

النخاله تأکید کرد: «نمی‌پذیریم که (اسرائیل) معادله‌ای را بر ما تحمیل کند که بتواند منازل غیرنظامیان را بدون هیچ واکنشی از سوی ما، بمباران کند».

وی همچنین تأکید کرد که راهپیمایی‌های بازگشت متوقف نخواهد شد و «اسرائیل بایستی به تعهدات خود بر اساس تفاهم‌‌ها با قاهره، بازگردد».

النخاله اظهار داشت: «پایبندی اسرائیل به تفاهم‌ها باعث شد که با آتش‌بس موافقت کنیم».

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد: «درخواست اصلی ما در این مرحله، پایان دادن به محاصره غزه و متوقف کردن تجاوزات به راهپیمایی‌های بازگشت، است».

النخاله گفت: «پیش‌بینی می‌کنم در صورت فشار برای خلع سلاح مقاومت غزه، در تابستان جنگ دیگری آغاز شود؛ چرا که تلاش‌هایی برای خلع سلاح غزه در حال انجام است. ما، به‌عنوان نیروی مقاومت در غزه، آمادگی کامل خود برای ورود به هر جنگی را اعلام می‌کنیم».

وی در ادامه گفت: «ما با ایران در جریان جنگ اخیر در غزه، در تماس نبودیم ولی این تماس‌ها همیشه وجود دارد. ما در تماس مستمر با حزب‌الله بودیم و همواره با هم ملاقات می‌کنیم و ممکن است بعد از این مصاحبه نیز دیداری انجام شود».

این رهبر مقاومت فلسطین با تأکید بر این‌که «رفتار اسرائیلی‌ها در مواجهه با راهپیمایی‌های بازگشت، واکنش مقاومت فلسطین در تنش‌های بعدی را مشخص می‌کند»، گفت: «ما با برادران‌مان در حماس درباره برنامه بعدی در مواجهه با اسرائیل و واکنش به تجاوزات آن توافق داریم. هماهنگی با حماس در بالاترین سطح در جریان است و هیچ اختلافی میان طرفین وجود ندارد».

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین اعلام کرد، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیامی برای کشورهای عربی فرستاده که مضمون آن خلع سلاح غزه و شبه‌نظامی قلمداد کردن نیروهای مقاومت است.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi