01 اسفند 1398/ ۲۶ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 65937
1398,جمعه 20 ارديبهشت12:14
اشتراک گذاری در:
عکس روز
قابل توجه مردان دیپلماسی ایران اسلامی:

دفع دشمن کرد باید جذب دوست!


همین سه، چهار دهه پیش بود که مردانی از کشور همسایه آمدند و پا به پای ما با ارتش صدام جنگیدند و خون دادند. کشور خودشان درگیر جنگ با شوروی بود اما اعتقاد داشتند ایران اهمیت بیشتری دارد...

دفع دشمن کرد باید جذب دوست!

علیرضا آل یمین -  مردمان عجیبی شده‌ایم. انگار که داریم تغییر شکل می‌دهیم. از موجودی به موجود دیگر.
همین سه، چهار دهه پیش بود که مردانی از کشور همسایه آمدند و پا به پای ما با ارتش صدام جنگیدند و خون دادند. کشور خودشان درگیر جنگ با شوروی بود اما اعتقاد داشتند ایران اهمیت بیشتری دارد.
یا همین‌چند سال پیش فرزندان همان مردان رفتند در سوریه و عراق و پای منافع ما که در اعتقادشان گره خورده بود جنگیدند و خون دادند.
اصلا چرا راه دور برویم همین دو هفته پیش رسانه‌ها پر شد از خبر حضور افغانستانی‌ها در مناطق سیل‌زده برای کمک به مردم.
حالا ما می‌نشینیم برایشان چرتکه می‌اندازیم که اگر شما نباشید یک قران ما دوزار می‌شود.
به چنان بلاهتی دچار شده‌ایم که برای تهدید دشمنمان، می‌خواهیم دوستانمان را از خانه بیرون کنیم.
مردمی در همسایگی ما هستند که در زبان و دین و نژاد با ما برابرند. مثل ما، مثل همه آدم‌ها خوب دارند، بد هم دارند. آنهایشان که آمده‌اند ایران در شادی و عزا، کم و زیاد، خیر و شر، جنگ و صلح و هرچه در این. چهل سال بوده شریکمان بودند. این مردم نه رعیت ما هستند  نه گوشت قربانی و نه مرغ عزا و عروسی، که هر جور دلمان خواست بنا به حال یومیه‌مان بلا سرشان بیاوریم و چارستونشان را بلرزانیم.

آدرس غلط ندهید، مردم را به جان هم نیاندازید. راه نجات ما از شرایط موجود باز کردن راه افغانستان نیست، بستن راه غربستان است.

آقایان که ترس‌برشان داشته و می‌خواهند برای دخلِ صنّار مجلس مهمان کشی برپا کنند باید پوزه‌بند به صاحب خانه‌های دله‌ای بزنند  که کرور کرور اموال این ملت را به تاراج می‌برند و در ینگه دنیا به ریش ما و هر چه که هست می‌خندند.

 
سید عباس عراقچی     مهاجران افغانستانی     وزارت خارجه                                
Reply
no
0
yes
7
مجروح دفاع مقدس
1398/02/21 - 02:57
اینان بلاهت و سخن گفتن بر اساس خواست و خشنودی شیاطین ۵+۱ و حرکت در مسیر و نقشه آنان را براحتی بر ملت مظلوم خودمان تحمیل می کنند.. و در سیاست هایشان به ایرانی هم رحم ندارند. حال نام کشور محترم دیگری را عراقچی برجام نویس برده باشد...

Reply
no
0
yes
5
فرزند شهید
1398/02/21 - 10:15
خدابا به خون شهدای عزیزمان قسمت میدیم ریشه خائنین به این ملت وکشور رو خشک کن، بوی نفاق میاد،برادران وخواهران افغانی عزیز تر ازجانم،بدانید هیچگاه به شما به چشم یک بیگانه نگاه نکرده ایم ونخواهیم کرد ومجاهدتهای شما چه در جنگ 8 ساله دفاع مقدس وچه سوریه وعراق و... را فراموش نکرده ایم وسینه به سینه به نسل های بعد خود انتقال میدهیم چرا که باور داریم غیر خداونددلسوزی بالاتر از ما وشما در این عالم نپیدا نخواهیم کرد

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.