شناسه خبر : 65949
سه شنبه 24 ارديبهشت 1398 , 12:31
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس:

ایثارگران چشم انتظار نهایی شدن پرونده تفحص از بنیاد هستند

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با ابراز نارضایتی از روند طولانی رسیدگی و صدور رای پرونده اختلاس در بنیاد شهید و بانک دی، خواستار تعیین تکلیف این پرونده جنجالی تا قبل از پایان عمر مجلس دهم شد.

فاش نیوز -  رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس خواستار تعیین تکلیف نهایی پرونده اختلاس در بنیاد شهید و بانک دی از سوی رییس قوه قضاییه شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، امیر خجسته، نماینده ایثارگر مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با ابراز نارضایتی از روند طولانی رسیدگی و صدور رای پرونده اختلاس در بنیاد شهید و بانک دی خواستار تعیین تکلیف این پرونده جنجالی تا قبل از پایان عمر مجلس دهم شد.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در مورد پرونده اختلاس در بانک دی و بنیاد شهید، ما منتظر جواب دادگاه هستیم و با معاون دادستانی تهران هم در این خصوص صحبت کردیم که با توجه به اینکه این پرونده مدت 35 ماه راکد مانده است، در رسیدگی به آن تسریع کنند؛ چرا که ایثارگران و مردم منتظر هستند که تعیین تکلیف شود.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا تعیین تکلیف پرونده بنیاد شهید به عمر این مجلس می رسد پاسخ داد: با تاکید و قاطعیتی که آقای رییسی، ریاست محترم قوه قضاِییه دارند، من فکر می کنم که این پرونده در مراحل پایانی خود قرار دارد؛ هرچند مطالب زیادی در مورد آن وجود دارد ولی ترجیح می دهیم که آنها مطالب را بگویند.

این در حالی است که خجسته، نماینده ایثارگر مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، مدتی قبل با یادآوری تماس های خود با رییس و مسئولان قوه قضائیه (آملی لاریجانی) در خصوص تعیین تکلیف پرونده اختلاس در بنیاد شهید و بانک دی تصریح کرده بود که پرونده بنیاد شهید و بانک دی که بیش از 30 هزار صفحه دارد در شعبه 7 دادگاه کارکنان دولت از سوی دادستانی در حال رسیدگی است و رییس قوه قضائیه دستور ویژه ای برای رسیدگی به آن در اسرع وقت صادر نموده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیش از 36 پرونده مختص بنیاد شهید وجود دارد که طی یک قلم از آنها  5 میلیارد تومان در ارتباط با اختلاس در بانک دی به ثبت رسیده و به طور کلی در حدود 30 هزار برگ تحویل قوه قضائیه شده است و در ارتباط با این پرونده تاکنون عده ای دستگیر و زندانی شده اند.

خجسته نماینده مردم همدان پارسال نیز یادآور شده بود: اگرچه بسیاری از متهمان پرونده اختلاس در بنیاد شهید و امور ایثارگران با سپردن وثیقه در حال حاضر بیرون از زندان بسر می برند، اما مسئولان قوه قضائیه قول دادند که به طور ویژه موضوع در دستور کار قرار گیرد و به نتیجه برسد.

کد خبرنگار: 18
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
بله 6سال است منتظریم
خیلی دیر کردید اقای خجسته
سلام باعث شرمساری است که افضل نهادها به فرموده امام ره این قدر الودگی باید در ان باشد بااین عدم رسیدگی ها به پرونده های فسادوتخلف درکشور شائبه سازمان یافته شدن فساد در کشور وکاهش اعتماد عمومی بسار تقویت ش ه است
تفحصی که ۶ سال طول بکشه نتیجه اش معلومه.کی بود کی بود من نبودم
با سلام پرونده کدامین اختلاس کننده به نتیجه رسیده هنوز به مقامهای بالاتارتقا پست می دهند که بهتر//////؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi