30 شهريور 1398/ ۲۲ محرم ۱۴۴۱
شناسه خبر : 66295
1398,چهارشنبه 01 خرداد11:54
اشتراک گذاری در:
عکس روز

پرداخت ۳ هزار فقره وام صندوق شاهد به سیل‌زدگان


مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد از پرداخت ۱۴ هزار فقره وام قرض‌الحسنه در دو ماه نخست سال ۹۸ خبر داد.

پرداخت بیش از 3 هزار فقره وام صندوق شاهد به سیل‌زدگان

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد گفت: فرآیند ارائه تسهیلات به اعضای صندوق قرض‌الحسنه شاهد پس از ایجاد بسترهای لازم و تطبیق با آخرین قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از یازدهم اردیبهشت ماه آغاز و تا به امروز 14354 فقره وام به مبلغ دو هزار و 569 میلیارد و 492 میلیون ریال به اعضای این صندوق پرداخت شده است. بر اساس مجوز بانک مرکزی سقف تسهیلات قرض‌الحسنه در سال 1398 به مبلغ 200 میلیون ریال افزایش یافته و اعضای صندوق می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط، اعم از پس‌انداز به میزان یک سوم وام درخواستی تا سقف 200 میلیون ریال و مانده اقساط کمتر از 6 ماه از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شوند.

کریمی با اشاره به اولویت پرداخت وام به ایثارگران آسیب دیده در حادثه سیل در هفت استان گلستان، مازندران، لرستان، خوزستان، کرمانشاه، ایلام و خراسان جنوبی تصریح کرد: از وام‌های پرداختی، تعداد 3615 فقره وام به مبلغ 638 میلیارد و 20 میلیون ریال به اعضایی که در مناطق سیل زده دچار آسیب و خسارت شده بودند، پرداخت شده است. بعد از پرداخت هر مرحله وام به اعضاء، فرآیند نظرسنجی از طریق ارسال پیامک توسط روابط عمومی این صندوق انجام می‌شود که از بین 2328 شرکت‌کننده در نظرسنجی بیش از 95 درصد اعضا از عملکرد صندوق قرض‌الحسنه شاهد رضایت داشته‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس آسیب شناسی و تماس‌های برقرار شده با اعضای ناراضی مشخص شد پایین بودن سقف تسهیلات قابل ارائه مهمترین دلیل نارضایتی آنها بوده است که این مهم بر اساس قوانین و مقررات بانک مرکزی اجرا شده و امکان تخطی از آن وجود ندارد. ضمن اینکه اعضایی که عدم اطلاع از میزان پس‌انداز و مانده خود را علت نارضایتی‌شان اعلام کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سایت صندوق قرض‌الحسنه شاهد و عضویت در آن از خدمات اینترنت بانک وب‌سایت بهره‌مند شوند.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته 116 هزار فقره وام به مبلغ 13 هزار میلیارد و 500 میلیون ریال پرداخت شد و برای سال 1398 هدف‌گذاری پرداخت 120 هزار فقره وام به مبلغ 15 هزار میلیارد ریال را در دستور کار داریم که امیدواریم با عنایت خداوند و همراهی اعضا به این حدنصاب دست یابیم.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم


وام     صندوق شاهد     سیل‌زدگان                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.