شناسه خبر : 66312
چهارشنبه 01 خرداد 1398 , 13:31
اشتراک گذاری در :
عکس روز

امروز پیروزمندانه مقابل آرایش جنگی دشمن قرار داریم

سردار سرلشکر پاسدار «مصطفی ایزدی» از فرماندهان دوران دفاع مقدس، سه‌شنبه شب در مراسم گرامی‌داشت سرداران، فرماندهان و امیران غرب و شمال غرب کشور که با محوریت شهیدان «محمد بروجردی» و «سید حسین فیض اردکانی» برگزار شد، با بیان این‌که راه شهیدان و انقلاب اسلامی با عنایت حضرت سبحان و راهبری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) توفنده ادامه دارد، اظهار داشت: پیامبر اعظم (ص) در جنگ احزاب، درحالی که سنگ بر شکم مبارک خود بسته بودند و خندق در مقابل کفر احداث می کردند، در برابر جرقه‌هایی که بر اثر اصابت کلنگ بر سنگ ایجاد می‌شد، می‌گفتند که پیروزی بر امپراطوری‌های غرب و شرق را در این جرقه‌ها می‌بینم و انقلاب امام خمینی (ره) نیز با اخلاصی که رهپویان این انقلاب داشتند، همین مسیر را دارد طی می‌کند.

وی افزود: شهیدان خصوصا شهیدان محمد بروجردی، سپهبد شهید صیاد شیرازی، سرلشکر شهید عباس بابایی، شهید حسن آبشناسان، شهدای نیروی انتظامی، پیشمرگان مسلمان کرد و بسیجیان دلاور در سرزمین مجاهدت‌های خاموش در مسیر صدق مجاهدت کرده و پیروزی‌های بزرگی را برای امت اسلام به ارمغان آوردند.

شهدا در راه صدق استقامت داشتند

سرلشکر ایزدی با اشاره به این‌که شهدا در راه صدق استقامت داشتند، بیان داشت: مولای متقیان حضرت علی (ع) فرموده‌اند «فَلَمَّا رَأَى اللَّهُ صِدْقَنا أَنزَلَ بِعَدُوِّنَا الْکَبْتَ، وَ أَنزَلَ عَلَیْنَا النَّصْر»؛ لذا نصر و پیروزی رزمندگان اسلام و فتح‌المبین‌ها به واسطه صدق رزمندگان بود و  سردار شهید «محمد بروجردی» یک روز قبل از شهادتش به من فرمودند که اگر من شهید شدم صبر کنید.

وی گفت: یکی از کسانی که بنده افتخار هم‌‌نشینی با وی را داشتم، سردار صبور بااخلاق، بااخلاص و شهادت‌طلب «سید حسین فیض اردکانی» بود. در سنندج در سختی‌ها می‌دیدم که وی چگونه با ایثار و با تلاش، خودش را وقف انقلاب اسلامی کرده بود و در هر صحنه‌ای که ضرورت ایجاب می‌کرد، در مسئولیت‌های مختلف پیشتاز بود؛ اما به مسئولیت‌های دنیایی بی‌اعتنا بود و من هروقت «سید حسین فیض اردکانی» را به یادم می‌آورم یاد آیات «یَا أَیَّتُها النَّفسُ المُطمَئِنَّة * إِرجعی إِلی ربِّکَ راضیةً مَرضیة» می افتم؛ چراکه وی نفس مطمئنه‌ای داشت.

سرلشکر ایزدی ادامه داد: من در همه زوایای زندگی شهید «سید حسین فیض اردکانی» قرار داشتم؛ واقعا در زوایای زندگی وی صحنه‌های بسیار زیبایی وجود دارد که زبان از بیان آن قاصر است. شهید فیض اردکانی یک فرصت‌های بزرگی را در این دنیای دون داشت که واقعا تضمین‌کننده یک زندگی بسیار مرفهی برای وی بود؛ اما واقعا راهی را که با شجاعت انتخاب می‌کرد، راه خداوند سبحان و راه صدق بود.

رییس هیأت رزمندگان اسلام غرب و شمال غرب کشور افزود: شهید «سید حسین فیض اردکانی» در کردستان حماسه‌ها آفرید و در بین رزمندگان از ابعاد مختلف اخلاص، صبر و جهاد سرمشق بود و هرجایی که ضرورت ایجاب می‌کرد در جبهه‌های جنوب و جبهه‌های غرب حضور پیدا می‌کرد و تلاش‌های بسیار ارزشمندی را داشت و بعد از جانبازی‌اش نیز که من تا لحظات آخر در کنارش بودم، همیشه درد می‌کشید و خیلی در این دنیا سختی کشید؛ اما در این سختی‌ها چیزی که برای وی اهمیت داشت، ایثار در راه هدفش بود.

وی خاطرنشان کرد: هرکسی در هرجا مشکلی داشت، شهید فیض اردکانی سر از پا نمی‌شناخت که مشکل وی را برطرف کند و در نهایت هم همان‌گونه که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) فرموده‌اند «اجر جهاد، شهادت است» در حالی که همیشه در جهاد دائمی بود، در این جهاد دائمی اجر خودش را با شهادت گرفت.

امروز پیروزمندانه در مقابل آرایش جنگی دشمن قرار داریم

سرلشکر ایزدی تأکید کرد: ما امروز پیروزمندانه در مقابل آرایش جنگی دشمن قرار داریم و نباید خواب باشیم؛ چراکه دشمن دشمن بیدار است؛ اما این دشمن مرحله به مرحله عقب رانده شده است و ما باید به فرصت‌های تاریخی که خداوند سبحان بر ما منت نهاده و در اختیار ما قرار داده است توجه کرده و از آن‌ها استفاده کنیم و باید در پیشگاه شهیدان لبیک بگوییم و هرکس در هرجایی که هست، فرصت‌ها را غنیمت بداند و این راه پرعظمت را تداوم ببخشد.

وی درخاتمه بیان داشت: انقلاب اسلامی این پیروزی‌های بزرگ را متکی بر مردم به‌دست آورده است و امام خمینی (ره) فرمودند که این انقلاب مقدمه انفجارهای عظیم در منطقه است؛ لذا این انفجارهای عظیم را ما داریم می‌بینیم؛ پس نباید فرصت‌ها را از دست داد و باید پرصلابت تداوم‌بخش راه شهیدان بود.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi