31 مرداد 1398/ ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 66451
1398,یکشنبه 19 خرداد13:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

شهید نشدیم و جانباز، گمنام ماندیم!


داودجواش مرندی - ۵۶ سالمه. بریدم. خسته شدم. یه کارت ایثار گرفتم در ازای ۲۱ ماه خدمت سربازی درمنطقه عملیاتی سردشت که هم بادشمن بعثی و هم با دشمن پشت سرمون کوموله و دموکرات درگیر بودیم سهم ما هرروز مردن بود نه شهادت و جانبازی، دوستان و همرزمانم و همسنگرانم در بمباران در آغوشم جان سپردند و من شدم اولین تابوت خون آلودشان.

با روحی بیمارادامه دادم  سرباز بودم وظیفه و اگر وظیفه ای هم نبود موظف دانستم خود را برای پایداری تاایران عزیزم پاینده و جاوید بماند واز ماذنه های مساجدش صدای اذان بیاید، حی علی خیرالعمل را بشنویم و عمل به خیرکنیم ماندیم و ماندیم تا ایران اسلامی بماند چون شهید نشدیم وجانباز، گمنام ماندیم!

  چون به دستورفرمانده و آموزشش به نیکی دل دادیم شیمیایی نشدیم شدیم رزمنده گمنام حالا هم یک کارت به اصطلاح ایثارگرفته ایم که درکیف مدارکمان چون خودمان که عمرمان روبه پایان است بپوسد وبه فراموشی سپرده شود ،اما خوشبحال کارتمان وشما مسئولین که بیکار و فرتوت نیستید، فرزندتان به زبان بیاد و بگوید زن نخواستیم بابا نون تو سفره تون کو کارنداریم جبهه تو به رخمون نکش، بلندشو ما رومون نمیشه به صاحبخونه بگو فعلا اجاره خونه نخواه من کارت ایثاردارم، کدومتون عید نوروز نتونستید واسه پسربچه هفده ساله تون لباس عید بخرین و خجالت بکشین ازهمون بچه که تو مدرسه ی نمونه رتبه سوم شهرستانشو آورده.

 کدومتون همسرسیده ای دارید که با همسرایثارگر بیکارش زندگی میکنه گرسنگی میکشه و مرغ رو فقط تو فروشگاه ها میبینه گوشت رو تو قصابی، میوه و شیرینی رو تو خونه فامیل، واقعا دارید که ازجده ش بی بی حضرت زهرا سلام الله علیها شرمنده بشید و خجالت بکشید کجای این کاره من ایثار بوده، کجای کار شماها اسلامی بوده، واقعا یه دسته از دست اندرکاران خجالت نمیکشن به وقت شنیدن اذان سربه سجده عبودیت میگذارن، عزیزان من خدمت به خلق خدمت به خداست، واقعا فراموش کرده اید پیرجماران را که رحمت و درودخداوند به روح پرفتوحش باد، یادتان رفته است که فرمودند این انقلاب ثمره ازخودگذشتگی کوخ نشینان است، ما سربازان وظیفه همان کوخ نشینانیم، به ما هم نظری داشته باشید، بیایید برقلوب ایرانیان حکم برانید و پاسدار مملکت اسلام و امام ززمان باشید یقینا پیروزید.


کد خبرنگار : 26


رزمنده     مشکلات     گمنامی     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
1
محمد
1398/03/19 - 16:00
بنده به فاش نیوز پیشنهاد می کنم عزیزانی را که مثل این برادر که معلوم است خیلی در تنگنا هستند ، با کمک سایر برداران یاری کنند . هرچند همه به نوعی گرفتار هستند. ولی ما همه نسبت بهم وظیفه داریم.

no
0
yes
0
مشکانی
1398/03/23 - 12:55
سلام محمد اقا .وهمه کارکنان فاش نیوز .نمیدانم چه اتفاقی افتاده که فاش نیوز مثل قبل از ما ازیادهارفته ها مثل قبل پشتیبانی نمی کند ....شاید هم دستش بسته است .اما باید اماثال بنده که27 ماه داوطلب رفتم وبالای20سال است که دارم انواع قرص های اعصاب و روان رامصرف میکنم تلاش نمایید تا دفترچه درمانی به ماها بدهند .تا حداقل دردی راکه ازجنگ رسیده را درمان کنیم .ودوم اینکه خجالت داره که بگوییم ماهانه 600هزارتومان ان هم کمک معیشت میدهند باید تلاش کنند تا ما رزمندگان سربار خانواده هایمان نباشم که هستیم ....رزمنده دردمند وداوطلب27ماه جنگ مشکانی


no
0
yes
0
رشیدی
1398/03/30 - 22:30
احسنت.‌از آمریکایی ها یاد بگیرید لااقل هنوز به سربازان‌جنگ‌ویتنام‌امتیاز میدند و امکانات. الان دکترا دارم با ۳۲ سال سابقه در آموزش و پرورش و حتی مدرک اعطایی بالاتر بدردم هم‌نمی خوره با ۴۶۰۰ حکم که نصفش بدستم هم‌نمی رسه بیمه و مالیات و بازنشستگی و چند وام ۲ میلیونی و...


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.