30 شهريور 1398/ ۲۲ محرم ۱۴۴۱
شناسه خبر : 66589
1398,دوشنبه 20 خرداد14:49
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ما جنگ را درست رفتیم، شما اشتباه قانون گذاشتید!


این دور از عدل و انصاف است که در ماه مبارک رمضان بنیاد شهید کمک معیشت یک رزمنده معسر را قطع کند.

ما جنگ را درست رفتیم، شما اشتباه قانون گذاشتید!

محمدرضا دهقانی -  این دور از عدل و انصاف است که در ماه مبارک رمضان بنیاد شهید کمک معیشت یک رزمنده معسر را قطع کند؛ این موضوع از دین به دور است! چرا کمک معیشت ششصد هزارتومانی ما را قطع کردید؟

 بیماریم و بیکار و به بقالی و همسایه بدهکار! این چه قانونی است که شما دارید؟ ما خودمان با هر بدبختی که شده حق بیمه را پرداخت می کنیم تا حداقل، آینده زن و بچه هایمان تباه نشود. شما چرا مخالف بیمه شدن ما هستید؟ تلفن منزل قطع شده است، پول آب، برق و گاز نداریم که بدهیم و امروز و فرداست که بیایند و آن را هم قطع کنند.

 چرا رزمندگان را به بهزیستی معرفی نمی کنید؟! از حجب و حیای ما سوء استفاده نکنید. چرا معیشت ما را قطع می کنید؟ می گویید قانون گفته است اگر بیمه پرداز باشی باید قطع بشود؛ این درست، دمتان هم گرم که قانون را اجرا می کنید، جای تشکر هم دارد. حالا که قانونمدار هستید چرا قانون جامع ایثارگران را که می گوید رزمنده ای که مجروحیتش توسط نهاد اعزام کننده تایید و صورت سانحه برای او تنظیم شده است و کمسیون پزشکی تایید و به بنیاد فرستاده اجرا نمی کنید؟

http://fashnews.ir/images/news/66589/thumbs/66589.jpg

هر چند که بر اساس قانون، بنیاد مکلف است حداقل، پنج درصد جانبازی را برای رزمنده منظور و او را جانباز معرفی کند. چرا در اینجا قانون را اجرا نمی کنید؟ پس هدف خشکاندن ریشه رزمنده و فرهنگ جهاد و شهادت است.

 ما تا حالا تحمل کردیم ولی خدا آن روز را نیاورد که این پرده شرم و حیا پاره شود و اگر نبود حرمت مقام معظم رهبری، ما بلد بودیم چگونه حقمان را بگیریم. بنا بر این کمک معیشت را وصل کنید و بیش از این عذابمان ندهید. عده ای از شما مسئولان می گویید می خواستید جنگ نروید. ما جنگ را درست رفتیم، شما اشتباه قانون گذاشتید.

وقتی جنگ تمام شد به خانه برگشتیم. پس اندازمان تمام شده بود، بی سواد مانده بودیم، مستاجر و بیکار بودیم. به هر جا برای کار مراجعه می کردیم آقازاده های شما و هفت نسل فامیلتان همه جا را تصاحب کرده بودند.

 بنابراین شما اشتباه قانون گذاشتید. برای آب خوردن رفتیم گفتید چند درصد جانبازی دارید. این چه قانونی است که شما گذاشتید؟ اگر جنگ شود و رزمنده ای از سنگر خود با شجاعت محافظت کند و با پیروزی به شهر و دیار خود باز گردد، باید تاوان عقب افتادگی های زندگی را پرداخت کند؟!

 آیا باید آن رزمنده ای که تا پایش به منطقه جنگی رسید مجروح شد مورد استقبال قرار بگیرد ولی کسی که ماه ها و سال ها در سخت ترین مناطق و درگیری ها و بعضی تا آخر جنگ حضورداشته اند مورد بی مهری و قدر ناشناسی قرار بگیرند؟!

 پس شما هدفتان چیز دیگریست. بنابر این با این قانون اگر جنگی رخ دهد تمام سنگرها خالی از رزمنده شده و بیمارستان ها مملو از رزمندگانی خواهد شد که برای تشکیل پرونده مجروحیت تجمع کرده اند. چون می دانند اگر پرونده تشکیل ندهند، پس از بازگشت هیچ کس از آنان استقبال نخواهد کرد!

 پس به راحتی دشمن سنگرها را تصاحب خواهد کرد. بنا بر این حق رزمندگان را پایمال نکنید و قانونتان را عوض کنید تا کشور را دو دستی تحویل دشمن ندهید. ارزش دفاع مقدس من رزمنده  تکه پاره ای از پیراهن نیست. البته شهدا جای خود را دارند، حسابشان از حساب ما جداست، جانبازان و آزادگان هم حسابشان جداست.

اگر بنیاد هم نبود باید یک نهادی دیه قانونی این افراد را به عهده می گرفت و حق و دستمزد رزمنده را هم باید می داد. اگر چه قانون بنیاد برای الان نیست اما باید آن را بازنگری کنید. این قانون بنیاد سال 1362 نوشته شده و اهدافش چیز دیگری بود. حالا کمک معیشت رزمندگان معسر را پرداخت و قانون احراز جانبازی رزمندگان را اجرا کنید.

 ما خیلی قوی تر از آن هستیم که بخواهیم به دشمن باج بدهیم. ما فقط اعتماد داریم و لطقا بیشتر از این رزمندگان را آزرده نکنید. شما باعث شدید فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت زیر سئوال برود. جوان امروزی به شرایط زندگی ما نگاه و بر اساس آن قضاوت می کند اما این عملکرد شما باعث شده است که جوانان از این بی عدالتی آزرده شوند.

 چرا باید فرزندان ما به خدمت بروند ولی فرزندان آقایان سرمایه دار خدمتشان را بخرند؟ اگر واقعا خبر ندارید، خبردارتان کردیم. به داد رزمندگان برسید. امام رحمت الله علیه مگر نفرمودند که "نگذارید رزمندگان در پیچ و خم مشکلات زندگی به فراموشی سپرده شوند؟ چرا این موضوع را فراموش کردید؟ پس به داد رزمندگان برسید.

در شرایط حاضر مسکن می خواهیم، ازدواج جوانانمان روی زمین مانده است. ما رزمندگان مگر زمان جنگ نمی گفتیم کربلا ما داریم می آییم؟ چرا شرایط تشرف رزمندگان به کربلای معلی را فراهم نمی کنید؟ اگر برای رضای خدا به جنگ رفتیم، چرا رزمندگان را به خانه خدا نمی برید؟!


کد خبرنگار : 20


قطع حقوق     رزمندگان معسر     مشکلات     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
27
ناشناس
1398/03/11 - 17:03
سلام و صد احسنت بر کلامتان که حق است و حرف صدها هزار رزمنده است .
برخی بدون رزمندگی ، دهها بار به سفر حج و کربلا می روند ، ولی برای رزمند وطن یک سفر داخلی به مشهد هم محیا نیست !
آیا این عدالت است ؟
قوانین بسیار پر هزینه همچون فوق العاده مناظق عملیاتی و یک مقطع و ...........برای کارمندان دولت که بلاخره حقوق هم دارند ، خیلی سریع اجرا می شود که انهم حق است و بشود ، ولی حداقل حقوق رزمنده وطن چرا چندین سال متوقف مانده و گاه به بهانه پرداخت حق بیمه خویش فرمایی قطع می شود؟
ایا این عدالت است ؟
نمایندگان محترم مجلس و کمیسیون اصل نود ، چرا به تخلفات و گزارشات گروه تحقیق و تفحص رسیدگی و پیگیری نمی شود ؟
تا به کی میلیون ها ایثارگر را فدای مصلجت اندیشی فردی خواهید کرد؟

Reply
no
0
yes
4
رزمنده دلواپس بازنشسته
1398/03/11 - 19:38
سلام دوسال بخاطر ی مقطع رزمتدگان داوطلب رل بازی می دهند وحرما ما را شکستن

Reply
no
0
yes
20
ایثارگر
1398/03/12 - 08:21
قطع کمک معیشت 600هزار تومانی یک جانباز فاقد شغل ، در حالیکه بیش از 4برابر همین مبلغ را یک عضو هیات علمی شاغل با رتبه مربی ، فقط به عنوان تفاوت ایثارگری دریافت می کند اصلا عادلانه نیست .
تا چه زمانی قرار است بین ایثارگران شاغل دولت با غیر شاغلین این همه تبعیض باشد ؟

Reply
no
0
yes
4
جانباز
1398/03/12 - 08:56
سلام پارتی داشته باشی درست میشه

Reply
no
0
yes
15
جانباز معسر مضطر صدقه بگیر ساتا
1398/03/12 - 09:57
حقیقتا باید خون گریه کنیم وقتی می بینیم دولت به کارمندان ساکن شهرها و مناطق جنگی فوق العاده ایثارگری می دهد اما به رزمنده با سابقه چند سال جبهه که در وسط میدان جنگ بوده است مثل کمیته امدادی ها 600 ت می دهند به نظر می رسد هدف مشاوران نفوذی در دولت خشکاندن ریشه رزمنده و فرهنگ جهاد و شهادت است چرا باید اینگونه باشد که مجاهد راه خدا روزی هزار به خودش بگوید

Reply
no
0
yes
15
حسن
1398/03/12 - 12:14
چوپانی ماری را از میان بوته های آتش گرفته نجات داد و در خورجین گذاشته و به راه افتاد. چند قدمی که گذشت مار از خورجین بیرون آمده و گفت: به گردنت بزنم یا به لبت؟
چوپان گفت: آیا سزای خوبی این است؟
مار گفت: سزای خوبی بدی است.
قرار شد تا از کسی سوال بکنند، به روباهی رسیدند و از او پرسیدند.
روباه گفت:
من تا صورت واقعه را نبینم نمیتوانم حکم کنم. پس برگشته و مار را درون بوته های آتش انداختند، مار به استمداد برآمد و روباه گفت:
بمان تا رسم خوبی از جهان برافکنده نشود...

Reply
no
0
yes
16
ایثارگر
1398/03/12 - 12:21
آقای دکتر نوروزی تاریخ ضرب العجل بسر رسید
لطفا آن اقدام را که گفته بودید انجام بدهید
منظور تفکیک پست نمایندگی ولی فقیه با معاونت ریاست جمهوری است که باید تسریع شود .
ایثارگران دیگر تحمل این همه تبعیض و بی عدالتی را ندارند

Reply
no
0
yes
12
1398/03/12 - 17:41
عدالت رعایت نمی شود حق رزمندگان ضایع شده

Reply
no
0
yes
7
حسین
1398/03/15 - 19:02
باسلام واحسنت پدر پیرمان حضرت امام فرمود اگر مسولان نظام از شما غافل شوند به اتش دوزخ الهی خواهند سوخت اما اگر برخی از این مسولان لاکچری واشرافی اعتقادی به دوزخ داشتند که برای رزمنده ای که ناموس اونا رو از چنگ دشمن نجات داد اینقدر قدر ناشناسی نمی کردند

Reply
no
0
yes
10
بهرام
1398/03/16 - 02:40
چرا به فکر جانبازان زیر ۲۵% نیستید ورزمندگان معسر که به جنگ رفتند نرفته بودنند شما هم حالا پشت میز نبودید ما رفتیم که شما میز را دیدید حضرت امام شما فکری برای زن وبچهه های ما بکنید

Reply
no
0
yes
4
رزمنده بردبار
1398/03/16 - 13:23
سلام خسته نباشید/درودوسلام خدابرآنانکه رفتن تابمانندنه من هاکه ماندیم تابمیریم

Reply
no
0
yes
3
بهرام
1398/03/17 - 14:31
سلام هرچه فریاد دارید بر سره نوبخت بکشید هم قانون شکن است هم ضد رزمنده سی سال از جنگ گذاشته دمبال معشیت رزمندگان هستیم اگر کسی نتوانست اداره را اداره کند بهتراز خود برد کنار یکی دیگر بیاید نکه ماس ماس نگاهکند حقوق من بایمل شود

Reply
no
0
yes
2
رزمنده
1398/03/17 - 22:33
سلام مسئولین محترم کلمه داوطلبانه وغیر طلبانه رو لغو نمایند جبهه جبهه بود همه در کنار همدیگر با دشمن مقابله وسینه هاشون را سپر گلوله های دشمن قرار داده بودند چه داوطلبانه ها چه ارتشی چه سربازان دلاور . تبعیض را با لغو داوطلبانه وغیر داوطلبانه بردارید تا حق کسی ضایع نشود ممنون

no
0
yes
3
هموطن
1398/03/18 - 17:03
سلام
این کلمه تقریبا لغو شده چون سه چهارم جبهه سربازان و حتی دوره دانشجویی داوطلبانه حساب میشه و همه سربازان هم می توانند از مزایای مربوطه بهره مند شوند


Reply
no
0
yes
3
1398/03/20 - 13:47
برادران رزمنده به خدا درد دل زیاد است نمی شود هر چه در دل دارید گفت ما ان زمان 18 سال بیشتر سن نداشنیم نه دنبال پست بودیم نه دنبال مقام رفتیم جبهه دفاع تکلیف بود اگر حق حقوق ما نمیدهند در روز اخرت باید جوابگو باشند . چرا پنج در صد رزمنده های اعصاب روان اجرا نمی شود چرا یک مقطع تحصیلی هنوز با گذشت سه سال هنوز بی تکلیف مانده است و هزاران درد دل که نباید گفت.

Reply
no
0
yes
0
حسنعلی بهرامی
1398/03/20 - 15:26
باسلام بنده جانباز ۳۵ درصدناجا هسم بنیاد برام ۱۰درصد داده بیکارم ۳۰ سالمه اجاره نشینم عمل جراحی دیسک کمر کردم دستم ازکارافتاده به کی بگم دردمو

Reply
no
0
yes
2
جانبازغیرشاغل دولتی
1398/03/20 - 18:52
ایثارگران غیر شاغل دولتی( اعم از رزمنده و جانباز وآزاده)باید برابری امتیازات همه ایثارگران را بصورت جدی درخواست و پیگیری کنند. تمام امتیازات ایثارگران شاغل دولتی( که حقشان است) بایستی به ایثارگران غیرشاغل دولتی بگونه ای داده شود. مگر کارمندان دولت از بودجه عمومی حقوق و مزایا دریافت نمی کنند؟ باید به ایثارگران غیر شاغل دولتی نیز از بودجه عمومی معادل ایثارگران کارمند پرداخت صورت گیرد. این چه بی عدالتی و بی انصافی است که سالهاست ادامه دارد؟

Reply
no
0
yes
4
رزمنده و جانباز دردمند خسته از تبعیض
1398/03/20 - 19:04
چرا باید ایثارگران شاغل در دولت از امتیازات متعددی برخوردار باشند ولی ایثارگران غیر شاغل دولتی بی بهره از اکثر امتیازات یا معادل آن؟ کمک معیشت یک رزمنده و جانباز را بخاطر سابقه بیمه پردازی تامین اجتماعی قطع میکنند. شما را به خدا ایثارگران غیر شاغل دولتی مگر چه گناهی کرده اند که کارمند دولت نیستند و از امتیازات وتسهیلات ایتارگران شاغل دولتی بی بهره اند؟ اتفاقا میبایست برای آنها امتیازات بیشتری قائل می شدند.

Reply
no
0
yes
0
1398/03/22 - 20:36
جنگ که تمام شد دیگه زمان رزمنده و غیره گذشته

Reply
no
0
yes
0
امین
1398/03/26 - 15:28
اگر جهنمی وجود داشته باشه و این رفتار و اعمالی که ما در دولت و مجلس میبینیم .همشون جاشون اتش دوزخ هست .به قران مراجعه کنین ببینین در مورد ظلم کردن چی گفته مو به تن ادم سیخ میشه .ولی حیف اینا اهل دین و قران نیستن اگه بودن که وضع کشور این نبود از دین وقت جا مهر رو پیشونی دارن که اونم داغ کردن

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.