30 شهريور 1398/ ۲۲ محرم ۱۴۴۱
شناسه خبر : 66650
1398,یکشنبه 12 خرداد09:50
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تمجید تحلیلگر مطرح جهان عرب از نصرالله


تحلیلگر مطرح عرب نوشت: موشک‌های مقاومت که در درگیری اخیر از سمت نوار غزه شلیک شد، معامله قرن را به شکست کشاند و همین موشک‌ها در کنار موشک‌های محور مقاومت سوری، لبنانی، عراقی و ایرانی، بلندی‌های جولان و قدس و تمام اراضی اشغالی سوریه را آزاد خواهد کرد.

 تمجید تحلیلگر مطرح جهان عرب از نصرالله


عبدالباری عطوان تحلیلگر مطرح جهان عرب در مطلبی در روزنامه رای  الیوم با انتقاد شدید از سخنان سران کشورهای عربی دنباله‌رو رژیم سعودی در نشست‌های مکه مکرمه به تمجید از سید حسن نصرالله و سخنان وی در مراسم روز جهانی قدس پرداخت و در مطلبی نوشت چرا ما پیگیری سخنرانی سید حسن نصرالله را بر سخنان رهبران شرکت کننده در نشست سران در مکه ترجیح دادیم و از این مسئله هم پشیمان نیستیم.

وی همچنین در مقاله خود با توجه به سخنان سید حسن نصرالله درباره توان موشکی مقاومت این سئوال را مطرح کرده است که آیا حزب الله به زودی موشک‌های نقطه‌زن و دقیق را از کارخانه های خود در جنوب لبنان صادر خواهد کرد و در  نجات خزانه لبنان سهیم خواهد بود؟


عطوان تصریح کرد آمریکا حق ندارد بر مقاومت تحمیل کند که چه موشکی بسازد و چه موشکی نسازد، در حالی که خود انواع جنگنده‌ها و موشک‌های پیشرفته را در اختیار دولت اشغالگر اسرائیل قرار می دهد و با وقاحت تمام از فعالیت های نیروگاه دیمونا حمایت می کند که بیش از 300 کلاهک هسته‌ای و زرادخانه ای از سلاح های شیمیایی و میکروبی دراختیار دارد.

موشک‌های مقاومت که در درگیری اخیر از سمت نوار غزه شلیک شد، معامله قرن را به شکست کشاند و همین موشک‌ها در کنار موشک‌های محور مقاومت سوری، لبنانی، عراقی و ایرانی، بلندی‌های جولان و قدس و تمام اراضی اشغالی سوریه را آزاد خواهد کرد، این مسئله فقط به زمان نیاز دارد.

عطوان آورده است معادلات قدرت و بازدارندگی و پهپادها خواه یمنی باشد یا فلسطینی یا لبنانی، سبب وحشت ترامپ شده و از شدت احتمالات جنگ در منطقه کاسته است، چرا که همه و در راس آنها رئیس جمهور آمریکا و همپیمانانش عربش که در حالتی از وحشت و هراس به سر می برند، این نکته را درک کرده‌ اند که واکنش و پاسخ مقاومت این بار بسیار کوبنده و ویرانگر خواهد بود، زیرا چنین جنگی، جنگ پایانی و حتی مادر جنگ ها در منطقه خواهد بود.


منبع : تسنیم


تمجید     تحلیلگر مطرح     نصرالله                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.