23 آذر 1398/ ۱۷ ربيع الثاني ۱۴۴۱
شناسه خبر : 66669
1398,یکشنبه 12 خرداد13:58
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ضعف بنیاد و بازی دستگاه‌های اجرایی با قوانین ایثارگری


در شان شما به عنوان یک فعال در فضای سایبری و رسانه ای نیست که آیدی تماس تلگرامی برای دریافت نظر مخاطبین معرفی کرده باشید اما مخاطبین شما یقین نکنند که پیام شان توسط شما دیده شده باشد؟

- بارها خدمت دوستان اعلام کرده ام به دلیل حجم زیاد پیامها و تماس ها و دست تنها بودن حقیر و  با توجه به سایر مشغله ها امکان سرعت بیشتر در مشاهده پیامها و پاسخ به آنها وجود ندارد .

***

چرا فولاد مبارکه فرزندان جانباز را که از طریق ماده ۴۸ جذب شده اند نیروی مازاد می داند؟

-  وابستگان ایثارگرانی که حسب قوانین مصوب در دستگاهها جذب شده اند اعلام نیروی مازاد به آنان خلاف روح قوانین حمایتی مصوب برای آنان است و دستگاهها نمی توانند این افراد را مازاد اعلام کنند .

***

من فرزند جانباز ۷۰ درصد هستم که از طریق ماده ۴۸ استخدام فولاد مبارکه شدم. یعنی جایگزین پدرم...
اما متاسفانه رسمی که نیستیم هیچ... ما را با دیپلم گرفته و در پست ترین شرایط شغلی نگه داشته اند و اجازه ارتقا به ما نمی دهند تا جایی که من با داشتن مدرک فوق لیسانس الان متصدی تایپ هستم، آیا قانون راه چاره ای برای ما دارد؟ آیا واقعا شان فرزند جانباز ۷۰ درصد تایپیست بودن است؟

-  این نهایت شیطنتی است که یک دستگاه می تواند با قوانین مربوط به ایثارگران انجام دهد.با ایثارگر و فرزند وی کاری می کنند که از تسهیلات در نظر گرفته شده در قانون انصراف دهند. وقتی در ماده 48 این نوع استخدام را علاوه بر سهمیه های استخدامی می داند یعنی اینکه وقتی سهیمه ها بر رسمی بودن تاکید دارد این استخدام هم باید رسمی انجام شود. ضعف بنیاد در پیگیری حقوق ایثارگرانن سبب شده است دستگاههای اجرایی با قوانین ایثارگران بازی کنند .


کد خبرنگار : 23


بنیاد شهید     دستگاه‌های اجرایی     قوانین ایثارگری                                
Reply
no
0
yes
0
جانباز شیمیایی سیستانی
1398/04/18 - 11:33
من از طریق کمیسیون بدوی وعالی سپاه(بیمارستان بقیه الله الاعظم عج تهران جانباز شیمیایی تشخیص داده شدم ولی متاسفانه کمیسیون عالی بنیاد شهید به بهانه عدم ارتباط عوارض موجود با عوارض شیمیایی موضوع شیمیایی بودن مرا رد کرده اند.لطفا مرادر رابطه با چگونگی پیگیری حق وحقوقم دربنیاد شهید مرکز راهنمایی فرمایید با تشکر

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.