01 شهريور 1398/ ۲۲ ذو الحجة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 66706
1398,دوشنبه 13 خرداد12:32
اشتراک گذاری در:
عکس روز

قدر داشته هایمان را بدانیم


.... و امروز از پس آن سال ها، می اندیشم که زیباترین داشته های امروزمان همانا عزیزانی هستند که در کنارشان زیسته ایم و - شرمسارانه بگویم- چه بی اعتنا از کنارشان عبور کرده ایم...

قدر داشته هایمان را بدانیم

فاش نیوز -  از همان  دوران کودکی، پدر و مادر دلمان را به انوار الهی گره زده بودند و این را از جانمازی که ساعتی قبل از  اذان پهن بود و انتظاری که با دعا و راز و نیاز بر سجاده عشق به پای معشوق سپری می گشت، اندک اندک آموخته بودیم.

و حکایت شیرین مادر در ماه ضیافت الهی آویزه گوشمان که "خداوند در اولین روز ماه مبارک رمضان گندمی از بهشت بر دلمان می نهد و به برکت این دانه بهشتی هیچگاه گرسنگی به سراغمان نمی آید" و ما مسرور از این گندم بهشتی، چه سرمستانه میهمان خدا می شدیم و سیر تا به وقت افطار!

از پدر آموخته بودیم که قشنگترین ماه زندگیمان ماه رمضان است و زیباترین موسیقی، نوای دعای سحرگاهی.
با این اندیشه زیبا بزرگ و بزرگتر شدیم و دانستیم  شب های قدر، بهترین روزهای این ایام است و باید داشته هایمان را "قدر" بدانیم و به راحتی از آنها عبور نکنیم.

.... و  امروز  از پس آن سال ها، می اندیشم که  زیباترین داشته های امروزمان  همانا عزیزانی هستند که در کنارشان زیسته ایم و - شرمسارانه بگویم- چه بی اعتنا از کنارشان عبور کرده ایم.

حکایت، حکایت جانبازان است و جانبازان شهیدی که سال های گذشته از وجودشان متنعم بودیم و حیف و صدحیف که امروز جایشان برای همیشه در این دنیا خالی است. افسوس چه زود دیر می شود!

شهید قبادی، شهید پاکیزه، شهید عبدالمناف، شهید آملی و..... سال ها به حضورشان دلخوش بودیم و وجودشان مایه دلگرمیمان بود؛ و گواه حقانیت راه و هدفشان صلابت و آرامشی بود که این سال ها در نگاهشان موج می زد.

چه کنیم که روزمرّگی های زندگی و بازارمکاره دنیا چنان فریبمان داده که تاریکی را نور و زیبایی تصور می کنیم و سرخوش از این غفلت ها، روزها را یکی پس از دیگری می گذرانیم و چه بی بهره از کنار یادگاران دفاع مقدس عبور می کنیم.

پروردگارا در واپسین روزهای ماه مبارک رمضان، غفلتهایمان را به پای بی اعتناییمان ننویس که خود روسیاهیم.

نثار ارواح طیبه شهدا صلوات

صنوبر محمدی


کد خبرنگار : 23


صنوبر محمدی     ماه مبارک رمضان     روزه                                
Reply
no
0
yes
0
جانباز نخاعی
1398/03/13 - 13:01
آفرین بر شما با این مطلب بشدت زیبا و موثر.
درود خداوند بر پدران و مادرانی که از طفولیت آموزه های دینی را به ما آموختند تا چراغ راه ما باشد در پیچ و خم های زندگی.
تشکر و قدردانی از خانم صنوبر بخاطر نگارش سلیس و دل انگیزشان و موضوعی که به آن اشاره کره و سلام و خداقوت به فاش نیوز .
نماز و روزه های شما به درگاه الهی قبول

Reply
no
0
yes
0
1398/03/13 - 13:03
خدا مدعيان مسئوليت را از غفلت قبل از مرگشان بیدار کند تا اینقدر مردم در عذاب کارهایشان نسوزند ساتا600ت مثل کمیته امداد به ما میده ما که گدا نیستیم

Reply
no
0
yes
0
خسرولطفی
1398/03/15 - 12:07
چرا حقوق رزمندگان ایثارگر افزایش نیافت است؟؟؟ مسئولین نظام چرا این هم دروغ می گویند تا کی این هم اختلاس های کلان حقوق های نجومی ووو مگر شما کافر شوده اید که ظلم می کنید؟؟؟! یک روز باید جواب بدهید فریاد از این هم ظلم مسئولین نظام

Reply
no
0
yes
0
1398/03/17 - 14:57
سلام دوست خوبم مطلبت بجا و واقعاً عین واقعیت رابیان فرموده ولی ماجانبازان وخصوصاً خانواده هایمان نخواسته ونمیخواهیم درگذرعمرمان کسانی خودرامدیون ماهابدانندفقط اینررا انتظارداشته و داریم که افرادی از نوادگان کوفیان زخم وزبان ونیش وکنایه بزنند،ولی افسوس وصدافسوس که خواسته امان نابجاست وفقط بایدآه....

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.