29 تير 1398/ ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 66716
1398,دوشنبه 13 خرداد11:15
اشتراک گذاری در:
عکس روز

افتتاح مرکز توان‌بخشی بقیه‌الله تا هفته دفاع مقدس


مشاور عالی و دستیار ویژه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بازدید از پروژه در حال ساخت مرکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی بقیه‌الله گفت: این مرکز تا هفته دفاع مقدس تکمیل شده و برای بهره‌برداری جامعه ایثارگر آماده می‌شود.

افتتاح مرکز توان‌بخشی بقیه‌الله تا هفته دفاع مقدس

محبوب شهبازی، مشاور عالی و دستیار ویژه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بازدید از پروژه در حال ساخت مرکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی بقیه‌الله که با حضور اعضای انجمن جانبازان نخاعی کشور، مدیرکل مهندسی و پشتیبانی بنیاد، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، مدیر عامل مؤسسه فرهنگی و ورزشی ایثار و سایر دست اندرکاران این پروژه تشکیل شده بود، خواهان تسریع در فرایند ساخت و تکمیل مرکز فرهنگی و توانبخشی بقیه الله شد.

وی افزود: پروژه مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی کشور در 93 فاز، از سال 1387 شروع شده و تاکنون بصورت میانگین حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند. تاکنون تعداد 50 فاز از 93 فاز این پروژه‌ها به بهره برداری رسیده است که 33 فاز از مجتمع‌های فرهنگی و توان‌بخشی در دولت دوازدهم افتتاح شده است.

شهبازی با تأکید بر ضرورت مشورت با اعضای انجمن جانبازان نخاعی و سایر تشکل‌های ایثارگری برای تکمیل پروژه گفت: برای نحوه استفاده ایثارگران از این گونه اماکن، نشست‌های جداگانه‌ای با اعضای انجمن داشتیم و به توافقات خوبی رسیدیم. انتظار می‌رود از نظرات تخصصی و عملی این عزیزان برای راه‌اندازی مجتمع بقیه‌الله استفاده بهینه شود.

مشاور عالی و دستیار ویژه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اشاره به سیاست‌های کلان بنیاد برای ایجاد ظرفیت‌های فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی به منظور استفاده ایثارگران، بر اهمیت به موقع بودن این اقدامات تأکید کرد و گفت: خدمات توان بخشی با توجه به شرایط سنی ایثارگران و به منظور پشگیری از عوارض سالمندی باید در اولویت قرار گیرند. علاوه بر مرکز بقیه‌الله با توجه به پیشرفت فیزیکی بالای 85 درصدی، چهار مرکز دیگر از جمله همدان، قزوین، مرکزی و قم، بزودی شاهد افتتاح این مراکز نیز خواهیم بود.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم


مرکز توان‌بخشی بقیه‌الله     ایثارگران     رئیس بنیاد شهید                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.