28 شهريور 1398/ ۲۰ محرم ۱۴۴۱
شناسه خبر : 67016
1398,سه شنبه 21 خرداد15:24
اشتراک گذاری در:
عکس روز

بزرگداشت جانباز شهید «حسینی فشمی» در زادگاهش برگزار شد


مراسم بزرگداشت جانباز نخاعی شهید دفاع مقدس، مسعود حسینی فشمی که پس از ۳۹ سال مقاومت و صبوری، خرداد ماه امسال به همرزمان خود پیوست، در زادگاهش برگزار شد.

بزرگداشت جانباز شهید «حسینی فشمی» در زادگاهش برگزار شد

فاش نیوز -  مراسم بزرگداشت جانباز نخاعی  شهید دفاع مقدس، مسعود حسینی فشمی که پس از ۳۹ سال مقاومت و صبوری، خرداد ماه امسال به همرزمان خود پیوست، در زادگاهش برگزار شد.

این مراسم به منظور گرامیداشت یاد و خاطره آن بزرگوار عصر دوشنبه با حضور خانواده وی در مسجد جامع شهر فشم از توابع شهرستان شمیرانات از سوی شهرداری و دفتر امام جمعه بخش رودبار قصران برگزار شد.

منصور حسینی فشمی، عموی شهید حسینی فشمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا می‌گوید: برادرزاده ام متولد سال ۱۳۴۰ تهران بود و در سن ۱۹ سالگی (سال ۱۳۵۹) در مناطق جنگی کردستان با اصابت گلوله به مهره سوم ستون فقرات، قطع نخاع و جانباز ۷۰ درصد می‌شود.

به گفته وی شهید حسینی فشمی چند سال پس از این واقعه با خانمی ازدواج می‌کنند که خود ایشان نیز داوطلب ازدواج با این شهید بودند و ثمره این زندگی کوتاه پسر جوانیست که حال به سوگ دوری از پدر بزرگوار خود نشسته است.

همسر این شهید نیز در خصوص آشنایی خود با شهید حسینی فشمی به ایرنا گفت: شهریور سال ۱۳۶۳ در آسایشگاه ثارالله توسط یکی از دوستان ایشان با یکدیگر آشنا شده و سپس ازدواج کردیم و من امروز به یادگار از همسرم پسری ۳۱ ساله دارم.

وی با اشاره به شخصیت آن بزرگوار به صبوری وی تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه عمر خود را بر روی ویلچر می‌گذارند و این اواخر دچار بیماری کلیوی شده و دیالیز می‌شد و دردهای بسیاری را متحمل می‌شدند بسیار صبور، مهربان و سخاوتمند بودند.

همسر شهید حسینی فشمی ادامه می‌دهد: امام خمینی (ره) را بسیار دوست می‌داشت و روزانه در حوزه سیاسی و اجتماعی بسیار مطالعه داشت. بعد از فراگیر شدن فضای مجازی نیز در این حوزه فعالیت داشته و در گروه‌های مختلف به بحث و گفت و گو مشغول بود.

به گفته وی، شهید نامبرده سال های کوتاهی نیز در دانشگاه در رشته‌های زیست شناسی و مترجمی زبان تحصیل کرد اما به دلایل جسمانی از ادامه این مسیر بازماند.

همسر جانباز سرافراز شهید فشمی می‌گوید: پس از اصابت گلوله همرزمان ایشان تصور می‌کنند شهید شده و با شهدا به تهران اعزام می‌شود، در سردخانه می‌ماند و موقع دفن شهدای مطهر اطرافیان متوجه بخار دهان وی شده و او را نجات می‌دهند.

گفتنی است این جانباز شهید پانزدهم مهرماه سال 1359 در جبهه غرب، منطقه عملیاتی پاوه بر اثر اصابت تیر به درجه جانبازی نائل آمده بود.

او از 8 سال پیش  به دلیل نارسایی کلیوی دیالیز می شد و پس از ماه ها بستری بودن در بیمارستان که مدت زیادی هم در حالت کما به سر می برد، سرانجام، در روزسه شنبه 14 خرداد ماه 1398همزمان با سالروز رحلت امام شهیدان، حضرت روح الله (قدس الله نفسه الزکیه) به یاران شهیدش پیوست.

 


منبع : ایرنا


مراسم     جانباز شهید     مسعود حسینی                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.