24 مهر 1398/ ۱۷ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 67032
1398,سه شنبه 21 خرداد16:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز
کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب کرد:

سقف فوق العاده مناطق عملیاتی به ۵۰ درصد افزایش می یابد


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از افزایش فوق العاده مناطق جنگی از ۲۵ درصد به ۵۰ درصد برای کارکنان دولت و بازنشستگان استان های مرزی خبر داد.

سقف فوق العاده مناطق عملیاتی به ۵۰ درصد افزایش می یابد

فاش نیوز - سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از افزایش فوق العاده مناطق جنگی از 25 درصد به 50 درصد برای کارکنان دولت و بازنشستگان استان های مرزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، جلیل مختار نماینده ایثارگر مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست گروهی از نمایندگان ایثارگر مجلس برای افزایش فوق العاده مناطق جنگی از 25 درصد به 50 درصد اظهار داشت: با پیگیری های بنده به عنوان نماینده ساکن در منطقه مرزی آبادان و موافقت رئیس مجلس، طرح افزایش فوق العاده مناطق جنگی برای کارکنان دولت و بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مطرح با اکثریت آرا به تصویب نمایندگان ملت رسید.

وی اضافه کرد: این مصوبه در قالب اصلاحیه بند(1) ماده 68 قانون خدمات کشوری صورت گرفته است و در صورت تصویب آن در صحن غلنی مجلس شورای اسلامی، به صورت قانون اجرا و سقف پرداخت فوق العاده مناطق عملیاتی به کارکنان دولت و بازنشستگان ساکن در استان های مرزی از 25 درصد به 50 درصد افزایش خواهد یافت.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در ماده 190 برنامه پنجساله توسعه ششم کشور در مورد کارکنانی که در مناطق جنگی و عملیاتی حضور دارند تصریح شده است و  بر اساس بند 1 ماده 68 بایستی به این افراد در قالب فوق العاده ویژه که حداقل سقف آن 25 درصد است مبالغی پرداخت شود با این وجود افزایش فوق العاده مناطق عملیاتی تا کنون به طور کامل اجرایی نشده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه این امر(25درصد) هیچگونه تاثیری بر حقوق و احکام کارکنان دولت  در مناطق جنگی و عملیاتی نداشته است، لذا با توجه به درخواست نمایندگان ایثارگر مناطق مرزی در مجلس شورای اسلامی از رئیس مجلس در این خصوص، بنده به عنوان نماینده ساکن در منطقه مرزی آبادان توانستم با کمک همکاران این درخواست را در جدول کاری کمیسیون اجتماعی قرار دهم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه سخنان خود یادآور شد: بر این اساس با انجام اصلاحیه ای سقف فوق العاده مناطق عملیاتی را از 25 درصد به 50 درصد افزایش دادیم تا بتوانیم آن را حتی برای کارکنانی که در مناطق عملیاتی مشغول به کار بوده و اکنون نیز بازنشسته شده اند هم لحاظ کنیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس دهم ادامه داد: ما این موضوع را در قالب اصلاحیه قانون خدمات کشوری لحاظ کردیم و اصلاح آن را در صحن مجلس خواستار شدیم و با اتفاق آرای اعضای کمیسیون اجتماعی تصویب و به هیئت رئیسه مجلس برای قرارگرفتن در جدول کاری صحن علنی ارسال شد.

مختار در ادامه سخنان خود متذکر شد: این طرح در قالب الحاق یک بند به ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری و افزایش سقف 25 درصد به 50 درصد لحاظ شده است و بر اساس این طرح کلیه کارکنانی که در زمان جنگ در مناطق عملیاتی مرزی حضور داشتند و بازنشسته شدند از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس یکی دیگر از مصوبات که در قالب استفساریه در کمیسیون اجتماعی مطرح و به تصویب رسید، افزایش مبالغی به افراد بازنشسته مناطق عملیاتی لحاظ شده است.

وی یکی دیگر از مصوبات کمیسیون اجتماعی مجلس را انتقال سوابق کارکنان دولت از صندوقی به صندوق دیگر را عنوان کرد و افزود: بر اساس این طرح، یکسری از هزینه های اضافی برای انتقال سوابق کارکنان دولت از صندوقی به صندوق دیگر حذف خواهد شد. لذا با این مصوبه ما به دنبال این هستیم که نقل و انتقال سوابق بیمه ای کارکنان بر اساس پرداخت مستمری تثبیت سوابق آنها در هر صندوق صورت گیرد. به طور مثال کسی که 10 سال سابقه پرداخت بیمه در صندوق بازنشستگی کشوری و 20 سال در تامین اجتماعی را دارد،10 سال مستمری خود را از محل صندوق بازنشستگی و 20 سال دیگر را از صندوق تامین اجتماعی در زمان بازنشستگی دریافت خواهد کرد و هزینه ای برای انتقال و تجمیع سوابق را متحمل نخواهد شد.


کد خبرنگار : 17


مناطق عملیاتی     مناطق مرزی     جلیل مختار                                
Reply
no
0
yes
1
ناشناس
1398/03/22 - 14:36
قبل از اینکه این فوق العاده افزایش یابد بهتر است
فوق العاده مناطق عملیاتی برای بازنشسته های همان مناطق برقرار شود
همه ساکنین این مناطق به نحوی مورد حمایت قرار گیرند همچون وام های کم بهره مسکن و .... بیمه

Reply
no
0
yes
0
علیرضا
1398/03/23 - 02:31
با سلام و احترام
اینجانب شاغل در شرکت توزیع خوزستان مشغول به کار هستم به صورت پیمانکاری که قرارداد سالانه امضاء میکنیم که کلی از حق و حقوق ما رو پیمانکاران از ما میگیرند و هیچ حرفی نمیتونم بزنیم که شرکت حاضر هستش این پول رو به پیمانکار نیروی انسانی بدهد که هیچ کار و منفعتی ندارد ولی به ما کارگران و کارمندان زحمتکش ندهد و چرا قرارداد ما به صورت مستقیم و شرکتی بسته نمیشود که بتوانیم جلوی زن و بچه خود شرمنده نباشیم .....


Reply
no
0
yes
0
جهاندار حاتم نیا
1398/03/24 - 13:12
درخصوص بهره مندی بازنشستگان ازحق نوارمرزی،لطف کنید جانبازان بازنشسته را فارغ ازمنطقه برخورداررااستثنا قرارداده چون من الان درشهرستان چرداول استان ایلام میباشم که این شهرستان درفهرست مناطق عملیاتی نیست،پس جانبازان بازنشسته را مشمول این بهره مندی قراردهید

Reply
no
0
yes
0
ازنششسته دولت
1398/03/24 - 22:54
باید مجلس محترم برای کسانی که بصورت مستقیم و مداوم در 8ستال جنگ بودند و جانباز هستند 25درصد درنظر گرفته میشد نه کسانی که فوق لیسانس دارند انصافا در زمان جنگ رزمندگان اکثریت دانشگاه و حتی دبیرستان را ترک وبه جنگ میرفتند خواهش میکنم اگر راه دارد این را عملیاتی کنند تا حق به حقدار برسد

Reply
no
0
yes
0
حسن حسینایی فرزندشهید
1398/03/25 - 16:12
سلام این قوانین که جنابتان پیگیر هستید بیشتر برای خودتان منفعت دارد پس اگه برای منافع خودتان تلاش میکنید آن را به رخ ایثارگران نکشید این مظلومان سالهاست شما را شناخته اند ....... تاکی شعار ..... بروید مشکلات ایثارگران را از نزدیک ببینید حساب دستتان میاد برای رسانه ها هم ایثارگران شیک واتوکشیده رابه مردم نشان ندهید.

Reply
no
0
yes
0
omid
1398/04/13 - 11:41
با سلام، استان سیستان و بلوچستان شامل این بخشنامه می شود ولی طی استعلام از سازمان برنامه و بودجه حق پرداخت ندارند!!!

Reply
no
0
yes
0
بازنشسته ن م
1398/04/23 - 00:22
مجلس باید فشار به دولت محترم بیاورد تا اینکه فوقلعاده مناطق جنگی به بازنشستگان این نواحی هرچه زودتر اجرا شود نه به سال بعد برسد چرا دولت از روز اول برنامه 6 بفکر بازنشستگان نبودند برای دولتمردان و خانه ملت بازنشستگان در حاشیه هستندان ماده51 که 25درصد حداقل حوقوق بود که بازنشستگان را بحساب نیاوردند نمیدانم در این مملکت خون بازنشسته با شاغل فرق دارد حتی برای جانبازان هم تفاوت در نظر گرفته میشود

Reply
no
0
yes
0
زمنده 8سال جنگ
1398/05/07 - 00:38

از نمایندگان خانه ملت و تمام مدیران ارشد دولت خواهش میکنم در این سال سخت اقتصادی و تورم با لا که باعث نگرانی برای حوقوقبگیران و بازنشستگان شده است اگر فوقولعاده مناطق جنگی 25درصد را برای این قشر ایثارگر هر چه زودتر اجرای شود و کمک مالی برای بازنشستگان شود خدا را شاکریم و دست مدیران دولتی و استانی درد نکند که برای این قشر ایثارگر سنگ تمام گذاشتند

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.