30 مهر 1398/ ۲۳ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 67083
1398,چهارشنبه 22 خرداد15:49
اشتراک گذاری در:
عکس روز
دفاع تمام‌قد جمعیت جانبازان از اقدام اخیر قوه قضاییه

سازوکار قانونی «از کجا آورده‌ای؟» برای مسئولان


جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی از میدان‌داری قوه قضاییه برای شفاف‌سازی دارایی‌های مسئولان تقدیر کرد و افزود: این اقدام مصداق پرچمداری مبارزه با مفاسد اقتصادی و رانت‌خواری در گام دوم انقلاب است.

سازوکار قانونی «از کجا آورده‌ای؟» برای مسئولان

فاش نیوز - جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی از میدان‌داری قوه قضاییه برای شفاف‌سازی دارایی‌های مسئولان تقدیر کرد و افزود: این اقدام مصداق پرچمداری مبارزه با مفاسد اقتصادی و رانت‌خواری در گام دوم انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، در تازه‌ترین نشست هفتگی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و در جریان رصد مسائل داخلی، بین‌المللی و منطقه‌ای، این جمعیت ضمن یادآوری فیض بیکران ماه رمضان، روزهای سپری شده را ایام عبادت و اخلاق، فرصت پالایش درون از رذائل اخلاقی و تراوت بخشیدن به فضایل اخلاقی برای تنظیم رفتارهای فردی، اجتماعی و حاکمیتی دانست و در ادامه با اشاره به دیدارهای رهبر انقلاب با جمعی از دانشجویان، طلاب، اساتید، شاعران و کارگزاران نظام در این ماه، تاکید کرد: دغدغه‌های مشترک ایشان در این دیدارهای جداگانه نسبت به مسائل انقلاب، منافع ملی، اقتصاد، مذاکره و مسئله مهم مقاومت و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به درستی نشان می‌دهد در انتظار نگه داشتن اقتصاد کشور برای باز شدن قفل تحریم‌ها و گرفتن تضمین از سه کشور اروپایی همدست آمریکا انتظاری خلاف منطق و عقل است.

این جمعیت با تاکید بر اینکه فرصت‌سوزی یک ساله برای دادن تضمین هیچ اثر وضعی شفاف و قابل لمسی نداشت، افزود: اظهارات گستاخانه هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان حاکی از قلدرمآبی اروپایی‌ها در مقابل دیپلماسی کم‌رمق و فرودستانه کارگزاران داخلی است. برجسته کردن برخی از این اظهارات و افتخار به آن و بی توجهی به بخش دیگری از مطالب مطرح شده وارونه نمایی واقعیت و نوعی خود فریبی است.

اعضای شورای مرکزی جمعیت جانبازان تصریح کردند: به نظر می‌رسد پدیده بهره‌گیری از فشار بیشتر برای تحمیل مذاکره و ایجاد تعهدات بیشتر برای امتیاز گرفتن و مقید کردن به تعهدات جدید بر ذائقه اروپا و آمریکا در تنظیم برجام خوش آمده است. در حالی که نقض مکرر برجام، به کارگیری سنگین‌ترین فهرست تاریخ تحریم‌ها علیه کشور ما و علیل بودن برجام برای دفاع از منافع ما نشان می‌دهد دستگاه دیپلماسی باید اتاق فکری انقلابی را برای تبیین فشار پشیمان کننده و پرهزینه برای عربده‌جویی‌های اروپاییان به کار گیرد تا بدانند معادلات قدرت در روزگار ما به کلی تغییر کرده و تصمیمات منطقه‌ای و بین المللی با اراده قاطع جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت در منطقه حوزه تصمیم را برای آنان تنگ و تنگ‌تر خواهد کرد.

این جمعیت معتقد است نگاهی به شکست معامله قرن، فروشکستن و اضمحلال داعش، قدرت یافتن جهاد انقلابی فلسطین در به زانو درآوردن دو روزه صهیونیست‌ها و مدعیان حاکمیت «بحر تا نهر» به ویژه میدان‌داری مبارزان یمن در تحمیل فشار فلج‌کننده علیه آل سعود و امارات پیامی روشن به اتحاد عبری، غربی، عربی و اروپاییان دارد که حد و رسم خود را در معادلات قدرت و روابط دیپلماتیک بدانند.

جمعیت جانبازان انتظار دارد دستگاه دیپلماسی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کشور فشاری هزینه‌ بر و پشیمان‌کننده را علیه جبهه استکبار و همپیمانان دیرین شیطان بزرگ به کار بگیرد و نگذارد شمارش معکوس پایان مهلت داده شده به مهمل‌گویی و رجز‌خوانی‌های جدید آنها بیانجامد. دعوت کردن دوباره بدعهد و کینه ورزی چون آمریکا به مذاکرات برجام تحلیلی غلط و بی مبنا و عبرت نگرفتن از رقصیدن با گرگ ها است.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در این جلسه ضمن دعوت همگان به انسجام و وحدت هر چه بیشتر در مکتب امام خمینی (ره)، بیانات مقام معظم رهبری در بازخوانی فراوان منشور گام دوم را راهگشای بسیاری از تعارضات تحلیلی برخی جریان‌های سیاسی برشمرد.
این جمعیت با انتقاد از عملی نشدن وعده‌های دولت برای نظارت صحیح در کنترل قیمت‌ها و بر زمین ماندن شعار رونق تولید، این موارد را از مطالبات عمومی مردم دانست و تاکید کرد: هنوز اقتصاد مقاومتی در تار و پود بودجه‌بندی دولت جایی ندارد. مهم‌ترین عیوب، وابستگی اقتصاد به نفت، دولتی بودن بخش‌هایی از اقتصاد که در حیطه وظایف دولت نیست، نگاه به خارج و نه به توان و ظرفیّت داخلی، استفاده اندک از ظرفیت نیروی انسانی کشور، بودجه‌بندی معیوب و نامتوازن و سرانجام عدم ثبات سیاست‌های اجرایی اقتصاد و عدم رعایت اولویت‌ها و وجود هزینه‌های زائد و حتی مسرفانه در بخش‌هایی از دستگاه‌های حکومتی است.

جمعیت جانبازان با تاکید بر اینکه نتیجه وضعیت کنونی، مشکلات زندگی مردم از قبیل بیکاری جوان‌ها، فقر درآمدی در طبقه‌ ضعیف و امثال آن است، خاطرنشان کرد: در این خصوص در بیانات مقام معظم رهبری در منشور گام دوم نیز آمده است «انقلاب اسلامی راه نجات از اقتصاد ضعیف و وابسته و فاسد دوران طاغوت را به ما نشان داد، ولی عملکردهای ضعیف، اقتصاد کشور را از بیرون و درون دچار چالش ساخته است. چالش بیرونی تحریم و وسوسه‌ها‌ی دشمن است که در صورت اصلاح مشکل درونی، کم‌اثر و حتی بی‌اثر خواهد شد. چالش درونی عبارت از عیوب ساختاری و ضعف‌های مدیریتی است».

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در بخش دیگری از جلسه اخیر خرسندی خود را از میدان‌داری قوه قضاییه برای شفاف سازی مطالبات متوقف مانده سالیان تحت عنوان پرسش «از کجا آورده‌ای؟» خطاب به مسوولان را در گام دوم انقلاب مصداق پرچمداری مبارزه با مفاسد اقتصادی و پدیده رانت‌خواری دانست و با حمایت از آیین‌نامه ابلاغی در خصوص رسیدگی به دارایی‌های مسوولان در این قوه، اعلام کرد با تمام وجود از اجرای صحیح و مقتدرانه آن دفاع می‌کند.


کد خبرنگار : 17


قوه قضائیه     دارایی مسئولان     جمعیت جانبازان                                
Reply
no
0
yes
1
1398/03/22 - 16:03
ههههههههههههععععع ...... خخخخخهههخهههخههههخخهههخههعععععععععع....

ملت مواظب باشید بازیتون ندن . ای خدا چقدر خنده داره ..........

Reply
no
0
yes
2
1398/03/23 - 00:09
در گام دوم بایدتمام اموال برسی شود وهرکس به ناحق بیش از حد معمول ثروت نامشروع جمع کرده است ازقبیل حقوق های نجومی و رانت سو استفاده از موقعیت های دولتی و... از افراد پس گرفته شود وبه افرادی که حق آنان پایمال شده برگردد این مهم راباید قوه قضائیه با همکاری ملت بزرگ ایران انجام دهد تا عدالت اجتماعی تحقق یابد

Reply
no
0
yes
1
یک بازنشسته
1398/03/23 - 23:14
جوک جدیده؟پرچمداری مبارزه با فساد!!!!!!!!حرف زدن آسان است !!!! اگر پرچمی وجود داشت اینهمه فرزند مسولین دزد وغارتگر به اسم اسلام پدر ملت رو در نیاورده بودند وبه خارج از کشور مهاجرت نکرده بودند !!!!!اگر درست میگویید ومرد هستید یک لیست از فرزندان آنها تهیه ونمایش دهید!!!!! چرا جوانان ملت رو برای دفاع از حرم به سوریه و.......میفرستند ولی خودی ها را به آمریکا واروپا ؟اگر راست میگویید وآزاده هستید وپیرو امام حسین(ع) چرا افشا گری نمیکنید؟ چرا مماشات میکنید؟مگر شما مسلمان وپیرو آن امام راستین هستید چرا فلسفه وجودی کربلا را دراین زمان به نمایش نمیگذارید؟فقط باید بچه من ومردم عادی مدافع حرم باشد؟واینهایی که جای مهر بر پیشانی دارند آیا نمیخواهند فرزندشان وخودشان به بهشت بروند ؟لطفا بس کنید اینهمه دروغ وتزویر وریا رو!!!!!بخدا ملت میفهمند ولی زورشان نمی رسد!!!

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.