30 شهريور 1398/ ۲۲ محرم ۱۴۴۱
شناسه خبر : 67092
1398,پنجشنبه 23 خرداد08:51
اشتراک گذاری در:
عکس روز

توضیحات بنیاد درباره ثبت ۵درصد جانبازی برای ۶۰۰ رزمنده


حجت‌الله فرهادی مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران از معرفی ۶۰۰ نفر از مشمولان تبصره ماده ۸۷ قانون برنامه ششم (فاقدین مدارک بالینی هم‌زمان) به کمیسیون پزشکی بنیاد برای ثبت حداقل پنج درصد جانبازی خبر داد و اظهار داشت: برابر تبصره بند الف ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، آن دسته از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که فاقد مدارک بالینی هم‌زمان با حادثه هستند با تأیید شورای عالی پزشکی نیروی مربوطه حداقل ۵ درصد جانبازی توسط بنیاد دریافت می‌کنند.

توضیحات بنیاد شهید درباره ثبت پنج درصد جانبازی برای ۶۰۰ رزمنده

وی ادامه داد: بر همین اساس و مطابق دستورالعمل تبصره بند الف ماده ۸۷ ابلاغی ستاد کل نیروهای مسلح به نیروهای سه‌گانه ارتش، سپاه و نیروی انتظامی با تشکیل جلسات متعدد و هماهنگی‌های لازم با ایثارگران نیروهای مذکور، عملیات اجرایی این بند از قانون از اسفندماه سال ۱۳۹۷ شروع و تاکنون بیش از هزار و ۵۰۰ پرونده به صورت مشترک بررسی ‌شده است که از این تعداد بالغ‌ بر ۶۰۰ پرونده تأیید و جهت اخذ درصد به کمسیون پزشکی بنیاد ارسال شده‌اند.

مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برگزاری مستمر جلسات بررسی پرونده‌ها به‌صورت هفتگی، گفت: این جلسات با نیروهای مربوطه تا تعیین تکلیف تمام متقاضیان ادامه خواهد داشت و آن دسته از پرونده‌هایی که دارای نقص مدرک هستند به یگان مربوطه اعلام می‌شوند تا پس از رفع نقص مجدداً جهت طی مراحل اداری بررسی ‌شده و اقدام لازم برای آنها به عمل آید.

فرهادی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود که یگان‌های مربوطه در استان‌ها برای تسریع کار و جلوگیری از نارضایتی رزمندگان متقاضی مشمول قانون فوق به ابلاغیه ستاد کل توجه و برابر گام‌های ابلاغی نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

انتهای پیام/


منبع : دفاع پرس


Reply
no
0
yes
4
ناشناس
1398/03/23 - 20:30
همه رزمندگان به نحوی جانبازند
مگر می شود رزمنده ای دو سال در کنار توپ و تانک خدمت کند و موجی نشود و یا اعصاب و روانش آسیب ندیده باشد
تاریخ 30 سال گذشته نشان داده متاسفانه خیلی از رزمنده ها به دلیل همان اسیب ها ،هرگز نتوانسته اند در زندگی اجتماعی موفق باشند .
هنوز تعداد زیادی مجرد مانده اند و حتی ازدواج نکردند
تعداد زیادی ازدواج هایشان منجر به جدایی شد
بسیاری در میانسالی فوت کردند
آیا وقت ان نرسیده است که این گروه مظلوم کمی حمایت شوند ؟

Reply
no
0
yes
1
جانباز جنگ
1398/03/24 - 13:39
دروغ است و کاری انجام نمی شود

Reply
no
0
yes
3
هموطن
1398/03/25 - 10:02
با سلام
طبق قانون، جانبازان معرفی شده از نیروهای مسلح دیگه نباید در بنیاد هم مجددا کمیسیون بروند ، بلکه هرجانبازی که در نیروهای مسلح تایید شده ، باید بدون تاخیر 5% جانبازی اعطا گردد .


Reply
no
0
yes
1
علی
1398/05/03 - 02:22
سلام
دقیقا چه وقتی نتیجه نهایی این بررسی ها مشخص می شه؟


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.