شناسه خبر : 67093
پنجشنبه 23 خرداد 1398 , 08:52
اشتراک گذاری در :
عکس روز

وداع با فرمانده حیدر + تصویر

مراسم وداع با پیکر پاک شهید مدافع حرم «محمد جنتی» عصر امروز چهارشنبه 22 خرداد در معراج الشهدای تهران برگزار شد.

این مراسم در حسینیه معراج الشهدا با حضور خانواده، بستگان و همرزمان شهید و نیاز جمعی از عاشقان شهدا از ساعت 16 با ورود پیکر شهید به محوطه حسینیه آغاز شد.

زائران شهدا و بستگان شهید با حلقه زدن بر گرد تابوت مزین شده با سه رنگ کشور برای آخرین بار با وی وداع کردند.

شهید محمد جنتی معروف به «فرمانده حیدر» متولد شهرستان شبستر آذربایجان غربی از فرماندهان ایرانی تیپ زینبیون بود که به عنوان نیروی مستشاری سپاه پاسداران در اولین ماه‌های جنگ، برای نبرد با تروریست های تکفیری به سوریه تا از حرم حضرت زینب (س) در مقابل هجوم تکفیری‌ها دفاع کند.

به گفته دوستان و همرزمان شهید، وی علاوه بر حضور فعال در سوریه یکی از نیروهای سرآمد و ممتاز بود که بارها در عملیات‌های مختلف مقابله با تکفیری‌ها مجروح شد.

جنتی سرانجام و در تاریخ 16 فروردین سال 96 در حماه سوریه به شهادت رسید و پیکرش در منطقه ماند تا اینکه طی روزهای اخیر خبر کشف و شناسایی پیکرش به گوش رسید. پیکر این شهید از طریق دی ان ای شناسایی شد. سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره شهید جنتی گفته بود: «حیدر یکی از بهترین نیروهایم بود.»

وداع با فرمانده حیدر+تصویر

وداع با فرمانده حیدر+تصویر

وداع با فرمانده حیدر+تصویر

 

 

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
خدارحمتش کنه دختری که روپیکرش بودبچشه؟ ای صحنه رو که دیدم بدجوردلم گرفت
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi