28 شهريور 1398/ ۲۰ محرم ۱۴۴۱
شناسه خبر : 67216
1398,دوشنبه 27 خرداد10:18
اشتراک گذاری در:
عکس روز

روایتی از دستان بسته در «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند»


«غواص‌ها بوی نعنا می دهند» روایت داستانی ۷۲ غواص لشکر «انصارالحسین (ع)» به قلم حمید حسام توسط انتشارت شهید کاظمی منتشر شد.

روایتی از دستان بسته در «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند»

این روزها سالروز بازگشت و تشییع ۱۷۵ شهید خط شکن غواص با دستان بسته است. به همین منظور کتاب غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند معرفی و با شرایط ویژه توسط انتشارات شهید کاظمی عرضه می‌گردد.
«جنگ را صورتی بود و سیرتی. صورت آن خون بود و آتش و باروت و باطن آن عشق و حماسه و عرفان. از این منظر اخیر بود که اکسیر خون و باروت و آتش، انسان کامل می‌آفرید. امروز بسیاری از سبکباران ساحل‌ها از آن همه موج توفنده اروند و کارون ساحل ثابت و آرامش را می‌بینند اما برای هر آنکه بر لوح دلش قیامت قامت غواص‌های کربلای ۴ نقش عشق زده است آن موج‌ها همه از زمزمه شور است و شیدایی و پرواز».

غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند چشم اندازی است به بصیرت ۷۲ غواص کربلای اروند. روایت این حماسه دقیقاً منطبق با واقعیتی است که در شامگاه چهارم دی ماه سال ۶۵ در منطقه عملیاتی کربلای ۴ اتفاق افتاد. این داستانواره برگرفته‌ای از خاطرات بازماندگان این حماسه عاشورایی است. فرمانده گردان غواصی گردان جعفر طیار برادر جانباز کریم مطهری، جانشین گردان برادر آزاده حاج محسن جامع بزرگ، همرزم صبور و آزاده حمید تاجدوزیان و سه تن از یادگاران بازگشته از اسارت گردان غواصی لشکر انصارالحسین.

کتاب غواص‌ها بوی نعناع می‌دهند، روایت داستانی ۷۲ غواص لشکر «انصارالحسین (ع)» همدان، در ۱۰۶ صفحه منتشر شده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند از طریق سایت manvaketab.ir اقدام و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با تخفیف تهیه نمایند.


منبع : ایرنا


کتاب     غواص‌ها بوی نعناع می‌دهند     خط شکن                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.