شناسه خبر : 67240
دوشنبه 27 خرداد 1398 , 14:55
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

واکنش انصارالله به اظهارات اخیر بن‌سلمان

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اظهارات اخیر ولیعهد و وزیر دفاع عربستان را نشانه آشکاری از مخالفت ریاض با برقراری صلح در یمن و پافشاری ائتلاف متجاوز عربی بر استمرار اقدامات خصمانه‌شان علیه یمنی‌ها دانست.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اظهارات اخیر ولیعهد و وزیر دفاع عربستان را نشانه آشکاری از مخالفت ریاض با برقراری صلح در یمن و پافشاری ائتلاف متجاوز عربی بر استمرار اقدامات خصمانه‌شان علیه یمنی‌ها دانست.

به گزارش سایت شبکه ماهواره‌ای المسیره یمن، محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به اظهارات اخیر محمد بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان گفت: اظهارات بن سلمان آشکارا نشان می‌دهند که آنها مخالف برقراری صلح در یمن هستند و این ائتلاف عربی است که گزینه نظامی را انتخاب کرده و با راه‌حل‌های سیاسی مخالفت می‌کند.

این عضو شورای عالی سیاسی انصارالله یمن به کشورهای عضو ائتلاف عربی یادآور شد: یمن با ارتش و نهادهای نظامی و مدنی خود در مقابل جنگی که بن سلمان به راه‌ انداخته و آن را رهبری می‌کند، ایستاده است.

الحوثی در ادامه تاکید کرد: جرائمی که ائتلاف عربی در یمن مرتکب می‌شود از جمله فاجعه انسانی و ویرانی‌ها در این کشور در واقع نشان دهنده فاصله آنها از منافع یمن هستند.

او افزود: بودجه ارائه شده به کسانی که در هتل‌های ریاض اقامت دارند در واقع پول سیاسی است که باعث سرسپردگی دولت توطئه‌گر به این ائتلاف می‌شود.

ولیعهد عربستان به تازگی در گفت‌وگویی با روزنامه الشرق الاوسط چاپ این کشور که اولین مصاحبه او پس از پرونده قتل جمال خاشقجی در استانبول بود، به بررسی شرایط منطقه و در راس آن جنگ علیه یمن پرداخت.

ریاض در این جنگ که وارد پنجمین سال خود شده، مرتکب صدها جنایت جنگی شده است.

منبع: ایسنا
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi