21 آبان 1398/ ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۱
شناسه خبر : 67295
1398,سه شنبه 28 خرداد12:52
اشتراک گذاری در:
عکس روز

۳کتاب«روایت فتح»برای شناخت مصطفی چمران


انتشارات «روایت فتح» تاکنون سه عنوان کتاب برای شناخت بیشتر شهید «مصطفی چمران» چاپ و راهی بازار نشر کرده که هریک به زاویه‌ای از زندگی این شهید می‌پردازد

به جرات می‌توان گفت کمتر کسی در کشور وجود دارد و شاید اصلا وجود نداشته باشد که حتی برای یک بار نام شهید چمران را نشنیده باشد، اما سوال اصلی اینجاست حالا که در آستانه ۳۱ خرداد یعنی سالروز شهادت مصطفی چمران قرار داریم تا چه میزان او را می‌شناسیم؟ چمرانی که درجات عالی علمی در آمریکا را رها کرد و برای دفاع از اسلام به لبنان رفت و سپس به ایران آمد تا به امر امام خمینی (ره) هدایت جنگ را در دست بگیرد.
نخستین جلد از مجموعه «نیمه پنهان ماه» به روایت غائده جابر همسر شهید چمران و قلم حبیبه جعفریان به گوشه‌ای از زندگی مشترکشان می‌پردازد که در سال ۷۸ برای اولین بار راهی بازار کتاب شد و تاکنون ۱۳۰ هزار جلد از این کتاب به چاپ رسیده است.
نخستین جلد از مجموعه «یادگاران» بیان ۱۰۰ خاطره کوتاه از شهید چمران است که رهی رسولی‌فر آن را نگاشته و در سال ۸۱ به چاپ اول رسید که هم اکنون چاپ نهم این کتاب با طراحی جلد متفاوت راهی بازار نشر شده است.
همچنین ششمین جلد از مجموعه «از چشم‌ها» با قلم فرهاد خضری به شرح زندگی شهید چمران از نگاه افرادی که او را دیده و یا مدتی با او زیسته‌اند، پرداخته که چاپ دهم این کتاب نیز با طراحی جلد متفاوت در بازار نشر موجود است.

 


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


شهید چمران     سالروز شهادت     کتاب                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.