شناسه خبر : 67516
یکشنبه 02 تير 1398 , 16:34
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شرکت جانبازان شیمیایی در مسابقات رالی

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برنامه های هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: مسابقه رالی جانبازان شیمیایی و خانواده‌های آنان از تهران تا سردشت از ۶ تا ۸ تیرماه و با حضور ۱۸۰ نفر از جانبازان و همراهان برگزار می‌شود.

 مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برنامه های هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: مسابقه رالی جانبازان شیمیایی و خانواده‌های آنان از تهران تا سردشت از ۶ تا ۸ تیرماه و با حضور ۱۸۰ نفر از جانبازان و همراهان برگزار می‌شود.

به گزارش  بنیادشهید و امور ایثارگران، اسکندر یارنسب با اشاره به نام‌گذاری ۷ تا ۱۲ تیرماه با عنوان «حقوق بشر آمریکایی» از سوی مقام معظم رهبری به تشریح برنامه‌های بنیاد در این هفته پرداخت و افزود: با عنایت به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تشکیل ستاد ملی بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با محوریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و عضویت تمام نهادها، ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف، بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز با هماهنگی ستاد افشای حقوق بشر آمریکایی استان در سراسر کشور با استفاده از فرصت سالروز شهدای مظلوم هفتم تیر و در آستانه جنایات ضد حقوق بشری آمریا با رویکرد تبیینی و با هدف روشنگری و بصیرت افزایی برنامه‌های مختلفی را برگزار می‌کند.
وی اظهار داشت: نخستین برنامه، برگزاری همایش ملی تجلیل از شهدا، جانبازان و پزشکانی که در سردشت حضور داشتند، همایش پیاده‌روی و مراسم گلباران گلزار شهدای سردشت از برنامه‌های در نظر گرفته شده به این مناسبت است.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در روز هفتم تیر نیز مراسم نکوداشت شهید بهشتی و ۷۲ شهید این حادثه در سرچشمه تهران و همچنین قطعه ۷۲ تن بهشت زهرا (س) تهران و استان‌های دارای شهدای حادثه هفتم تیر برگزار می‌شود. در روز هشتم تیر نیز مراسم بزرگداشت شهید آیت الله صدوقی در شهر یزد برگزار خواهد شد. روز ۱۰ تیر یادواره شهدای آزادسازی مهران در ایلام برگزار می‌شود و سرانجام در روز ۱۲ تیر مراسم گرامی داشت شهدای ایرباس بر روی کشتی در خلیج فارس برگزار می‌شود.
یارنسب ابراز امیدواری کرد برگزاری این برنامه‌ها علاوه بر آشنایی مردم با حقوق بشر دروغین مورد ادعای آمریکا، باعث نهادینه شدن عنوان «هفته حقوق بشر آمریکایی» در کشور شود.
وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در تاریخ ۶ تیرماه سال ۱۳۹۴ گفت: ایشان در این سخنرانی با بیان حوادث و اتفاقاتی که از تاریخ ۷ الی ۱۲ تیرماه رقم خورده و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم مربوط به حوادث تروریستی آمریکا و ایادی آن بوده است، نام «هفته حقوق بشر آمریکایی» را برای این هفته پیشنهاد دادند.

یارنسب درباره این حوادث گفت: ۶ تیرماه سالروز ترور مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای است و هرچند ایشان در سخنرانی خود به این موضوع اشاره‌ای نکردند، اما به دلیل ماهیت تروریستی حادثه سالروز این حادثه نیز به عنوان یکی از ایام این هفته در نظر گرفته شده است. ۷ تیر نیز تاریخ بزرگترین جنایت و ترور در کشورمان است که طی آن شهید بهشتی و ۷۲ نفر از یاران ایشان که همگی از مقامات و مسئولان رده بالای کشور بودند به شهادت رسیدند. ۸ تیرماه سالروز بمباران شیمیایی شهر سردشت توسط نیروهای بعثی بود. این اتفاق در تاریخ جنگ‌ها بی‌سابقه است و طی آن تعداد زیادی از مردم بی‌گناه به شهادت رسیدند که این روز، روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی نام‌گذاری شده است؛ همچنین در همین تاریخ آیت الله صدوقی که از چهره‌های تاثیرگذار انقلاب بود توسط منافقین به شهادت رسید.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: ۱۰ تیرماه نیز سالروز آزادسازی شهر مهران است. این حادثه نیز به صورت غیرمستقیم به جنایات آمریکا مربوط می‌شود زیرا صدام با پشتیبانی آمریکا، استکبار جهانی و ارتجاع منطقه‌ای به ایران حمله کرد و آن جنایات را رقم زد. در نهایت در ۱۲ تیر نیز جنایت مستقیم آمریکایی‌ها علیه ایران رقم خورده است زیرا تمام حوادث گذشته به صورت غیرمستقیم توسط ایادی آمریکا انجام شده بود اما در این روز هواپیمای مسافربری کشورمان بر فراز آب‌های خلیج فارس توسط ناو آمریکایی مورد هدف قرار گرفت و جمع زیادی از زنان، مردان و کودکان به شهادت رسیدند.

منبع: ایرنا
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi