21 آبان 1398/ ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۱
شناسه خبر : 67539
1398,دوشنبه 03 تير10:39
اشتراک گذاری در:
عکس روز
فارین پالیسی:

حمله به نفتکش‌ها پیامی روشن به آمریکا، عربستان و اماراتیک مجله آمریکایی نوشت دولت ترامپ باید پیام حمله به نفتکش‌ها در منطقه را که دقیق و سنجیده است، دریافت کند.
فارین پالیسی می‌نویسد: اولین اقدام ایران به دنبال انتصاب دریادار «علی فدوی» به عنوان جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد.
وی که با رویارویی دریایی آمریکا با ایران در منطقه خلیج فارس بیگانه نیست، نشان فتح را به دنبال بازداشت ملوانان آمریکایی بعد از ورود به آب‌های ایران در ژانویه سال 2016 دریافت کرد. وی که همچنین سابقه فرماندهی نیروی دریایی سپاه را بین سال‌های 2010 تا 2018 دارد اکنون در مرکز تصمیم‌گیری‌های سپاه قرار دارد.
(سردار) فدوی در دوران فرماندهی نیروی دریایی سپاه درباره شالوده دکترین راهبردی این نیروها توضیح داد و در یک مصاحبه از کانال یک تلویزیون ایران در سال 2014 گفت که ایران و به ویژه نیروی دریایی سپاه ضامن امنیت دریایی در خلیج فارس هستند.
وی تأکید کرد: جهان می‌داند که آمریکا نمی‌تواند امنیت ایجاد کند. بلکه این ایران و جمهوری اسلامی است که قادر به ایجاد امنیت در منطقه خلیج فارس، به نفع خود و کشورهای جهان است. کل جهان از امنیت اقتصادی بهره‌مند خواهد شد. نویسنده فارین پالیسی افزود: حملات گزارش شده در ماه مه و ژوئن علیه نفتکش‌ها برای انتقال پیامی به دقت سنجیده شده بود.
تهران هر گونه دخالت در این حملات را رد کرده است اما این حملات همچنین می‌توانند بخشی از واکنش دقیق به دقت طراحی شده در مقابل تصمیم دولت «دونالد ترامپ» برای تشدید تحریم‌های نفتی ایران باشد. این پیام ساده است: عربستان، امارات و دیگر کشورهای خلیج فارس نمی‌توانند جای نفت ایران را در بازار پر کنند یا خلیج فارس و تنگه هرمز را که ایران بر آنها سلطه دارد، دور بزنند.
هر چند حملات به تانکرها، هشداری ضمنی درباره توانایی سپاه است اما همه آنها واکنش‌هایی بوده‌اند که به دقت و به عنوان «اقدام در مقابل اقدام» طراحی شده‌اند.
نفتکش     فارین پالیسی     سردار فدوی     دریای عمان                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.