30 تير 1398/ ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 67564
1398,سه شنبه 04 تير11:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

بنیاد عملا" تعطیل است!


دبیر دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خواستار ورود رئیس جهور به موضوع دارو و درمان ایثارگران و جلوگیری از نابسامانی های موجود در جامعه ایثارگری شد.

بنیاد عملا

فاش نیوز - دبیر دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خواستار ورود رئیس جهور به موضوع دارو و درمان ایثارگران و جلوگیری از نابسامانی های موجود در جامعه ایثارگری شد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی مجلس با انتقاد از بی توجهی به مسائل ایثارگران و رفع نابسامانی های موجود در بیمه تکمیلی ایثارگران اظهار داشت: یکی از نکاتی که در رابطه با مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود دارد و بارها ما آن را مطرح کرده و در صحن علنی مجلس تذکر داده ایم، این موضوع ست که آقای شهیدی مریض احوال و دارای شرایط خاص جسمانی است و یک جورهایی عملا بنیاد شهید تعطیل شده است.

 وی با اشاره به بازدید خود از آسایشگاه جانبازان در مشهد خاطرنشان کرد: متاسفانه جانبازان قطع نخاع در این آسایشگاه حتی برای داشتن کوچکترین امکانات بهداشتی خود، درمانده بودند و شما فکر کنید جانباز قطع نخاع با شرایط خاص خود چگونه باید با این کمبودها کنار بیاید؟

 نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در کشوری که مسئولن دولت این طور جانباز 70 درصد خود را رها کرده است، چه باید کرد و جایگاه ایثارگران در کجا قرار دارد؟ ما به عنوان خانواده بزرگ ایثارگران درست است از لحاظ جسمانی سالم هستیم، اما جانبازان قطع نخاع و گردنی که احتیاج مبرم به ویلچر دارند، هنوز سالیان سال است که ویلچر به آنها واگذار نشده است.

 نماینده ایثارگر بااشاره به حوزه انتخابیه خود نیشابور تصریح کرد: به طور مثال در شهر نیشابور 30 جانباز قطع نخاع وجود دارد. با توجه به شرایط خاص آنها حتی یک بیمارستان تخصصی برای آنها در نظر گرفته نشده است و برای نقل و انتقالشان باید آمبولانس تهیه شود، در حالی که به آنها گفته می شود، پول آمبولانس را بدهید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم یادآور شد: می خواهم ببینم، آقایان می خواهند کشور را به کجا سوق دهند؟ اگر آقای شهیدی نمی تواند پاسخگوی ایثارگران باشد،رئیس جمهور باید به موضوع ورود کند.

 هاجر چنارانی بااشاره به نابسامانی های موجود در ارائه خدمات بیمه تکمیلی از سوی بنیاد شهید یادآور شد: متاسفانه مراجعات فراوانی از سوی جانبازان به نمایندگان مجلس در ماه های اخیر صورت گرفته و طی آن گلایه های شدید خود را از کمبود امکانات بهداشتی و داروهای مورد نیاز اعلام کرده اند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه به علت گرانی و کمبود داروهای مورد نیاز، بسیاری از ایثارگران نمی توانند هزینه دارو و درمان خود را بپردازند، به داروهای جانبی اعتیاد آور ممکن است سوق پیدا کنند و مسئولان بنیاد شهید باید متوجه این موضوع باشند.

 عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی تصریح کرد:احساس می کنم چهل سال از عمر انقلاب می گذرد، اما داعیه داران این انقلاب و کسانی که ضامن اصلی آن هستند، متاسفانه امروز فقط ما از نام آنها استفاده می کنیم ولی هیچ گونه خدمتی به عرصه ایثار و شهادت نمی دهیم.

 چنارانی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: به نظر من تمامی دستگاه های دولتی برای رفع مشکلات جانبازان و ایثارگران باید دست در دست هم به یاری و کمک آنها بشتابند، چرا که جانبازان ما نه به دنبال پست و مقام هستند،بلکه درخواست حمایت و همراهی دارند.

 وی خطاب به رئیس جمهور متذکر شد: خواهشی که ما به عنوان نماینده ایثارگر از رئیس جمهور داریم،این است که به مسائل و مشکلات ایثارگران ما رسیدگی شود. چرا که به دلایل افزایش قیمت ها، کمبود اعتبارات و...، وضعیت دارو و درمان جانبازان ما به خصوص در آسایشگاه ها دچار نابسامانی های شدیدی شده است.


کد خبرنگار : 26


رئیس جمهور     بیمه تکمیلی     ایثارگران     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
1
1398/04/04 - 11:39
شاید رئیس بنیاد عملی شده شما خبر ندارید . شاید عملی بوده و شما خبر نداشتید .

Reply
no
0
yes
3
رزمنده
1398/04/04 - 12:50
سلام اگر ده برابر این بودجه به بنیاد بدهید نه بنیاد سیر میشه ونه مشکل جانباز حل میشه بودجه را بدهید به ایثارگران ارتش و سپاه بهتر به ایثارگران میرسند

Reply
no
0
yes
0
جانباز معسر مضطر صدقه بگیر ساتا
1398/04/04 - 14:19
من اگر جای آقای شهیدی بودم برای اینکه در قیامت ده ها هزار انسان ایثارگر یقه مرا نگیرند که چرا با مدیریت فلش خود ما را در دنیا غذاب دادی در اولین فرصت استعفا می دادم و حق الناس به گردن نمیگرفتم

Reply
no
0
yes
5
1398/04/04 - 18:59
وقتی بنیاد برای جانبازان وایثارگران کاری انجام نمیدهد وبا گماشتن نماینده ای از خود در بیمه دی بدنبال کسب سود و حذف تدریجی مسئولیت خود در برابر جامعه هدف است واین کار الان چند ساله ادامه دارد قطعا بنیاد در راستای اساس نامه سازمانیش سالهاست تعطیله خانم نماینده شما دیر جنبیدید الان انتخابات نزدیکه ما یادتان امدیم نه سرکار خانم بنیاد تعطیل است واین را همه میدانند بجز بنگاهای اقتصادیش وبیمه دی وبانک دی که منابع درامدی هستند بلاخره امیدواریم درست بشود

Reply
no
0
yes
8
جانبازوبرادرشهید
1398/04/05 - 23:40
فاش نیوز.یک سوال ازشمادارم این نمایندگان محترم مجلس تازه بیادبنیادافتاده اند؟لطفاازاین نمایندگان مجلس سوال بفرماییدتاحال کجابودند؟آیااین توجه هات به مابخاطرنزدیکی به انتخابات مجلس نیست.؟!ممتون ازشما.

Reply
no
0
yes
5
ناشناس
1398/04/06 - 18:14
ما خانواده های جانبازان اصلا از بنیاد راضی نیستم
لطفا رسیدگی شود

Reply
no
0
yes
0
کاش
1398/04/06 - 18:58
کاش میشد یه کاری کرد

Reply
no
0
yes
0
رزمنده
1398/04/24 - 23:53
کاش کلا دربنیاد راگل بگیرن وببندن که همه راحت بشن


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.