شناسه خبر : 67691
پنجشنبه 06 تير 1398 , 08:42
اشتراک گذاری در :
عکس روز

دیدار خانواده‌های شهدای تازه تفحص شده با پیکر شهدا

مراسم وداع با پیکر مطهر چهار شهید تازه تفحص شده تهرانی دوران دفاع مقدس امروز؛ چهارشنبه، پنجم تیرماه ۹۸ در معراج شهدا برگزار شد.

دیدار خانواده‌های 4 شهید تازه تفحص شده تهرانی با پیکر شهدا+عکس و فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم وداع با پیکر مطهر چهار شهید تازه تفحص شده تهرانی دوران دفاع مقدس امروز؛ چهارشنبه، پنجم تیرماه 98 در معراج شهدا برگزار شد. در این مراسم خانواده‌‌‌ شهیدان «شهید محمد مهدی ماستری فراهانی»، «شهید مجید ریاضتی چشمه»، «شهید محمدرضا پیرهادی» و «شهید سعید دلالت» بعد از گذشت بیش از 30 سال از شهادت آنان با پیکر شهیدشان دیدار کردند.

شهید سعید دلالت، فرزند عباسعلی، متولد 1345 در شهر تهران است. او در سال 65 و در عملیات کربلای5 به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شلمچه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت 33 سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد. خانواده این شهید 20 ساله بعد از گذشت 33 سال از شهادت او با پیکرش دیدار کردند.

شهید محمد مهدی ماستری فراهانی، فرزند محمد حسین،  متولد 1341 در استان تهران است. او در سال 62 و در عملیات والفجر 4 به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه پنجوین ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت 37 سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق آزمایش DNA  شناسایی شد. پدر این شهید 21 ساله بعد از گذشت 37 سال از شهادت او با پیکر فرزندش دیدار کرد.

 

شهید مجید ریاضتی چشمه ، فرزند حاجی، متولد 1336 در شهر تهران است. او در سال 64و در عملیات ایذائی والفجر8  به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در جزیره بوارین  ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت 34 سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA  شناسایی شد. خواهر این شهید 28 ساله بعد از گذشت 34 سال زا شهادت برادرش با پیکر مطهر او دیدار کرد.

 

شهید محمدرضا پیرهادی، فرزند هاشم، متولد 1348 در شهر تهران است. او در سال 67 و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت 31 سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد. پدر و مادر و خواهر این شهید 19 ساله بعد از گذشت 31 سال از شهادت فرزندشان، با پیکر او دیدار کردند.

 

انتهای پیام/

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi